Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Laptok


pablogixer3/4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sory za umieszczenie tego tematu tutaj, ale może szybciej dostanę odpowiedź. Potrzebuje zakupić laptoka max do 2 tyś, głownie pod internet, diagnostyke samochodów, a i żeby grafika nie była najgorsza. Słucham Waszych porad i sugestii, żebym nie wziął jakiegoś bubla. Pozdrawiam.co powiecie na temat tego wynalazku http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=921442407http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=929716941

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sam byłem mocno zainteresowany tematem.Niech się brać bardziej zorientowana wypowie na temat tego wynalazku: LAPTOKJa mam coś takiego tylko odpuściłem sobie te ich gierki. Dałem wtedy (2-3 tygodnie temu) mniej niż 2k.Mój był z Linuxem, więc musisz doliczyć jakieś 300 zł na system (zależy co wybierzesz)Nie bierz od nich tej Visty z bonem na W7, bo cała procedura trwa- wysyłasz bon i kasę na przesyłkę nośnika więc to i tak daje jakieś 80 zł i czekasz na system jakieś 2 miesiące- a praca na Viście nie należy do ciekawych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz od nich tej Visty z bonem na W7, bo cała procedura trwa- wysyłasz bon i kasę na przesyłkę nośnika więc to i tak daje jakieś 80 zł i czekasz na system jakieś 2 miesiące- a praca na Viście nie należy do ciekawych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dej se pokój z Acerem ja nieszczęsnym trafem jestem w posiadaniu laptopa owej marki i siadło już wszystko do mogło siąść...myślałem że może to ja mam pecha ale 2 innych kumpli ma te same cergiele co ja...naped umarł 2 dni po gwarancji...na bateria gwarancji nii ma a po roku uzywania trzyma 6 (słownie sześć) minut ! Ojcu kupilem Toshibe i po przeszlo 3 latach bateria trzyma jak nowa i ani razu nie odmowil posluszenstwa. Wiec jezeli mialbym polecic Ci jakas marke to Toshiba, Dell, Asus, Lenovo-IBM, Sony, HP....w wynalazki typu Medion czy Acer się nie pakuj. Jest jeszcze niezniszczalny MAC ale cena zabija Co do postu powyżej... na MACu nei ma problemu z odpaleniem Windowsa czy innego systemu operacyjnego...jest taki madry program o nazwie Virtual box (na licencji GPL wiec za darmoche) i odpala ci kazdy system w postaci okienka. Wydzielasz mu ile ma dostac pamieci, procka i HDD i śmiga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do obróbki fotografii wystarczy dowolna dzisiejsza i nie starsza niż 5 lat grafika, więc na to nie patrz. Wymieniony gdzieś tu w temacie acer ma zdecydowaną wadę - BŁYSZCZĄCA MATRYCA - BEZUŻYTECZNA! Z takim ekranem można pracować jedynie w równomiernie i niezbyt jasno oświetlonym pomieszczeniu, inaczej widzisz na ekranie siebie, kolegów, kwiatki na oknie itp.Zadziwiająco trwałe okazują sie EEE PC. Nabyłem 1005. Lekkie, małe, nie zamula "na necie" ani e przy obróbce foto, a im mniejsze sprzęciwo tym wygodniejsze jak masz coś "nie na biurku" robić. Do tego monitor 19" na biurku i mam komplet jak trzeba. Całość 1800 złotych, a dostaniesz nawet z XP, więc odpada męczenie sie z nowymi systemami M$. Jednym z kryteriów wyboru lapka do serwisu samochodów powinno tez byc napięcie zasilania, żeby się dało kablem z zapalniczki samochodowej zasilać przy dłuższej robocie. Informacje o napięciu najszybcij znajdziesz u sprzedawcy zasilaczy-zamienników.Jeśli zaś chcesz sprzęta "nie do zarypania" do samego serwisu, a nie upierasz sie na nowy, polecam Panasonica CF jakiegoś. Tzw. toughbooki - samochodem można po tym przejechać i się tylko porysał nieco. Linux i programy pod windę? Większość programów pod Win daje radę i pod Linuksem (z pomocą tzw. Wine), więc nie ma sie czym stresować. W firmie nawet postawiłem gościom Linucha na jednm sprzęcie, którego kupili z tym niewydarzoym W7 i soft nie chciał pójść, a na wine poszedł. Soft do diagnostyki i ustawiania zapłonu do VW też poszedł na Linuchu.XP Asusowi odesłałem jako niechciany dodatek (mają opcję zwrotu kasy, choć w wersji hurtowej nie kosztuje ten system za dużo) i postawiłem sobie Zenwalk Linux - polecam na laptopa. Ew. słynne już Ubuntu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

netbook byłby dobry, tylko, że jego wadą jest nagrywarki (potrzebna zewnętrzna)co do zdjęć to KAŻDA współcześnie sprzedawana karta graficzna jest dobra do tego. Te ACERy, które ktoś tu wrzucił miały mocne grafiki = prądożerne, czyli mały czas pracy na bateriico do linuxa - trzeba mieć czasem troche samozaparcia, żeby zrobić coś na linuxie. osobiście korzystam z Debiana 5 oraz Wine do odpalania niektórych aplikacji windowsowych, ale to nie jest droga dla osób, które nie mają pojęcia o linuxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wręcz przeciwnie kosma, MAC OS jest pochodną UNIXa (BSD)jakbyś sobie odpalił terminal w MACu to większość poleceń z Linuxa Ci wejdzie (z tych "podstawowych")
czytales siebie co napisales ?jajko mac os jest po prostu oparte na podstawach jadra berklejowego i nic wiecej. Jest wlasciwie unixem. a od unixa do linuxa droga daleka. od bsd zreszta tez. No chyba ze dla Ciebie unix i linux to to samo.btw. co to znaczy ze wiekszosc polecen Ci wejdzie ? wiesz co to model systemu ?Reasumujac wcale nie przeciwnie i podtrzymuje swoja teze ze mac os'a nie mozna wsadzac miedzy LINUKSY !!! Artur: Jest Maya 3d max catia i w cholere innych nie mowiac juz o fotoszopach. catia dziala nawet szybciej niz na silikonowym irix'ie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytales siebie co napisales ?jajko mac os jest po prostu oparte na podstawach jadra berklejowego i nic wiecej. Jest wlasciwie unixem. a od unixa do linuxa droga daleka. od bsd zreszta tez. No chyba ze dla Ciebie unix i linux to to samo.btw. co to znaczy ze wiekszosc polecen Ci wejdzie ? wiesz co to model systemu ?Reasumujac wcale nie przeciwnie i podtrzymuje swoja teze ze mac os'a nie mozna wsadzac miedzy LINUKSY !!! Artur: Jest Maya 3d max catia i w cholere innych nie mowiac juz o fotoszopach. catia dziala nawet szybciej niz na silikonowym irix'ie.
Mocne słowa kolego. Mac ma dokładnie tyle samo wspólnego z unixem co bsd, ani mniej, ani więcej.Wsadzac miedzy linuksa (w wielu odsłonach) systemów bsd nie możemy, to fakt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw. co to znaczy ze wiekszosc polecen Ci wejdzie ?
tzn że jak se konsole odpalisz to większość programów dołączanych do znanych dystrybucji zadziała - testowane przez znajomego, osobiście tego nie weryfikowałemdalsza dyskusja o umieszczania Maca tu czy tam jest jak dyskusja o wyższości świąt bożego narodzenia nad wielkanocnymi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I się offtop świętowojenny zrobił.Linuksa po prostu ktoś zaproponował, tyle.Wracając do tematu - za 29 zł nabyłem interfejs ATA/ATA2,5/SATA na USB 2.0 z zasilaczem i używam zewnętrznej nadgryzarki płyt. Ile tych płyt masz nagrywać i gdzie? Zanim zapłacisz za coś zastanów się, czy rzeczywiście jest CI to niezbędne. I czy np. taki netbook mimo nagrywarki "biurkowej" nie będzie wygodniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.