Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wymiana Oleju W Xt 600 92r


kantek9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem 2 tygodnie temu yamahe xt 600 92r przywiezioną z niemiec. Moto ma przejechane 30 000km i jest w BDB stanie. Chce teraz wymienic olej silnikowy ale nie wiem jaki był poprzedno lany. Prosze o porady jaki olej wlac i jak go wymienic.
Jesli nie wiesz co bylo wczesniej wlej polsyntetyk.A wymiana to dosc prosta czynnosc, zagrzej troche maszyne, postaw na centralce badz stojaku, podluz cos pod korek spustu, odkrec korek, potem odkrec filtr.Wkrec nowy filtr uprzednio smarujac jego uszczelke nowym olejem, filtr dokreca sie reka nie kluczem.Zakrec korek spustowy, odkrec korek wlewu i nalej tyle ile przewiduje producent, czasem jest napisane na deklu w poblizu korka wlewu badz oczka kontrolnego.Odpal na chwile maszyne tak zeby napelnic nowy filter i jeszcze raz skontroluj stan oleju i czy nie ma ewentualnych wyciekow z korka spustu badz filtra oleju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale słyszałem ze półsyntetyki mają środki czyszczące silnik które wymywają nagar który sie zebrał przez te lata w silniku i jest on potem nieszczelny co powoduje utrate mocy. NIby mineralny jest najbardziej bespieczny co wy na to ?? Jeszcze jedno : nigdzie nie pisze ile oleju wlewac do silnika. Moze ktos wie ile do Xt-ki wchodzi ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 lat moto i 30k km ??a pytałes ile km temu padł licznik ;D?
I co z tegoze 17 leznie moto ma 30 tys tylko??????Ja kupilem niedawno Kwasaki ZXR 750 tez z 92 roku i ma tylko 14 tys najechane, moto byl zarejestrowany od kwietnia do pazdziernika, jezdzony praktycznie tylko w letnie miesiace i wszystko jest udokumentowane. A dla tych co zaraz zaczna stekac ze napewno krecony albo inne rzeczy powiem krotko, moto kupilem od sasiada i widzialem na wlasne oczy ile jezdzil i wszystko sie zgadza.Jak widac mozna trafic na stare moto z malym przebiegiem i nie zawsze jest to mina..Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tegoze 17 leznie moto ma 30 tys tylko??????Ja kupilem niedawno Kwasaki ZXR 750 tez z 92 roku i ma tylko 14 tys najechane, moto byl zarejestrowany od kwietnia do pazdziernika, jezdzony praktycznie tylko w letnie miesiace i wszystko jest udokumentowane. A dla tych co zaraz zaczna stekac ze napewno krecony albo inne rzeczy powiem krotko, moto kupilem od sasiada i widzialem na wlasne oczy ile jezdzil i wszystko sie zgadza.Jak widac mozna trafic na stare moto z malym przebiegiem i nie zawsze jest to mina..Pozdrawiam
popieram nieraz sie spotkalem z podobna sytuacjakiedys jechalem z kolega po sc33 z 98 roku koles napisal ze ma przebiegu 28tys km a moj z tego samego rocznika ma juz 60 jak go kupilem mial 42...p.s zaraz sie zacznie pianobijcy do dziela:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.