Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Yamaha R6 - Problem Z Alarmem.


apbt1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie WSZYSTKICH uzytkownikow forum oraz dziekuje za zainteresowanie sie moim tematem/problemem.Sprawa wyglada nastepujaco.Motocykl, to Yamaha R6 rocznik 2001 doposazona w angielskiej firmy alarm "Datatool" model alarmu "VETO EVO".Motocykl w stanie idealnym, alarm funkcjonowal bez najmniejszych zastrzezen i wszystko bylo ok, az do czasu kiedy postanowilem wyjac akumulator w celu jego podladowania.Od tamtego czasu nie mozna uruchomic motocykla Powod ? Ja obstawiam na immobilajzer, bo alarm jest w niego wyposazony.Rozebralem motocykl, wykrecilem swiece i NIE MA iskry ...Na poczatku obarczylem wina modul oraz przekaznik. Podmienilem z motocykla kolegi ( motocykl identyczny, rok rowniez ) i bez zmian wiec to wyeliminowalem.Dodam moze ze alarm dziala poprawnie, tzn. sam sie uzbraja, jest aktywny ( wyje ) i mozna go z pilota zalaczyc oraz wylaczyc.Rece mi juz opadly, nie mam pojecia co z tym zrobic.Moze ktos ma taki alarm ( powszechny w wielkiej brytani alarm ) i zna sie na rzeczy i jest w stanie pomoc.Dodam ze mam cala mase, ulotek, ksiazeczek, instrukcji obslugi tego alarmu ( bylo wszystko z motocyklem jak kupowalem ) ale nie znam jezyka na tyle zeby sobie z tym poradzic.Wiec tutaj duzy uklon do osob znajacy jezyk perfekt. Chetnie bym przeslal cala instrukcje ( na e-Mail'a ) i moze bysmy sobie jakos poradzili z tym alarmem.To by bylo na tyle.Odnosnie alarmu, to mam caly komplet, wszystko lacznie z dwoma pilotami.Moim zdaniem "trzyma" immobilajzer i nie pozwala uruchomic motocykla. Iskry nie ma, sprawdzalem wielokrotnie. Rozrusznik kreci ale co z tego ...Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przed wyjęciem aku włączyłeś alarm w tryb serwisowy ?? Szczerze powiem że nie mam pojęcia co tam mogło się stać. Kiedyś niechcący odpiąłem aku gdy alarm był w normalnym trybie ale potem wszystko było ok.
Przed wyjeciem NIE wlaczylem alarmu w tryb serwisowy. Moze i to przez to, sam juz nie wiem ...Szczerze powiem ze pierwszy raz sie spotkalem z takim przypadkiem, poniewaz mam staly dostep do innych motocykli z tej samej firmy alarmami ( Datatool ) i tam po wyjeciu akumulatora i ponownym go wlozeniu ( bez wzgledu na czas wyjecia. Dzien, dwa, tydzien, miesiac ) wszystko wraca do normy i nie ma zadnego problemu. Wszystko jest ok.U mnie ( R6 ) sprawa wyglada nastepujaco.Alarm oraz pilot jest aktywny. Po podlaczeniu akumulatora alarm sam sie aktywuje ( potwierdzaja to kierunkowskazy ) oraz sygnal dzwiekowy. Alarm jest aktywny i po podejsciu do motocykla i jego szarpaniu zaczyna wyc, bez problemu mozna go wylaczyc i ponownie aktywowac.Rece opadaja, motocykl zapadl w sen zimowy i nie chce odpalic.Alarm go jakos trzyma, nie wiem o co kaman ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim motocyklu (Yamaha R6 ) mialem alarm datatool w obecnym Fz6 też mam taki u mnie jak wypne aku na zime nie ma szans przelaczyc na serwisowy i po 30 sekundach alarm wyje z baterii wbudowanej ,,, na zime zakladalem lipny akumulator tylko do podtrzymania .. w r6 jak zakladalem aku alarm sie uzbroil wylaczalem go ale moto nie odpalalo wogole nie krecil rozrusznik ..trzeba bylo ponownie nacisnacjak wypinam bezpiecznik od alarmu automatycznie sie wlaczy ... i imobilazer odcina zaplon (zabezpieczenie jakby ktos odcial kable od alarmu)Poszukaj w instrukcji nr PIN u mnie jest takowy i jak go wprowadzic.. Powodzenia Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim motocyklu (Yamaha R6 ) mialem alarm datatool w obecnym Fz6 też mam taki u mnie jak wypne aku na zime nie ma szans przelaczyc na serwisowy i po 30 sekundach alarm wyje z baterii wbudowanej ,,, na zime zakladalem lipny akumulator tylko do podtrzymania .. w r6 jak zakladalem aku alarm sie uzbroil wylaczalem go ale moto nie odpalalo wogole nie krecil rozrusznik ..trzeba bylo ponownie nacisnacjak wypinam bezpiecznik od alarmu automatycznie sie wlaczy ... i imobilazer odcina zaplon (zabezpieczenie jakby ktos odcial kable od alarmu)Poszukaj w instrukcji nr PIN u mnie jest takowy i jak go wprowadzic.. Powodzenia Pozdrawiam
Witam!Bardzo sensowna odpowiedz i wnoszaca bardzo duzo do tematu. Na poczatku WIELKIE dzieki kolego!Widze ze znasz sie na temacie i miales identyczna sytuacje i temat przerabiales.U mnie jest IDENTYCZNIE jak bylo u Ciebie, czyli ...Zakladam akumulator, po chwili alarm sie sam uzbraja ( sygnalizuje to charakterystyczne pikanie alarmu " dwa razy krotki sygnal oraz mrugaja dwa razy kierunkowskazy ) potem wylaczam alarm pilotem, ale motocykl nie odpala. Tak jak i bylo u Ciebie.Wiec Twoje spostrzezenia sa sluszne. Poszukam tego PIN'u i sposobu jego wprowadzenia i powinno sie udac. Dam znac.Dzieki, pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.