Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Problem Z Napędem


pan_cinek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , pod koniec zeszłego sezonu wymieniłem w serwisie napęd. Przejechałem na nim maksymalnie 1000km. Po około 300 km naciągnąłem go, na około 25mm. Obecnie problem tkwi w tym, że łańcuch jest nierówno wyciągnięty, tzn. tak to wygląda, ale nie mam pewności czy to na pewno wina łańcucha. I teraz tak, albo ja spieprzyłem sprawę i za mocno go naciągnąłem, dostał strzała na nierówności i jest jak jest, albo coś jest nie tak z zębatką. Osobiście podejrzewam to drugie. Do moich wypocin dołączam rysunek, żeby to co pisze było bardziej zrozumiałe . Po pierwsze luz łańcucha jest zawsze zależny od ustawienia tylnej zębatki (powiedzmy, że strzałka na rysunku 1 to punkt odniesienia, przy pozycji "zielonej" jest ok, przy "czerwonej" jest za bardzo napięty. Wracam do "zielonej" (po pełnym obrocie koła, zatem zmianie pozycji łańcucha) i znowu jest dobrze i tak w kółko). Po drugie, w tym samym miejscu na łańcuchu, występują różne luzy w zależności od obrotu koła. Zaznaczam sobie ogniwo (rysunek 2 zielona kropka), pełny obrót łańcucha i nagle luz się zmniejsza. Czyli przy tej samej pozycji łańcucha (tym samym innej pozycji zębatki) luz jest różny. W serwisie powiedzieli mi, że to łańcuch, ale szczerze powiedziawszy nikt się temu szczególnie nie przyglądał. Wiem, że gdy łańcuch jest wyciągnięty to nierówno się układa na zębach, ale moim zdaniem w tym przypadku wpływ pozycji zębatki na naciąg jest ewidentny. A tak na marginesie krew mnie zalewa jak pomyśle sobie, że miałbym wymieniać napęd po 1000km. Dziękuję za przeczytanie i opinie, bo być może się mylę, mechanikiem nie jestem, ale nie chcę kupować nowego łańcucha, jeżeli ten okaże się w porządku. Pozdrawiampost-9943-1239822038.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Problem rozwiązany, może komuś się przyda. Okazało się, że zębatka była nierówno przykręcona do zabieraka. Średnica otworów na zębatce jest nieco większa niż średnica śrub mocujących, no i żeby to dobrze ustawić trzeba poświęcić trochę czasu. Tutaj podziękowania dla serwisu Motohybrid z Zabrza Zły jestem jedynie na to, że mechanicy w serwisie, w którym poprzednio wymieniłem napęd, powiedzieli mi, że to wina wyciągniętego łańcucha. Trzy tygodnie robiłem sobie wyrzuty, że zabiłem nowy napęd Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to miałeś akurat szczęscie, skoro to zębatka, ale normalnie jak masz wyciągniety łańcuch np jak ja .... to również jest amplituda różna, ale w instrukcji jest takie coś jak wyciągnięcie łańcucha między rolkami i max wartość przy której powinno się wymienić niezwłocznie łańcuch, niestety u mnie wymiana ...Co do naciągu 25 mm ? - w fazerku pisza 40 - 50 - > zobacz czy w instrukcji nie masz więcejJak się za mocno naciągnie to jest to odczuwalne na setach ( takie dziwne uczucice i praca ) bo czuć że łańcuch się napręża ....Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do łańcucha to przemierzyłem go chyba na wszelkie możliwe sposoby, bo sprawa naprawdę mnie drażniła Np. w Hayensie gdzieś wyczytałem, żeby mierzyć po 10 ogniw i porównywać pomiary (to chyba mniej więcej coś o czym napisałeś).W manulau do Thundercata piszą o 20 – 30 mm, jeżeli chodzi o naciąg łańcucha, ale biorąc pod uwagą dziurawe lub nierówne drogi lepiej chyba obstawać przy 30, albo i ciut więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samuel UllmanYouth is not a time of life; it is a state of mind; it is not a matter ofrosy cheeks, red lips and supple knees; it is a matter of the will, aquality of the imagination, a vigor of the emotions; it is the freshness ofthe deep springs of life.World of warcraft Power LevelingYouth means a tempera-mental predominance of courage over timidity, of theappetite for adventure over the love of ease. This often exists in a man of60 more than a boy of 20. Nobody grows old merely by a number of years. Wegrow old by deserting our ideals.World of warcraft goldYears may wrinkle the skin, but to give up enthusiasm wrinkles the soul.Worry, fear, self-distrust bows the heart and turns the spring back to dust.Whether 60 or 16, there is in every human being’s heart the lure of wonder,the unfailing childlike appetite of what’s next and the joy of the game ofwow power levelingliving. In the center of your heart and my heart there is a wirelessstation: so long as it receives messages of beauty, hope, cheer, courage andpower from men and from the Infinite, so long are you young.wow goldWhen the aerials are down, and your spirit is covered with snows of cynicismand the ice of pessimism, then you are grown old, even at 20, but as long asyour aerials are up, to catch waves of optimism, there is hope you may dieyoung at 80.YOUTH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.