Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rf 600 Nie Odpala


major-rf600

Rekomendowane odpowiedzi

witam.mam problem z rf600. ostatnio odpalilem moto w garazu na postoju.chwilke pochodził na ssaniu i zgasł.stwierdziłem ze brakło paliwa. paliwa dolałem i od tej pory nie odpala. iskra jest, paliwo raczej dochodzi bo jak dłuzej nim kręce to potrafi niezle strzelic z tłumola czyli chyba zalewa.czy cos z zapłonem, a moze jak poszlo reszta paliwa z baku to syf sie dostał i cos zatkało. z gory dzieki za pomoc.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejżewam ze za długo chodziła na ssaniu i świece poszły do nieba, RF jest bardzo wyczulona na zalewanie świec.Sprubuj bez ssania pokręcic na otwartej przepustnicy czy to cos da, jak nie to :Wymien świece i bedzie chodzić jak nalezy, po odpaleniu krotko trzymaj na ssaniu potem wyłącz ssanie i trzymaj na gazie(lub podkręc obroty) az do zagrzania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż z powrotem stare świece i sprawdz czy zapali.Prawdopodobnie nie dogrzełeś dość długo nowych świec. Po wymianie nowych świec nie należy silnika odpalać na chwile bo świece mogą się uszkodzić. Najlepiej jest się przejechać tak z 15-20 km. bez gaszenia silnika. Też miałem taki przypadek ze świecami NGK zaczeły mi padać jedna po drugiej na różnych cylindrach.Inną przyczyną przez którą padają świece jest zbyt bogata mieszanka (wzmożony apetyt na paliwo, czarny dym z wydechu przy przegazówce, charakterystyczny smród spalin gryzący w gardło na wolnych i średnich obrotach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i zapalił.swiece były dobre. paliwo dochodziło. wykręciłem swiece i dałem na kilka godzin na słoneczko.nastepnego dnia wkreciłem tak ze wszystko sobie tam odparowało. no i zapalił.teraz pali na dotyk.wiec wychodzi na to ze moje moto było jak po imprezie.........kompletnie zalane.dzieki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.