Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Koło Się Nie Kula Płynnie, Coś Je Blokuje


zychbike

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, postawiłem moto na stojaku.Wrzuciłem luz, i kręce kołem, a tu opór. Tak jakby kompresja na 3 biegu ( mniej wiecej )Przechodzi i dalej, mniej więcej co pół obrotu przedniej zębatki, ale na oko bo nie rozbierałem jeszcze.Cały napęd wymieniałem jakieś 10 tyś km temu. z kołem to też nie ma nic wspólnego raczej...aha. jak go odpalę, wrzucam I i trzymam na sprzęgle to koło sie kręci tylko czuć ten opór, troche porusza motocykl wtedy...Ktoś coś wie na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha. jak go odpalę, wrzucam I i trzymam na sprzęgle to koło sie kręci tylko czuć ten opór, troche porusza motocykl wtedy...Ktoś coś wie na ten temat ?
Ale koło kręci się skuli silnika ,czy Ty je kręcisz ? Bo nie kumom.Chodzi o R6-ka?Jo jak wciepna jedynka to tyż mi moto się trocha ruszo .Zwłaszcza jak odpola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moto łazi odpalone jest bieg i sprzęgło ( co by się lekko koło kręciło) i coś przyblokowuje co jakiś czas, powodując że motórem szarpie. Jak ja nim kręce na luzie jak jest zgaszony to tyż sie przyblokowuje coś.R6 '99r
Możeeee to tarcza hamulowo w 1 miejscu chyto zaznacz kredom na gumie kaj jet tyn opór i zobocz czy zawsze w tym samym miejscu ( tzn czy pzy każdych 360 stopniach ) chyto.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z powyższa sytuacją miałem do czynienia jak łańcuch był nierówno wyciągnięty a "naciągający" nie wiedział jak fachowo naciągnąc (czyli w punkcie maksymalnego napięcia łąńcucha ma miec zadany luz) zrobił to w miejscu gdzie miał łańcuch najwiekszy luz i problem był podobny. Z czasem takie cos skutkuje zuzyciem/ uszkodzeniem łożyska wałka zdawczego.Krzywa tarcze hamulcową słychaćjeżeli uszkodzone byłoby jakieś trybo w skrzyni to szarpałoby czesciej i szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.