Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 4957


suzi250

Rekomendowane odpowiedzi

W cenach sprzêg³a sie eni orientuje ale duzo roboty z tym nie ma Jewœli chodzi o cylinder to po co odrazu robiÌ tulejowanie Ja bym poleci³ honowanie i wypolerowanie lub zmiane t³oka.Za chonowanie cylindra beêdziesz musia³ sie szrpn¹Ì na oko³o 120-170 z³ bo to 125 cm prawda?? z tego co wiem to t³oki s¹ dosyÌ dorgie do tego sprzêyu wiêc proponowa³ bym próbe wypolerowania i zmiane pierœcieni..pozdrawiam i mi³ej zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szlif mo¿na robiÌ do czasu, najlepiej zanieœÌ cylinder do kogoœ, kto wie jaki jest ostatni wymiar - czy jeszcze mo¿na, potem bym siê interesowa³ kosztami, bo przecie¿ mo¿naby kupiÌ nowy ca³y zestaw t³ok - cylinder i cieszyÌ d³ugo z je¿dzeniatulejowanie w takim silniku raczej nie wchodzi w grê, takie coœ ju¿ prêdzej w du¿ych diesel'ach by przesz³o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ma tuleja do kompresji?przecieÂż w cylindrze masz tulejĂŞ, ÂżeliwnÂą, bÂądÂź z innego ciulstwa, a do okoÂła aluminiowy 'blok' (nazwijmy go tak, bo przecieÂż w silnglu go nie ma)jak wprasujesz nowÂą tulejĂŞ w starÂą, to silnik bĂŞdzie pracowaÂł, jednak w 2T masz okna i ciĂŞÂżko by byÂło trafiĂŚ z ich ustawieniem miĂŞdzy starÂą, a wprasowanÂą w niÂą tulejÂąlepiej bym tego motocykla nie kupowaÂł jak siĂŞgo koleÂś pozbywa, to znaczy, ze kupĂŞ kasy trzeba wÂłoÂżyĂŚ, a jak jest tuleja porysowana, to tÂłok siĂŞ juÂż kantowaÂł, bo byÂł tak bardzo luÂźny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiÂłem remont silnika w HONDZIE HSR, tak Tomcio tam jest nikasil nie moÂżna zrobiĂŚ szlifu, moÂżna niby tulejowaĂŚ ale to jest polski wymysÂł ja kupiÂłem fabrycznie nowy cylinder gdyÂż cena nowego cylindra u dealera 2 lata temu to jakieÂś 150 zÂł wiecej niÂż tulejowanie. Ja za wszystko fabrycznie nowe zapÂłaciÂłem 1000zÂł byÂły to czĂŞÂści orginalne od dealera za ten 1000 kupiÂłem: nowy cylinder, nowy tÂłok, pierÂścienie, sforzeĂą tÂłoka, zabezpieczenia sforznia, pierÂścienie, komplet nowych uszczelek, Âświece zapÂłonowÂą to chyba wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.