Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wulkanizacja Opon


jacek75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,w ostatnich dniach słońca złapałem delikatną gumę w tylnym kole - na dodatek na autostradzie!uszkodzenie jest niewielkie (opona trzyma ciśnienie jakiś czas), ale podobno nie jest bezpieczne wulkanizowanie opony w moto. mam nowego horneta i na tych gumach zrobiłem ledwie 2tyś. szlag mnie trafia, że mam nową gumę kupić! można to wulkanizować? może ktoś polecić dobry warsztat???z góry dziękuję za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nigdy nie slyszalem zeby przebita opone w moto trzeba bylo wyrzucic. Dowiedz sie gdzie robia kola z moto , a raczej gdzie moga je wywazyc ,bo zalatac moga wszedzie.
tak mi powiedzieli w Kawalerze - tam gdzie kupowałem.dzwoniłem do kilku dużych serwisów od opon, ale nie znalazłem tkiego, który to robi.... dlatego proszę o pomoc ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,w ostatnich dniach słońca złapałem delikatną gumę w tylnym kole - na dodatek na autostradzie!uszkodzenie jest niewielkie (opona trzyma ciśnienie jakiś czas), ale podobno nie jest bezpieczne wulkanizowanie opony w moto.
Jesli to mala dziura po gwozdziu lub czyms podobnym to spokojnie mozna zakolkowac albo wkleic od srodka latke.Uderz do warsztatu wulkanizacyjnego.Gorzej jak guma jest przecieta, wtedy rzeczywiscie nadaje sie do szybkiego spalenia i wyrzucenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzisz nikt nie chce tego robic bo wiedzą ze motocyklem nie jeździ sie 90 km/h pomysl jakie siły działaja na taki kołek przy przelotowej 160 , ale skoro dziura nie jest duża, bo piszesz że trzyma jeszcze jakis czas, pewnie znajdzie sie jakis wulkanizator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam firmę mebid-gum z Rudy Śląskiej, kawałek z Mysłowic jest, ale robią takie rzeczy, mają wyważarkę do kół motocyklowych. Kilka osób z forum wypowiadało się o nich bardzo pozytywnie, a i sam łatałem u nich gumę ze swojego sprzęta.Mebid-gumRuda ŚląskaJoanny 2a(032) 242-04-17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mi powiedzieli w Kawalerze - tam gdzie kupowałem.dzwoniłem do kilku dużych serwisów od opon, ale nie znalazłem tkiego, który to robi.... dlatego proszę o pomoc ;)
W Kawalerze zawsze tak mówią. Nie wiem skąd jesteś, ale u Ratkow w mikołowie mozesz to zrobić.Ewentualnie pianka wulkanizacyjna ;)Miałem podony przypadek, guma nowa, z tym ze dziura dużo większa, nasadka z imbusa się wbiła, zakołkowali mi dziure (kołok ok. 4 mm) i latałem dalej bez problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.