Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Farba W Spraju :)


defQ

Rekomendowane odpowiedzi

WitamMam pytanko do znawców. Jako ze ebnelo sniegem za oknem, to troche czasu do pogrzebania przy moto jest, i chce dwa elementy sobie pomalowac/polakierowac w domowym zaciszu. Co polecacie w sprayu [mam do pomalowania nadkole tylnie - jest czorne a chce je na zolto walnac i stelaz od lusterek z mojej kawy]Jakies konkretne sprawdzone produkty .Z góry wielkie dzieki za sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jednej sprawie jeszcze musisz pamietać,że bardzo ciężko trafic z odcieniem koloru.Jeżeli ci na tym nie zależy to nie ma sprawy,ale ja jak malowałem jeden element w moim fabrycznie żółtym Fiacie CC sportingu,to dwa spraje z reala nie podeszły z odcieniem,a dopiero taki ze sklepu motoryzacyjnego z tym samym numerem koloru co fabryczny.Chyba nawet był na zamówienie,już nie pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak, jak jlupino napisał! żeby mieć ten sam odcień należałoby dobrać kolor w sklepie zajmującym się lakierami(w G-cach jest kilka). Dorobią odpowiednią ilość lakieru jaki będziesz chciał! Ale żeby dobrze wyglądało, dałbym komuś do polakierowania. Używając spraju mogą powstać zacieki BTW ghost rider napisał: "Jakby ktos w okolicy knurowa chcial prysnąć po taniemu owiewke badz cokolwiek to w miare czasu sluze lakierowaniem :>"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jednej sprawie jeszcze musisz pamietać,że bardzo ciężko trafic z odcieniem koloru.
w Bytomiu na ul. Składowej lub Przemysłowej jest mieszalnia lakierów. Tam dobierzesz kolor i zapakują ci to do spray'ujak będziesz zainteresowany to daj znać, mieszkam niedaleko, przejeżdżam tam codziennie to spiszę jakiś namiar na ten punkt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jednej sprawie jeszcze musisz pamietać,że bardzo ciężko trafic z odcieniem koloru
na pograniczu Zabrza i Gliwic, obok salonu Toyoty ul.Knurowska 1, robią lakiery w sprayu, wystarczy podjechać z pomalowanym elementem wtedy dobiorą kolor i przygotują lakier, z tego co pamiętam min. 300ml trzeba zrobić, ale może się coś zmieniło bo dawno temu dorabiałempozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się podepnę pod temat jeśli można ;)Mam w planach oddać plastiki do małego spawania i zaszpachlować kilka głębokich rys, mało tego jest w sumie. Wchodzi w grę lakierowanie punktowe? Wezmę plastik, zrobią mi lakier ale nie chce malować całego elementu bo jest on w dobrym stanie i lakier mi odpowiada, jest sens psiknąć punktowo na te kilka skaz? Oczywiście miejsce to wcześniej potraktować trochę papierem, na to podkład, lakier i bezbarwny. Potem polerka lekka, wosk i będzie bardzo widać różnice?Nie zależy mi na jakiś super efekcie, tylko na ukryciu rys spowodowanych zgiętą dźwignią zmiany biegów i pęknięciu spowodowanego nieumiejętnym dokręcaniem plastikowej osłony...Jeszcze na baku mam wgniotkę, analogiczna sytuacja. Ale tu spróbuje innych metod na początku bo lakier się fajnie trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się podepnę pod temat jeśli można ;)Mam w planach oddać plastiki do małego spawania i zaszpachlować kilka głębokich rys, mało tego jest w sumie. Wchodzi w grę lakierowanie punktowe? Wezmę plastik, zrobią mi lakier ale nie chce malować całego elementu bo jest on w dobrym stanie i lakier mi odpowiada, jest sens psiknąć punktowo na te kilka skaz? Oczywiście miejsce to wcześniej potraktować trochę papierem, na to podkład, lakier i bezbarwny. Potem polerka lekka, wosk i będzie bardzo widać różnice?Nie zależy mi na jakiś super efekcie, tylko na ukryciu rys spowodowanych zgiętą dźwignią zmiany biegów i pęknięciu spowodowanego nieumiejętnym dokręcaniem plastikowej osłony...Jeszcze na baku mam wgniotkę, analogiczna sytuacja. Ale tu spróbuje innych metod na początku bo lakier się fajnie trzyma.
Zapytaj lakiernika, czy czasem nie skasuje więcej za taką robotę niż za lakierowanie całego elementu.Jeżeli masz lakier metalizowany lub perłowy, trójwarstwowy, a zazwyczaj w motocyklah lakiery metalizowane, to trójwarstwówki, to z takimi punktowymi natryskami trzeba trochę się narobić.Przygotowanie powierzchni, natryski podkladu, kolejne warstwy bazowe, cieniowanie(żeby róznica była minimalna), klar, to większy nakład pracy(a zatem i kasa) niż w przypadku zrobienia całego elementu, a efekt nie zawsze zadowalający.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.