Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pytanie Do Lakierników Lub Osób Siędzących W Temacie


pawelfzr

Rekomendowane odpowiedzi

siema mam pytanko czy ktoś z was sie spotkał z taką sytuacją że po malowaniu np baku owiewki czego kolwiek i przyklejeniu naklejki potem lakier bezbarwny że powychodziły pęcheże pod naklejkamikolejność malowanie ?1- baza 2- naklejki3-bezbarwnypodobno naklejki sie nakleja po paru dniach dlatego iż rozpuszczalnik paruje i przez to powstaja tzw. bąbelki pod naklejką i mam pytanko jeszcze czy takie naklejki wiadomo nie orginały z salonu tylko kupne a dokładnie tu http://www.grafnet.eu/ trzeba jakos przygotować pod bezbarwny czy nie jak sie sprawuja koleś ma bardzo dobrej jakośći naklejki tak że polecam tylko czy trzeba je jakośś przymatowić czy coś o to mi chodzi czy ktoś może sie wypowiedzieć czy to prawda kumpel będzie moto robic teraz i takie sytuacje sie nam obiły o uszy pozdro wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.Bańki powstają w wyniku parowania rozcieńczalnika.Miałem tak przy lakierowaniu mojego Fazera. Po 12 godzinach czekania i tak wylazły ;)Jeżeli lakierujesz w warunkach garażowych, to warto odczekać dzień lub dwa, na 100% odparowanie rozieńczalnika.Jeżeli pojawią się pęcherze po nałożeniu lakieru bezbarwnego, to po jego wyschnięciu możesz bardzo cieniutką igłą lekarską ponakłuwać je i delikatnie "rozcierać".Naklejek nie musisz matowić. Wystarczy jak je odtłuścisz, żeby nie było śladów i tłuszczu po twoich paluchach i ogień z klarem ;)Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawię się w to to powiem tak:2 dni to to samo co 1 dzień dla pewności minimum to 4 dni po 2 też może wyleźć dziadostwo zależy od rozcieńczalnika i grubości powłoki...4 to ogólnie zalecane minimum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 dni to to samo co 1 dzień dla pewności minimum to 4 dni po 2 też może wyleźć dziadostwo zależy od rozcieńczalnika i grubości powłoki...4 to ogólnie zalecane minimum
zgadzam sie z tym ,poczekaj az pozadnie wyschnie dopiero klej i sikaj klar, kiedys mialem takie jazdy ze szparunkami w weteranach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy oryginalnych, fabrycznych naklejkach pęcherze mogą się przydarzyć gdy, jak pisali przedmówcy, nie odparowano rozcienczalnika. Naklejki takie są lub powinny być z wysokiej jakości folii z dobrym klejem. Można je poprawiać przy przyklejaniu. Tzn odkleić i ponownie przykleić. Zazwyczj. W teorii:). Przy podróbach pęcherze mogą się przydarzyć zawsze. Dlaczego? Słaby gatunek cienkiej folii na zwykłym kleju. Potrzeba dużo staranności by takie cuś przykleić idealnie. Firmy reklamowe posiłkują się specjalnymi płynami do tzw. "aplikacji" naklejki i przyklejają je na mokro. Zawsze jak ktoś mi przywiezie naklejki do malowania to się stresuję. Oryginały bo drogie - odpowiedzialność, a podróby, bo można czegoś dostać przy przyklejaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,sorry że podłączam się pod temat, ale szukam dobrego lakiernika z okolicy Bytom/Chorzów który mógłby obejrzeć moje moto, stwierdzić czy plastik nadaje się do poprawek, czy też do malowania całego elementu (2 plastiki + poprawki na baku) i ewentualnie podjąłby się lakierowania/poprawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Czy także malują?Szukam dobrego lakiernika, mam kilka starych motoów do renowacji w perspektywie, ale malowania się nie podejmę... Zwłaszcza problem mam z kołami.Już jeden z takich mi zniszczył zbiornik... W Świętochłowicach na Harcerskiej pomalowali mi niemal idealny zbiornik do WSK proszkowo wcześniej go piaskując - teraz wygląda jakby go korniki zaatakowały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.