Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Mam Problem!


milosz1713

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich motocyklistów!! Mam problem z motorem nie wiem co się dzieje ponieważ odpalał i chodził bez żadnych zarzutów lecz nie dawno chciałem go odpalić i nie chce już odpalić odkreciłęm świece i jest zalana kopie w starter i paliwo wylatuje tym otworem do którego wchodzi świeca i paliwo leci otworem w który wchodzi kolanko od tłumika ale kompresja jest lecz paliwo zalewa świece myszlę że się dosyć jasno wyraziłem nie wiem co się stało może pierścienie poszły albo coś co wy sadzicie o tym co może być przyczyną jeśli coś nie jasno napisałem proszę pisać PW i można do mnie na gg: 9873090 pozdrawiam z góry dzięki za pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze sie pływak powiesił i zalewa? bez grzebania w gazniku moze sie nie obejsc.mozesz tez wykręcić swiecę na noc, nawet na pare dni, niech sobie spod tłoka odparuje wacha, jak to sprawdzic? przytkaj palcem dziure po świecy i kopnij, jak bedzie mokry, za krótko czekałeś ;) potem wsadz nową świecę i próbuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez sobie odkręć plastikowe boczki, zobaczysz zapewne gaznik, cylinder juz wiesz gdzie masz, skoro świece wykręciłeś. obadaj komore pływaka, powinna dać się odkręcić, więc ją odkręć i wyjmij delikatnie pływak, pomahaj nim i posluchaj czy w srodku nie ma benzyny. jak jest - wymień go. nic wiecej nie powinno tam sie dziać, ewentualnie blaszka która reguluje poziom pływaka, pomaczaj go w komorze i zobacz czy wraca w swoje położenie. jak masz w pyte wachy pod tłokiem to NIE ODPALISZ, zapomnij, albo wykrecasz świece i czekasz az odparuje, albo odkręcasz gaznik od cylindra (ja tak robiłem w mz), kopnikiem sobie podnosisz tłok do góry (żebyś widział spód tłoka), wsadzasz pod tłok tam cienki gumowy wężyk i odsysasz wache, tylko uwazaj żebyś syfu tam nie wpuścił.jeśli sie boisz takiej operacji, to po prostu wykręć świecę i poczekaj dzień, dwa, możesz w tym czasie troche go pokopać, no i nowa świeca. musi zagadać, to tylko piździk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kostucha"a moze byc przyczyna w gaziku masz te gumki ktore sie podnosza jak sa zimne to ie beda sie otwieraly ja tak mialem to podgrzalem je suszarka a swiece przepalilem nad plomieniem bo tez mi zalewalo w vtr mojej i odpalil mi bez problemu taka moja wersia ale na takim moto sie nie znam za bardzo pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaznik w tym sprzęcie jest pewnie konstrukcyjnie zblizony do komara gumki? membrany znaczy? jesli mu moto leje spod kolanka to najprawdopodobniej pływak utonął, co nie zmienia faktu, że kopaniem nie odpali dopóki paliwo spod tłoka nie zniknie, bo chocby wsadził 4-elektrodową świecę boscha to i tak ją zarzuci, trzeba wache odessac lub poczekac z wykręconą świecą aż sama odparuje, w taką pogode i w te upały może to potrwac kilka dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaznik w tym sprzęcie jest pewnie konstrukcyjnie zblizony do komara gumki? membrany znaczy? jesli mu moto leje spod kolanka to najprawdopodobniej pływak utonął, co nie zmienia faktu, że kopaniem nie odpali dopóki paliwo spod tłoka nie zniknie, bo chocby wsadził 4-elektrodową świecę boscha to i tak ją zarzuci, trzeba wache odessac lub poczekac z wykręconą świecą aż sama odparuje, w taką pogode i w te upały może to potrwac kilka dni
Czyli mam odkręcić gażnik tak??? I wszystko posprawdzać to co pisałesz ja mam osłony zdjęte także mam dobre dojście a jak odesać spod tłoka bo nie jarze mam ??co mam zrobić z tym tłokiem tam Dzięki koledzy za pomoc wiem że to piżdzik ale to nie mój brata i dlatego chce mu go zrobić a nic nie walneło np pierscienie nic nie ma winy to ?? bo ja myszlalem ze moze poszedl tlok albo pierscienie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz pierw pływak na 90% jego wina, jak odkrecisz gaznik, rozumiem ze motorek jest palony z kopa, poswiec sobie latarką do wlotu w cylindrze, bedziesz widział tłok, i kop delikatnie tak, zeby tłok poszedł do samej góry, możliwe ze w tym położeniu bedziesz widział jego spól i dziure pod nim, zebyś mógł pod tłok wsadzic do cylindra cienki wężyk gumowy i odessać stamtąd paliwo strzykawką np. (bo jak leci po kolanku to go bedzie tam w h.., kiedys pol szklanki tak wyciągłem!). może się też okazac, że tłok sie nie podnosi na tyle, ze zobaczysz jego spód, to wtedy pozostaje poczekac az paliwo odparuje samo z cylindra. a wogole, jesli sie boisz tam gmerac, to po prostu swiece wykrec i czekaj ;)pierscienie? a czemu? bo niby paliwo pod tłokiem? tak bywa jak sie moto zalewa, odpala na ssaniu i zaraz gasi, wiele przyczyn. próbuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz pierw pływak na 90% jego wina, jak odkrecisz gaznik, rozumiem ze motorek jest palony z kopa, poswiec sobie latarką do wlotu w cylindrze, bedziesz widział tłok, i kop delikatnie tak, zeby tłok poszedł do samej góry, możliwe ze w tym położeniu bedziesz widział jego spól i dziure pod nim, zebyś mógł pod tłok wsadzic do cylindra cienki wężyk gumowy i odessać stamtąd paliwo strzykawką np. (bo jak leci po kolanku to go bedzie tam w h.., kiedys pol szklanki tak wyciągłem!). może się też okazac, że tłok sie nie podnosi na tyle, ze zobaczysz jego spód, to wtedy pozostaje poczekac az paliwo odparuje samo z cylindra. a wogole, jesli sie boisz tam gmerac, to po prostu swiece wykrec i czekaj ;) pierscienie? a czemu? bo niby paliwo pod tłokiem? tak bywa jak sie moto zalewa, odpala na ssaniu i zaraz gasi, wiele przyczyn. próbuj
Aha kurcze tylko ze u brata jest takie dojscie ze nic w tym otworze nie widac ale sproboje i swieca jesr bardzo długa znaczy ma dlugi gwint bardzo ale spruboje rokzrece gaznik posprawdzam wszystko i sproboje dzieki za wszystko pozdro jutro bede grzebal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale swieca nie ma nic do tego, chodzi o to zeby sie dostać POD tłok, nie nad, czyli do komory korbowej bo jak juz jej cieknie wacha z kolanka, to bedzie jej tam troche. tylko delikatnie z tym wężykiem, zeby sie gdzies tam nie zaklinował.a po całej operacji, jak juz zagada, proponuje dac mu grubo po pizdzie, bo troche czasu minie zanim sie to wszystko wypali, czyli wycieczka wokół trzepaka i kręcenie po obrotach i wyreguluj gaznik, moze to jego wina, mogło sie dłuższy czas zbierac, az sie miarka przebrała ;)powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale swieca nie ma nic do tego, chodzi o to zeby sie dostać POD tłok, nie nad, czyli do komory korbowej bo jak juz jej cieknie wacha z kolanka, to bedzie jej tam troche. tylko delikatnie z tym wężykiem, zeby sie gdzies tam nie zaklinował.a po całej operacji, jak juz zagada, proponuje dac mu grubo po pizdzie, bo troche czasu minie zanim sie to wszystko wypali, czyli wycieczka wokół trzepaka i kręcenie po obrotach i wyreguluj gaznik, moze to jego wina, mogło sie dłuższy czas zbierac, az sie miarka przebrała ;)powodzenia
oki bo mi az sie benzyna do tlumika dostala wylalem z tlumika z prawie pol litra benzyny???
oki bo mi az sie benzyna do tlumika dostala wylalem z tlumika z prawie pol litra benzyny???
ciekawe czemu tak duzo tej benzyny bylo w tlumiku co sadzisz???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale swieca nie ma nic do tego, chodzi o to zeby sie dostać POD tłok, nie nad, czyli do komory korbowej bo jak juz jej cieknie wacha z kolanka, to bedzie jej tam troche. tylko delikatnie z tym wężykiem, zeby sie gdzies tam nie zaklinował.
Albo jestem jakiś nieświadomy, albo coś tu jest nie teges. Jak by miał niby odessać paliwo z komory korbowej? Ze niby sie waha do oleju dostała? Eeeee no bez jaj Milosz1713 obadaj pływak tak jak podpowiada kostucha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czemu tak duzo tej benzyny bylo w tlumiku co sadzisz???
Już ci pisali że może sie pływak utopił Jak pójdzie na dno to przez cały czas benzyna wpływa do gaźnika > cylindra > wydechu.Mógł się też dostać jakiś paproch pod iglicę zamykającą dopływ paliwa do gaźnika ( ja tak miałem w hińszczyźnie - quad mojego syna - ale tam nadmiar paliwa z gaźnika jest odprowadzany na zewnątrz i nie zalewa tak cylindra )Reasumując - zrób to co już ci opisywali koledzy - wykręć gaźnik > sprawdź pływak > przemyj wszystko w czystej benzynie > przedmuchaj i poskładaj. Lub 2 opcja którą polecam - oddaj sprzęt w ręce które się na tym znają
Albo jestem jakiś nieświadomy, albo coś tu jest nie teges. Jak by miał niby odessać paliwo z komory korbowej? Ze niby sie waha do oleju dostała? Eeeee no bez jaj Milosz1713 obadaj pływak tak jak podpowiada kostucha.
A może to dwu-suw i w komorze korbowo-tłokowej nie ma oleju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewna sprawa ze to 2suw.jak zalewa to tak jak mowia, gaznik - plywak. Mozliwe ze masz uszkodzona membrane (miedzy gaznikiem i cylindrem) - listki uszkodzone.Jestes pewien ze to benzyna a nie np. plyn z chłodnicy? mozliwe ze poszla uszczelka pod glowica i zalewa Ci plynem z chłodnicy... Ja tak mialem i az z tlumika pluło...Ale najpierw sprawdz gaznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewna sprawa ze to 2suw.jak zalewa to tak jak mowia, gaznik - plywak. Mozliwe ze masz uszkodzona membrane (miedzy gaznikiem i cylindrem) - listki uszkodzone.Jestes pewien ze to benzyna a nie np. plyn z chłodnicy? mozliwe ze poszla uszczelka pod glowica i zalewa Ci plynem z chłodnicy... Ja tak mialem i az z tlumika pluło...Ale najpierw sprawdz gaznik.
I sprawdzilem gaznik wszystko wyczyscilem go bratu i wszystko jest wporzadku i teraz znowu was prosze o pomoc brat dolewał płyn do chlodnicy i płyn wylecial otworem gdzie wchodzi tlumik co mam teraz zrobic mam taki sam problem jak ty JACA czy cos tam peklo czy co??ze leci plyn z chlodnicy dolem ???Proszę jeszcze raz o pomoc z gory dzieki pozdro!!! / Edytuj swoje posty! /
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.