Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Problem Z Olejem !


blu

Rekomendowane odpowiedzi

witamKupiłem Yamahe Raptora 700r z 2008r. sprowadzony z USA ,quad praktycznie nowy (przejechane może 500km.) Postanowiłem wymienic w nim olej. Olej kupiłem w serwisie Yamahy (sprzedwca dał mi rzekomo najlepszy olej) 15W50 minerał . Po wymianie oleju ,natrafiłem w necie na info że olej mineralny stosuje się w starych zużytych silnikach . Mój silnik jest praktycznie na dotarciu. Wyczytałem też że, w silniku w którym jest olej mineralny nie powinno się go zmieniac na olej syntetyczny gdyż może to spowodowac nawet zatarcie silnika.Teraz mam dylemat czy , zmienic ten olej mineralny na syntetyk, półsyntetyk czy dalej jeżdzic na mineralnym ? Jaka będzie żywotnośc silnika ? Czy to ma wpływ na prace silnika? I jaki byłby najlepszy olej do tego typu silnika ?Jestem "zielony" w tych sprawach a w necie można znależc wiele rozbierznych informacji na ten temat dlatego proszę o rade osobę która jest kumata w tych sprawach i się zna ! z góry dziękuje za informacje. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj w necie jaki tam ma być olej jeśli nie dowierzasz temu serwisowi, albo zadzwoń do innegojesli teraz masz minreał, to spokojnie możesz nalać półsyntetyka czy syntetykanie zalewa się 'lepszym' olejem tylko silników, które długo pracowały na 'gorszym'w przypadku nowego silnika możesz zalać spowrotem syntetykiem, jeśli taki tam ma rzeczywiście być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj w necie jaki tam ma być olej jeśli nie dowierzasz temu serwisowi, albo zadzwoń do innegojesli teraz masz minreał, to spokojnie możesz nalać półsyntetyka czy syntetykanie zalewa się 'lepszym' olejem tylko silników, które długo pracowały na 'gorszym'w przypadku nowego silnika możesz zalać spowrotem syntetykiem, jeśli taki tam ma rzeczywiście być
Kolega dobrze prawi. Syntetyki mają silne właściwości płuczące dlatego nie powinno się ich stosować w silnikach które długo pracowały na oleju mineralnym.Dowiedz się jaki powinien być olej i spokojnie możesz go zmienić nawet na syntetyk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syntetyk na pewno da Ci duzo lepsza ochrone silnika bo jest lepiej przystosowany do wyzszych temperatur trwalszy i ma lepszy poślizg. Napewno gwarantuje lepsza ochrone silnika.Olej mineralny nie gwarantuje takiego zabezpieczenia tego jestem pewna. Przy wiekszej temperaturze spala się duzo szybciej i nie smaruje tak dobrze silnika.Olej jest bardzo ważny nie warto na nim oszczędzać chyba ze nie zależy Ci na konserwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.