Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kilka Pytań


kyno

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam kilka pytan. tak więc:Miałem temat o regulacji gaźników, zaworów ale jednak nie chce sie tego łapać, bo moge coś zepsuć jeszcze. Więc polecacie jakiś warsztat w okolicach Rybnika? albo kogos z forum/znajomy co sie zna i by wpadł ze swoim sprzętem do regulacji, co do ceny sie dogadamy, ew moge podjechać autem po niego, PW jak coś Potem musze wymienić płyn chłodniczy jaki kupić ?Olej motul 10w40 lub castrol, czym sie różni od samochodowego w tych samych granicach cenowych ?Pytam żeby mnie potem gdzies w sklepie nie wprowadzili w błąd i wcisneli kit, ze to lepsze a tansze.Z góry dziękuje za odpowiedzi.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja dopytywałem o mechanika to w okolicach Rybnika skończyło się na Hubercie z warsztatu w O&K z Rybnika na ul Prostej.Wielu mi go polecało, a fakt że najlepiej się umawiać na telefon bo robote ma na okrągło jest chyba plusem. Kontakt do O&K znajdziesz na google, lub poprostu podjedź do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej motul 10w40 lub castrol, czym sie różni od samochodowego w tych samych granicach cenowych ?Pytam żeby mnie potem gdzies w sklepie nie wprowadzili w błąd i wcisneli kit, ze to lepsze a tansze.
Olej samochodowy jest przystosowany do smarowania tylko silnika(czytaj gładzi cylindra,panewek),olej motocyklowy oprócz smarowania silnika posiada właściwości smarne odpowiedzialne za smarowanie sprzęgła i skrzyni biegów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja dopytywałem o mechanika to w okolicach Rybnika skończyło się na Hubercie z warsztatu w O&K z Rybnika na ul Prostej.Wielu mi go polecało, a fakt że najlepiej się umawiać na telefon bo robote ma na okrągło jest chyba plusem. Kontakt do O&K znajdziesz na google, lub poprostu podjedź do nich.
O&K teraz juz na świerklańskiej jest, jutro zadzwonie i się zapytam nr już mam, a oriętujecie sie w jakich cenach to wychodzi ? np osobno regulacja gazników i osobno regulacja zaworów ? i czy zawory trzeba regulować razem z gaźnikami ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli robisz regulację zaworów to musisz zrobić synchronizacje gaźników lecz nie robi się tego od razu po samej regulacji zaworów (moto musi trochę pośmigać ok 200 km) aby zawory się dopracowały po regulacji ,a samej synchronizacji gaźników,raczej też nikt nie chce robić tylko od razu z czyszczeniem.A koszt takiej zabawy jest zróżnicowany. Zależy ile zaworów jest rozregulowanych ile podkładek trzeba będzie kupić a ile się da pozamieniać.Sama regulacja zaworów to ok 150zł w górę a czyszczenie i regulacja gaźników też od 150zł w górę.Autoryzowane serwisy wiadomo biorą nawet 3x więcej.Pozdrawiam..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moge np zrobic same synchro bez regulacji zaworów ? bo regulacje byly sezon temu robione, przez poprzedniego właściciela, a nie wiem jak czesto sie robi reg zaworów? bo moto chodzi cacy, ale synchronizacja by sie przydała, dla świetego spokoju:)Łukasz, napisz mi na PW okolice cenowe z tym wszystkim, i jaki czas oczekiwania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiec mam jeszcze jedno pytanie, bo dzis chce zamówć opone, i mam dwie na oku, ktora jest lepsza ?http://www.allegro.pl/item569501176_nowa_o...m_100x_687.htmlhttp://www.allegro.pl/item580479636_opona_...zi_triumph.htmlDoradzcie, bo do konca tyg musze ją mieć;P
Pierwsza jak dla mnie odpada już na początku nie kupiłbym opony z 2002 r. po tym jak widziałem co sie z taką oponą może stać jak dostanie prędkości i temperatury druga też nie wiadomo jaki rocznik ja bym kupił max 3 letnią gumę . Lepiej wydać więcej niż potem leżeć na rehabilitacji ale zrobisz jak chcesz.Po drugie to z tego co pamiętam FZR na 18 feldze fabrycznie powinna mieć 130/60/18 a Ty chcesz tam wpakować 160 Wejdzie na pewno bo już takie cuś widziałem ale jazda to jest koszmarna. 160 to miała FZR od 94 w górę. Więc się zastanów nad tym rozmiarem Pozdrawiam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy sie tak, kupiłem na 160/60 i jezdzi sie fajnie, jezdziłem tez na oryginalnej 130 i zakrety dla mnie byly ze strachem, i jednak zostane przy 160 (slowa krytyki mnie nie interesuja, moje moto, ja jezdze) i dlatego teraz tez chce zmienic na 160, teraz miałem tego METZELERA z taka sama szerokością, a jaką polecacie, budzet mam powoli okrojony, bo musi mi jeszcze na pare rzeczy wystarczyc ;/ Poza tematem, widziałem FZR nawet na gumie 180 :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.