Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Karta pojazdu taĂąsza od stycznia 2006?


Ola

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Z tego co wiem to:1. tzw. oplata ekologiczna - nie dotyczy motocykli 2. karta pojazdu bedzie tansza3. nie wiem nic na temat wprowadzenia dodatkowych oplat/podatkow zwiazanych z rejestracja pojazdow (np oplat uzaleznionych od rocznika i pojemnosci skokowej pojazdu)W sumie rejestrracja zagranicznego motocykla moze od 1 maja 2006 kosztowac 150 VAT25 + 70-80 pln karat pojazdu + 50 za tablice czyli dobre 400 mniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz duzo racji Beskris. Lobby producentow i importerow nowych samochodow mocno naciskalo .... i odnioslo sukces. Udalo im sie stworzyc dodatkowe ekoniczne bariery dla prywatnego importu samochodow z UE (podkreslam samochodow). Wygorowana kwota oplaty za wydanie karty pojazdu miala na celu wlasnie podrozenie kosztow importu uzywanych pojazdow zza granicy (przy okazji zaspokojony zostal interes fiskalny, bo z poboru oplat uzyskano niezle wplywy). Oplata rozni sie tym od podatku, ze jest uiszczana z tytulu dokonania przez organ administracji jakies czynnosci (jest to forma zaplaty za cos) podatek nie ma takiego charakteru. Tzw oplata ekologiczna to wplata na fundusz majacy sluzyc stworzeniu i utrzymaniu sieci recyklingu zuzytych pojazdow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 zl na ochrone srodowiska nie dotyczy motocykli tak wiec rejestrowanie motocykla bedzie tansze o ok 400zlPs gdzie moge nabyc jaks blache zeby moc smigac wieczorami i noca???? Do maja nie wytrzymam na bank wiec musze cos wykombinowac.
przykrec sobie zagraniczne numery (jak Przem636) i smigaj w dzien!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiem tak :CO SIE DZIAÂŁO W MAJU TAMTEGO ROKU NA GRANICACH-OBLĂÂŻENIE STARYMI GOLFIARZAMI I INNYMI BADZIEWIAMI ZA 100 ÂŁOJRONo to mr. ALEksander K. (bez nazwisk) wymyÂśliÂł Âżeby od ciemnej choÂłoty pobieraĂŚ opÂłaty o 1000% wiĂŞkszÂą nish winna byĂŚ, no ale brukselka sczaiÂła oco biega-( bo Rydzyk Majbacha se przykulaÂł i mu kazali zapÂłaciĂŚ i poÂżaliÂł sie Brukselce ) no i Aleksander K. niemiaÂł wyjÂścia i powiedziaÂł ciemnocie Âże ma dobry chumor i to zmniejszy A 2-wa to teraz jush rynek napchany tymi auciskami i sie niesprowadz-no ÂżadkoPs: wiem bo jeÂżdziÂłem bo te autka( nie rYDZYKOWI !! )PÂŁOZDRRRRRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wlasnie dostalem mejla od Pani z Ministerstwa Transportu i Budownictwa, w ktorym Âłaskawie poinformowala, ze projekt rozporzadzenia przewiduje oplate za wydanei karty pojazdu w kwocie 75 zl. czyli 425 zl zostaje w kieszeni. Niestety nie udzielono mi odpowiedzi kiedy zostanie wydane rozporzadzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie sytuacja wyglÂąda podbnie moto na angielksich blachach naszczeÂście papiery mam juz na siebie wiec nie ma problemu . problem jest tylko z ubezpieczeniem bo angielksiego nie mam(jak mnie podliczyli to wyszlo ok 1500 L) a polskie nie chca wystawic na moto z balchami z innego kraju,
A gdzie prĂłbowaÂłeÂś ubezpieczyĂŚ? JeÂśli chodzi o OC to ja w zeszÂłym roku bez problemu w PZU ubezpieczyÂłem sprowadzone moto bez tablic tylko na podstawie briefu, i niemieckiego dowodu rej. JeÂździÂłem co prawda i tak na nielegalu bo na polskich nie waÂżnych blachach, ale za to OC byÂło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty sie tak chwal dalej, to na wiosne bedziesz jezdzi³, ale na komisariat skladac zeznania. 
Mam to traktowaÌ jako groŸbê ? Jeœli tak to bardzo chêtnie jeszcze napiszê, ¿e w tym roku tak samo zrobiê Przynajmniej do maja póki rejestracja nie bêdzie kosztowaÌ tyle ile powinna.Skoro Paùstwo ma kurewsk¹ czelnoœÌ okradaÌ mnie (co stwierdzi³ TK),a ja mam jeŸdziÌ po naszych pseudo drogach, wrêcz ryzykuj¹c ¿ycie to ja pier.dole ich przepisy. Przecie¿ wszystkie podatki i op³aty podobno id¹ na infrastrukturê dróg, a jeœli na nowe drogi kase daje unia to czemu nie ma pieniêdzy na porz¹dn¹ naprawê tych co ju¿ s¹ tylko od 15 lat jebane ³atanie do lipca i tak w kó³ko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to traktowaÌ jako groŸbê ?   
Krzychu, ty sie nie denerwuj bo bede Ci musiaÂł na serio wpierdolic
Jeœli tak to bardzo chêtnie jeszcze napiszê, ¿e w tym roku tak samo zrobiê 
Najpierw wez i w koncu poskÂładaj swoje puzzle do kupy
Skoro Paùstwo ma kurewsk¹ czelnoœÌ okradaÌ mnie (co stwierdzi³ TK),a ja mam jeŸdziÌ po naszych pseudo drogach, wrêcz ryzykuj¹c ¿ycie to ja pier.dole ich przepisy.
To wez pierdol i rzuc robote. Przeciez US jeszcze bardziej nas okrada.
PrzecieÂż wszystkie podatki i opÂłaty podobno idÂą na infrastrukturĂŞ drĂłg,
Ktore podatki ? A dziure w budzecie to czym zalepiaja ? A szkolnictwo i sÂłuzba zdrowia i chuj wie co jeszcze ?
a jeœli na nowe drogi kase daje unia to czemu nie ma pieniêdzy na porz¹dn¹ naprawê tych co ju¿ s¹ tylko od 15 lat jebane ³atanie do lipca i tak w kó³ko.
Unia nie kurwa, nie daje kazdemu.Zeby dostac kase to trzeba miec projekt i pokryc pewna czesc kosztĂłw.I dlatego w Polszy wykorzystanie srodkow jest na poziomie kliku procent.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehhe my tu Marcin zaraz politycznÂą debatĂŞ rozpĂŞtamy. Puzle to juÂż na zÂłom wÂłaÂśnie wczoraj pojechaÂły A po za tym to ja siĂŞ wcale nie zÂłoszczĂŞ na Ciebie bo przecieÂż ta przemowa to bardziej tak w powietrze z Âżalu zresztÂą , ani projektĂłw nie potrafiÂą zrobiĂŚ, ani drĂłg naprawiĂŚ, ani ludzi leczyĂŚ, nic nie potrafiÂą hehehe.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.