Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Nie Pali...


L u k i

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Od nie dawna mam taki problem, włączam zapłon w mojej CB, moto jets na luzie czy na biegu nie ma znaczenia.. i chce odpalać i co słysze? zamiast silnik to takie 'cyk cyk' jak naciskam starter.. ale gdy wrzuce bieg, wcisne sprzęgło tak jak bym chciał odpalić na pych i lekko je pchne tak ze nawet nie zakręci to odpala tak jak by sie rozrusznik zawieszał? Znajomi mowili mi że moga to być szczotki lub bendix? powiem tylko ze wczesniej sprawdziłem bezpieczniki wszystkie i są OK a dzwięk jak by dochodził z przekaźnika znajdującego się obok bezpieczników.Wczoraj byłem u mechanika i powiedział ze regeneracja sie nie oplaca w japończyku bo sie może coś popalić Oo.. a naprawa w 200zł się zmieszcze no chyba ze nowy rozrusznik będe musiał kupić Oo jest to normalna Cena ? Pozdrawiam i prosze o pomoć brać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najsamprzód naładuj akumulator jeśli długo nie jeździłeś. Jeśli masz sprzęt od niedawna to nie wiesz w jakim jest stanie akumulator. zapnij na chwile naładowany samochodowy akumulator i spróbuj czy zakręci (i tu mała uwaga, nie pomyl polaryzacji przypadkiem) cykanie najczęstszym objawem słabego akumulatora. rozrusznik mozes mieć dobry, on może "ciągnąć" ale brakuje mu troszkę prądu aby obrócić i owe pchnięcie przez Ciebie motocykla daje tą odrobinę, aby zakręcił. Sprawdź na innym aby wyeliminować najprostszą rzecz. I chyba byłaby najtańsza (wymiana baterii)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie tez pierw przyszło mi to do głowy ale zrobiłem taką prostą rzecz jak włączenie świateł czy dłyższe przytrzymanie klaksonu i nie tracił na sygnale. Cały czas był wysoki co oznacza ze akumlator jest raczej okey a moto mam od czerwca i w ciągłej eksploatacji tak że moto nie stoi tylko jeżdzi kazdego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proste nie zawsze oznacza skuteczne skoro uważasz ze taki pomiar jest miarodajny to okej. Lecz popatrz, rozrusznik bierze kilkanaście lub więcej (20..30A) prądu chwilowego. klakson... nie wiem, może z 5A. Jeśli masz miernik, zmierz napięcie w stanie jałowym i podczas kręcenia. Skoro cyka przekaźnik rozrusznika (bo domniemam że jego słyszałeś) to w chwili gdy naciskasz START przekaźnik włącza obwód z rozrusznikiem. Wówczas prąd jaki musi oddać akumulator jest b.duży. Gdy aku ma małą zdolność do wydawania prądu (bo jest nienaładowany, bo jest zużyty, bo zaśniedziałe klemy itp) to automatycznie obniża się jego napięcie. Gdy napięcie spadło to przekaźnik który trzymał włączony obwód rozrusznika, puścił, bo po prostu nie miał siły utrzymać styku. Po odłączeniu rozrusznika znów napięcie wzrosło bo nie było poboru prądu. I znów przekaźnik łapie, i znów jest pobór prądu. i znów spadek napięcia i tak w kółko. Jeśli byś miał zdrową baterie (czytaj zapewnioną potrzebną ilość prądu) to nie byłoby cykania, bo nie byłoby spadku napięcia. Za to mógłby Ci się po chwili usmażyć rozrusznik, gdybyś tak trzymał przez dłuższy okres.reasumując, dalej uważam że masz za mało prądu aby zakręcić rozruchem. walcz dalej, powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jak na mój gust to aku. Moja sevenfifty od jakiegoś czasu właśnie tak sobie cykała:) poczytałem tu i ówdzie (FŚM ) i to rzeczywiście przekaźnik, co wcale nie ozanacza że jest walniety!! Posłuchałbym Lewego! ja sobie pomierzyłem prąd aku napięcie opór przekaźnika - tak własciwie to z ciekawości co by się czegoś dowiedzieć... apotem podstawiłem mojego golfa pod moto zapaliłem go, połączyłem przewodami oba aku i moto zaczął gadać jak najęty!!:thumbup: !! aż mi się uśmiechneło pod nosem, i ... że padało musiałem się karnąć Aha jeszcze jedno, aku może mieć wg prostownika pełno!! klakson zadziała całkowicie!! światła też!! ale na przekaźnik do rozruchu (skrót myślowy) nie styknie!No ale podsumowanie nie było za darmochę No więc korzystając z okazji poproszę o radę jakąś mądrą głowę! lewy pomożesz?? Jakie aku????http://www.akcesoriamotocyklowe.pl/product...roducts_id=1100a może droższy:http://www.moto-akcesoria.pl/akumulator-va...2-51412,p,15525albo jeszcze inny:http://www.sklepmotocyklowy.pl/index.php?s...stkie&str=1Wszystkie pasują wg manuala!! cena firma czy po prostu wartości prądu i pojemności???w puszkach firma ma znaczenie...dzięki za podpowiedzi!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro szukasz mądrej głowy to nic tu po mnieaku to aku... wg specyfikacji ma sie zgadzać. Motocyklowi to obojętne jakiej firmy. A rożne ceny jak i firmy bo różne technologie. Chińskie zalewają wodą z pól ryżowych a nasze wódeczką (zatem wspierajmy rodzimą produkcję ). Generalnie kupisz i tak wg swojego rachunku ekonomicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.