Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Zamiana Napedu


WhitePower

Rekomendowane odpowiedzi

witam, Potrzebuje waszej opinii na temat zamiany lancucha, mam moto z zuzytym napedem i chcialem zalozyc mu naped z innego moto w ktorym naped jest w b.dobrym stanie. Jak to zrobic? Rozbijac lancuch i potem go zbijac? Boje sie troszke takiego czegos bo wiadomo ze tym sie jezdzi z wikeszymi predkosciami niz np jawa (w jawie zakladalem spinki i po problemie) Aha a druga sprawa jak chronic lancuch? chcialem kupic spray do lancucha ale najpierw trzeba by go wyczyscic bo wczesniej ktos o to nie dbal, jak to czyscic? gdzies na forum czytalem ze najlepiej pedzlem benzyną ekstrakcyjna ale wole sie upewnic zeby go nie zepsuc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Aha a druga sprawa jak chronic lancuch? chcialem kupic spray do lancucha ale najpierw trzeba by go wyczyscic bo wczesniej ktos o to nie dbal, jak to czyscic? gdzies na forum czytalem ze najlepiej pedzlem benzyną ekstrakcyjna ale wole sie upewnic zeby go nie zepsuc
Ja używam nafty.Pędzelkiem czyszcze cały łańcuch,później wycieram,czekam aż wyschnie porządnie i traktuje ketten szprajem W tej chwili używam smar z Bell Raya,jakiś taki biały...może być
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on nie pisze nic o zwiększaniu mocy ;) czytaj uwazniewracając do tematu, jeżeli zestaw napędowy pochodzi z tego samego modelu jaki Ty masz i pasuje pod względem ilości ogniw, ilości zebów to kupujesz swój rozkuwasz, wywalasz, skręcasz wszystko i nową zapinke kupujesz(koniecznie do tego łańcucha!) i zakuwasz tamten używany łańcuch łańcuch.Czyszczenie jedynie nafta, benzyna ekstrakcyjna czy jakakolwiek inna może uszkodzić Oringi w łancuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chcesz zwiekszyc moc albo predkosc motocykla to chyba zle myslisz,na moc zakładasz wieksza zebatke z tyłu a z przodu mniejszana predkosc na odwrot
ja pindole ale jaja sie tu zrobily,konkretnie to mam dwa takie same motongi, ten sam model i rok, nie chce zwiekszac mocy ani predksoci poprostu w drugim moto zebatki sa w lepszym stanie
A co masz na myśli mówiąc " napęd", sam łańcuch? A może chcesz zamienić razem z zębatkami? Zębatki z innego moto mogą mieć inna ilość zębów i zmieni się przełożenie. Pierwszy raz słyszę o takich gimnastykach.
tak jak wczesniej pisalem komplet zebatki i lancuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.