Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 4908


bakteś

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to juÂż byÂło i czy to dobry pokĂłj, jkaby co proszĂŞ mnie przekierowaĂŚ....Chodzi mi o intercom, czyli sposĂłb na rozmowe z pasaÂżerem w czasie jazdy. Patrze na allegro ale tam lipa... jakaÂś sÂłuchawa i wielki mikrofon na drucie...Ja mam tak ciasny kask Âże mi w Âżyciu coÂś takiego tam nie wejdzie....Jakies pomysÂły propozycje doÂświadczenia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to juÂż byÂło i czy to dobry pokĂłj, jkaby co proszĂŞ mnie przekierowaĂŚ....Chodzi mi o intercom, czyli sposĂłb na rozmowe z pasaÂżerem w czasie jazdy. Patrze na allegro ale tam lipa... jakaÂś sÂłuchawa i wielki mikrofon na drucie...Ja mam tak ciasny kask Âże mi w Âżyciu coÂś takiego tam nie wejdzie....Jakies pomysÂły propozycje doÂświadczenia ??
Jak tylko bĂŞdĂŞ przy kasie to robie z kolegÂą interkom...Przepis na takie cudo jest tu: http://www.roadking.riders.pl/new/main.php?id=1310I wszystko jasne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmm Âże co ?????Ja z elektroniki to wiem co to ÂśrubokrĂŞt i lutownica przy czym tym drugim to siĂŞ nawet za bardzo nie umiem posÂługiwaĂŚ JakieÂś gotowe rozwiÂązania dla ludzi o mnmiejszych zdolnoÂściach manualnych i miejszej iloÂści wolnego czasu please....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz tylko 2 wzmacniacze ( http://www.nordelektronikplus.pl/sklep/oferta.asp?show=0 ), nie pamiĂŞtam juÂż ktĂłre to byÂły, ale dam znaĂŚ jak sie dowiem (cena okoÂło 20zÂł za 2 szt.) Dodatkowo zamawiasz na allegro zestaw: mikrofon+sÂłuchawki (cena 10zÂł)Podpinasz wzmacniacze pod akumulator, wyprowadzasz kabelki do kasku (tu juÂż kaÂżdy sam sobie podpina wszystko, wedle upodobaĂą) i jazdaJak zrobie i bĂŞdzie wszystko piknie to zaczne sprzedawaĂŚ Koszt ogĂłlny to jakies 70zÂł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w³asnie... Byli by chêtni/chêtne na taki Interkom ??Jak coœ to zacznê z kumplem produkcje...Nie bêdzie to jakieœ super genialne, ale bêdzie dzia³a³o Plany s¹ takie: Jedna s³uchawka do ucha (dla pasa¿era te¿) + podpinany mikrofon do kasku, tzn. nie bêdzie wbudowany tylko tak jakby "zaczepiany".Ka¿dy bêdzie musia³ wygospodarowaÌ trochê miejsca w moto, ¿eby mo¿na schwaÌ te zabudowane wzmacniacze (wymiary ok. walkmana)Bêdzie oczywiœcie w³¹cznik/wy³¹cznik. Regulacja g³oœnoœci prawdopodobnie przy kabelkach (zale¿y od jakoœci zamówionych s³uchawek). Dla wymagaj¹cych wszystko siê za³atwi S¹ chêtne motoludki na takie coœ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wÂłasnie... Byli by chĂŞtni/chĂŞtne na taki Interkom ??Jak coÂś to zacznĂŞ z kumplem produkcje...Nie bĂŞdzie to jakieÂś super genialne, ale bĂŞdzie dziaÂłaÂło Plany sÂą takie: Jedna sÂłuchawka do ucha (dla pasaÂżera teÂż) + podpinany mikrofon do kasku, tzn. nie bĂŞdzie wbudowany tylko tak jakby "zaczepiany".KaÂżdy bĂŞdzie musiaÂł wygospodarowaĂŚ trochĂŞ miejsca w moto, Âżeby moÂżna schwaĂŚ te zabudowane wzmacniacze (wymiary ok. walkmana)BĂŞdzie oczywiÂście w³¹cznik/wy³¹cznik. Regulacja gÂłoÂśnoÂści prawdopodobnie przy kabelkach (zaleÂży od jakoÂści zamĂłwionych sÂłuchawek). Dla wymagajÂących wszystko siĂŞ zaÂłatwi SÂą chĂŞtne motoludki na takie coÂś?? 
Zalezy ile bys za takie cudo chcial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasneeee a sprwdzales to na szumy?zmontuj i zobacz jak sprawuje sie podczas jazdy , zobaczysz jaka bedzie jakosc dzwieku i jakie jeszcze problemy napotkasz sprawa fajna ale to nie tak chop siup , ja od 4 mc kabinuje nad bezprzewodowym i ciagle zdaza sioe czasami trafic na sprzezenie wtedy jazda moze skonczyc sie zabojczo a jeszcze jednozanim zaczniesz zabawe powiem ci ze taki mikfrofon jest dodupykup to ustrosjstwo co montuje sie na krtan jak bede mial mozliwosc wtedy bede przeprowadzac testy jak sie to sprawuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tego nie montowaliœmy, ale trzeba byÌ dobrej wiary Tak powa¿nie mówi¹c to nie bêdzie problemów bo to bêdzie ³¹cznoœÌ kablowa, wiêc szumy zale¿a od jakoœci kasku. Jak masz orzeszka to ciê¿ko bêdzie gadac ale to sie zobaczy Cena mniej wiêcej 80z³ Dam znaÌ jak zakupimy te czêœci i zmontujemy wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze wogule nie zrozumiales mojej wypowiedzi ...nie pisalem o zakloceniach (typu wiatr w mikrofon ) ale o szumach ukladuzastosuj pozadna filtracje , i przewody najlpiej ekranowane.mysle ze szybko napodkasz problemy podczas prob , wiec do uskyszenia 
WeÂź co Ty piszesz jakie szumy? Nic takiego nie bĂŞdzie To bĂŞdzie tak zajebiste Âże sam kupie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze wogule nie zrozumiales mojej wypowiedzi ...nie pisalem o zakloceniach (typu wiatr w mikrofon ) ale o szumach ukladuzastosuj pozadna filtracje , i przewody najlpiej ekranowane.mysle ze szybko napodkasz problemy podczas prob , wiec do uskyszenia 
Wlasnie zamiast wspierac chlopaka to mu glowe trujesz zakluceniami JA tam wierze ze wszystko bedzie git
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wespre cie wiesz jaki jest minus tego urzadzenia ??przeanalizowales schemat? popatrz ze mowiac do mikrofonu bedziesz slyszal swoje slowa we wlasnych glosniczkach jak chesz sie zaczac bawic musisz zrobic dwukanalowy (np polaczenie dwoch w jeden 2X scalak tak prosto , ale lepiej wykozystaj jakis 386 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wespre cie wiesz jaki jest minus tego urzadzenia ??przeanalizowales schemat? popatrz ze mowiac do mikrofonu bedziesz slyszal swoje slowa we wlasnych glosniczkach jak chesz sie zaczac bawic musisz zrobic dwukanalowy (np polaczenie dwoch w jeden  2X scalak tak prosto , ale lepiej wykozystaj jakis 386 )
Minus to taki, Âże jak sie bĂŞdzie chciaÂło taniej to gorsze gÂłoÂśniczki/mikrofonyCo to za intercom, ktĂłry dziaÂła w jednym kasku JuÂż gadaÂłem z kumplem (elektromechanik ). Wszystko bĂŞdzie ok. Po to wÂłasnie sÂą 2 wzmacniacze zeby byÂło dla 2 osĂłb (chyba ze moto 3-osobowe )TrzymaĂŚ kciuki i bĂŞdzie dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z calego serca zycze powodzenia ale mysle ze to nie jest taka prosta sprawa, bo by to wszyscy klepali w garazach hehno a troche podpowiedzi od ludzi co z elektronika maja troszku wspolnego tez sie przydadaj znac jak juz bedziesz mial gotowy intercompowodzenia
No to czemu nikt nie robi? PrĂłbowaÂł ktoÂś w ogĂłle?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze humor dopisuje powiedz gdzie naprawie ten kumpel bo bedzie kolejny :SPEC: do omijania....jak jedna kosc potrafi kodowac , rozkodowywac , a glosniczki jescze same sa takie inteligentne ze wiedza w ktorym kasku maja grac to super Widze ze kolega ma problem z czytanie slowa pisanego , pokaz mi gdzie ty tam masz dwa wzmacniacze co ?? widziles 1481 ??podpowiem raz ostatni dwa razy taki sam uklad bedzie dzialac wmiare!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze humor dopisuje powiedz gdzie naprawie ten kumpel bo bedzie kolejny :SPEC: do omijania....jak jedna kosc potrafi kodowac , rozkodowywac , a glosniczki jescze same sa takie inteligentne ze wiedza w ktorym kasku maja grac to super  Widze ze kolega ma problem z czytanie slowa pisanego , pokaz mi gdzie ty tam masz dwa wzmacniacze co ?? widziles 1481 ??podpowiem raz ostatni dwa razy taki sam uklad bedzie dzialac wmiare!
bo to jest elektryk od lamp naftowych i dzwonkĂłw gazowych nie miejcie zazÂłe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze humor dopisuje powiedz gdzie naprawie ten kumpel bo bedzie kolejny :SPEC: do omijania....jak jedna kosc potrafi kodowac , rozkodowywac , a glosniczki jescze same sa takie inteligentne ze wiedza w ktorym kasku maja grac to super  Widze ze kolega ma problem z czytanie slowa pisanego , pokaz mi gdzie ty tam masz dwa wzmacniacze co ?? widziles 1481 ??podpowiem raz ostatni dwa razy taki sam uklad bedzie dzialac wmiare!
Ja pier... BĂŞdÂą 2 wzmacniacze, bo jeden dziaÂła dla jednego ukÂładu: sÂłuchawki-mikrofonZobaczysz jak zrobie, bo widze Âże jestes upierdliwy na maxaNie ma to jak skrajny pesymizm A co do kumpla... od motorynki po bmw - zrobi wszystko, proste
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.