Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Poszukuję Amortyzatorów Tylnych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,Kupiłem ER5 od dryblasa i do tego dość masywnego. W związku z tym sprężyny z tyłu mam napięte na maksa Sam ważę około 60kg więc podskakuję pięknie na wybojach Możecie mi powiedzieć jak przestawić napięcie sprężyn? Serwis czy może ktoś może to zrobić prywatnie? Oczywiście stawiam butelkę za pomoc.PozdrawiamM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste jak drut kolczasty.Jedyne co Ci potrzebne to klucz hakowy. Jak się przyjżysz amorkowi to są tam takie wyżłobienia, w które wchodzi bolec.Wystarczy odkręcić tak zeby sprężyna była mniej ściśnięta (po obu strobach tak samo).A jak bardzo to już musisz poeksperemyntować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragon, wiem jak to się robi. Domyśliłem się jak się przyjrzałem. Wiedziałem też, że potrzebny będzie jakiś przyrząd. Teraz wiem, że to klucz hakowy Zmieniam więc pytanie: ma ktoś klucz hakowy? PozdrawiamM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u Dragona i okazało się, że problem nie jest w ustawieniu ale w samych amortyzatorach Wygląda na to, że są zapieczone... (???).Jutro pojadę do Ratka do Mikołowa żeby temat obejrzeli. Jeżeli ma ktoś podobne doświadczenia z amorami w ER5 lub jeśli ktoś ma dla zielonego jakieś inne pomysły rozwiązania problemu to proszę o pomoc.Dzięki Dragon.PozdrawiamM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wizycie w Ratka Moto i w Kawasaki wieści są złe Oryginalne amory kosztują 1.200 PLN za sztukę.Tak więc...Poszukuję amortyzatorów do Kawasaki ER-5 z 2007 r. lub zamienników pasujących.HELP!PozdrawiamM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc przypadkowo w Larssonie w Krakowie wziąłem taką wizytówkę:Zakład Mechaniki Pojazdowej - Naprawa Amortyzatorówinż. Wojciech GuzikKraków, Al. Bora Komorowskiego 17, tel. 012 421-15-94Może regeneracja amortyzatorów jest sposobem na przywrócenie sprawności.Jeszcze w Jaworznie jest firma regenerująca amortyzatory. http://www.seba-motor.pl/ra.phpNie ma się co oszukiwać, na częściach firmy chcą dużo zarabiać. Bilsteiny do Mercedesa W211 (okularnik produkowany od 2003 do 2008) kosztują mniej niż do ER-5. Nikt mi nie powie że koszt produkcji jest wyższy. Koniec mojego wywodu na temat zarabiania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz ja.Tak więc, ktokolwiek widział, ktokolwiek wie! Poszukiwane amortyzatory na tył Kawasaki ER5 (rocznik to 2007, nie wiem czy to ma znaczenie). Mile widziane kontakty do handlarzy częściami, jeśli komuś wpadnie w oko jakaś aukcja, znajomy coś napomknie, teściowa będzie miała amory w kuchni... dajcie znać proszę!Linki, adresy, telefony, poszlaki, plotki - wszystkie mile widziane.PozdrawiamM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,Teraz pewnie za trzeciego posta pod rząd dostanę małego upominkowego kopa od moderatorów. Trudno, zdesperowany jestem.Czy ktoś słyszał coś na temat firmy Hagon i ich amorów?Czy można u nich coś dobrać do ER5?Jak myślicie, warto szukać amorów na giełdzie w Gliwicach w niedzielę?Macie inne pomysły?PozdrawiamM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.