Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rejestracja Motoroweru Bez Homologacji


hanssx

Rekomendowane odpowiedzi

'Podobno' się da kosztuje to 1500 zł (samo wyrobienie homologacji) no i wiadomo trzeba mieć światła kierunki lusterka , są nawet zestawy do kupienia gotowe homologacyjne. Ale tak jak mówie tylko o tym słyszałem pewny nie jestem, kiedyś kolega rejstrował sobie yz 450 i udało mu sie, ale nie mam pojęcia ile zapłacił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zarejestrowany motocykl jako SAM.Potrzebny jest najpierw rzeczoznawca potem już w w wydziale komunikacji prośba o nadanie nr ramy następnie specjalny przegląd w stacji diagnostycznej która nabije nadany nr ramy, .Całosć z rejestracją około 1 tyś zł.Proponuję najpierw zapytać w wydziale komunikacji potem już umówić się z rzeczoznawcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak homologacji to brak homologacji
Przeczytaj moze najpierw ze zrozumieniem
tzn nie dopuszczony do ruchu po drogach publicznych. Tyle lat a jeszcze nie słyszałes??
Po pierwsze to kto i na jakiej podstawie powiedzial ze MOTOROWER nie ma homologacji ? ? ? Widziales juz motorower bez homologacji - miedzy nami ja jeszcze nie, moze dlatego, ze za krotko zyjesz ?
Rozne crossy nie maja homologacji a to znaczy ze to jakis wynalazek?
Mowa nie jest o cross'ach tylko o MOTOROWERZE Wynalazek - motorower sprowadzony z krajow nie objetych homologacje EU lub inna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zdanie jest za często przez Ciebie używane na tym forum i to zdecydowanie...Brak homologacji, brak papierów lub jakiś wynalazek to 3 całkowicie inne sprawy wiec przemyśl to dobrze.Widać ze to Ty zbyt dużo Twojego "długiego" życia zmarnowałeś na nie wiadomo czym jeśli nie widziałeś motoroweru bez homologacji. I tak sie składa, że ten gówniarz który mało wie bo za mało żyje na tym świecie w tym momencie wie więcej. Przykład choćby Honda CR50, CRF 50. Motorower niby Cross bez homologacji tzn nie dopuszczony do ruchu na drogach publicznych. Ciekawe czy w ogole wiesz co motorower powinien spełniać żeby mieć homologacje.No dobra, jak uważasz że cross o pojemności silnika do 50ccm jest motocyklem, a nie motorowerem to ja już sie nie odzywam ;)Hmm to może tam u was w TWOIM kraju w Niemczech jest taka definicja tego słowa. Bo mi raczej słowo wynalazek mówi co innego.
+1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak homologacji, brak papierów lub jakiś wynalazek to 3 całkowicie inne sprawy wiec przemyśl to dobrze.
Tu moge sie z Toba zgodzic.
Przykład choćby Honda CR50, CRF 50. Motorower niby Cross bez homologacji tzn nie dopuszczony do ruchu na drogach publicznych.
http://images.google.de/images?hl=de&r...sa=N&tab=wihttp://images.google.de/images?hl=de&u...oq=&start=0Jezeli wiec dla Ciebie sa to motorowery, cytuje Twoje slowa “ niby Cross “ to moze polece wizyte u okulisty abys wizualnie mogl rozroznic motorower od pojazdu typu cross.To co wymieniles nie nalezy do kategori motorowerow. Rozloz sobie na czynniki slowo moto - rower moze na to co cechuje motorower Motorower to slowo z przeszlosci ktore dzisiaj nie ma juz prawie zastosowania. W tym przypadku klania sie ubozyzna j. polskiego ktory nie zna / niema odpowiednich / adekwatnych slow na okreslenie pojazdow tej grupy. ( a jezeli ma to sa zapozyczone wlasnie z niemieckiego ).1. Fahrad mit hilfsmotor2. Mofa3. Mokick4. RollerGeneralnie mowi sie na to KleinkraftradWracajac do meritum to motocykl wyczynowy typu cross nie jest i nie bedzie nigdy motorowerem. Jezeli dla Ciebie jest on motorowerem, to nie mamy wogole o czym dyskutowac, Tak samo inne pojazdy ktore maja zupelnie inne przeznaczenie czy typ swojej budowy.Na marginesie to, ze te czy inne pojazdy nie maja homologacji czy europejskiej czy na dany kraj / terytorium to troche inna bajka, sa jeszcze na tej ziemi kraje w ktorych homologacja nie jest wymagana.
No dobra, jak uważasz że cross o pojemności silnika do 50ccm jest motocyklem, a nie motorowerem to ja już sie nie odzywam ;)
No wlasnie nie odywaj sie bo w sumie to nie wiesz nic a kreujesz sie na experta wlasnie dales cienki popis swojej niewiedzy, co smieszniejsze, ze nawet o tym niewiesz Cross o pojemnosci 50 ccm jest motocyklem przeznaczonym do wyczynu.1. z racji braku homologacji [ ktora powiedzmy, ze w PL mozna jeszcze zrobic, ( jest stosunkowo - aby nie powiedziec sniesznie tania - rowniez ze wzgledow przepisow i niewiedzy w temacie ) tania w innych krajach niekoniecznie ]2. motocykl to pokazd silnikowy ktorego pojemnosc przekracza 50 ccm lub predkosc przekracza 45 km/h ( jezeli wiec jeden z warunkow jest przekroczony to pojad laduje automatycznie w grupie motocykli.
Widać ze to Ty zbyt dużo Twojego "długiego" życia zmarnowałeś na nie wiadomo czym jeśli nie widziałeś motoroweru bez homologacji.
I to mowi mi 18 - letni szczyl - aby nie mapisac szczeniak ktory matce jeszcze za mleko nie zdozyl oddac ? Na jakiej podstawie twierdzisz, ze " zmarnowalem " cokolwiek - sama ta wypowiedz deklasyfikue Cie w jakiejkolwiek dalszej dyskusji.Jezeli jestes taki EXPERT to moze nam wytlumaczysz co to jest homologacja i co musi spelniac pojazd aby zostala mu ona nadana ? Chetnie sie czegos nowego dowiem Wytlumaczysz mi w jakim celu wogole zostal zaprojektowany i stworzony MOTOROWER ? Co do " widzenia " pozostawiam bez komentarza, bo nawet niechce mi sie Ciebie wysmiac.
I tak sie składa, że ten gówniarz który mało wie bo za mało żyje na tym świecie w tym momencie wie więcej.
Masz racje, niech sie mu W Y D A J E , ze wie wiecej Zobaczymy w dalszym ciagu tematu ile na ten temat wiesz, o ile wogole cos na ten temat ( warunki uzyskania homologacji ) wiesz.CZEKAM niecierpliwie na odp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.