Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 4728


Tomcio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dobra to ja sie przyznam ze chodze do technkum elektronicznego I z ta dioda to nie wypal Mozna pusicic prad porzez diode o natezeniu ok 100ma a nie kilka amper Uwazam ze skoro tak Ci zalezy to wez podlacz pod jakis wlacznik ktorego nie uzywasz. A nie pomysleliscie ze producenci specjalnie tak zrobili. Ja bym odaradzal czegos takiego chociazby ze wzgledu na wieksza ilosc wytwarzanego ciepla i ze bedzie prad wiecej zarlo? ja na twoim miejscu dal bym luz z tym. Bez sensu robota;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A slyszal ktos o diodach prostowniczych , moze tu zastosowac (jak bedziesz chcial dac diode napiz na PW podam ci konkretny model)ale szlak ci trafi zarowe raz dwa (halogen , temp wew , zachodzce zjawiska po to tam jest ten piekny gaz ktorego dzialanie ty zneutralizujesz:P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde z calym szacunkiem ale czytaj cale tematy Ja mam owiewke na przodzie z czterema halogenami I chcialem zrobic(zrobilem )zeby swiecily na dlugich swiatlach wszystkie cztery a nie tylko 2 gorne/lub 2 dolne Pozdrawiam
A slyszal ktos o diodach prostowniczych , moze tu zastosowac (jak bedziesz chcial dac diode napiz na PW podam ci konkretny model)ale szlak ci trafi zarowe raz dwa (halogen , temp wew , zachodzce zjawiska po to tam jest ten piekny gaz ktorego dzialanie ty zneutralizujesz:P )
ja myslalem ze chcesz w lefrektorze zeby Ci sie dwa wlokna palily Co do diod prostowniczych to sie zgadza sa takie duze luje Jak mam byc szczery to juz nic z tego tematu nie rozumiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie wczoraj spedzilem pol dnia w garazu z miernikiem i cos mi nie pasuje Sluchajcie:Zarowka w przedniej lampie ma 2 wlokna? (dobrze mowie?)Jedno wlokno odpowiadajace za swiecenie swiatlami ,,krotkimi''I drugie odpowiadajace za swiatla ,,dlugie''(zgadza sie ? ) Nio i teraz moje pytanie:Czy jak sie swieca dlugie swiatla to swieca sie obydwa wlokna czy tez jedno ? bo wydaje mi sie ze tylko jedno!Jak zrobic zeby na dlugich swiatlach swiecily obydwa wlokna?
Ja bylem przekonany ze gosc chce zrobic w normalnym pojedynczym reflektorze zeby palily dwa wlokna. prosze mnie oswiecic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam owiewke na styl takiej co na aukcji ponizej:http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=88017037I jak widzisz sa tam 4 halogeny Pajac,ktory to projektowal wymyslil, ze 2 gorne halogeny to sa dlugie swiatla, a 2 dolne to normalne(krotkie)!I caly widz polega na tym, ze chcialem zrobic tak, zeby na dlugich swiatlach palily sie wszystkie 4 halogeny, a na krotkich tylko 2 dolne!To nie bylo takie latwe, bo przelacznik na kierownicy przelacza prad tylko ,,na lewo i prawo'' w wyniku czego siweca tylko gorne lub dolne halogeny Teraz juz jasne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne od samego poczÂątku.Zastanawiam siĂŞ, czy jasne jest to co ja pisze ?Ps MoÂżna zastosowaĂŚ przekaÂźnik z zabudowanÂą diodÂą , bĂŞdzie proÂściej.
widzisz ze gosc nie ma pojecia o elektronice , sama diode jak da to starczy( wlanczxaj blinde i tak sa oba potencjaly - (+) wedug rysunku a dioda ma zabez przed jakims pozadnym "kapniaciem ")rozwizan tego problemu jest kilka przkeznik jak njabardziej ale po to aby najednym kabelku nie swicily dwie zaroweczki :)czyli jak pisale edi zjarasz se pan kabelki i cma bedzie Âłopatologicznie - bedziesz mial zbyt duze obciazenie na jednym przewodzie "slowa te kieruje do elektyrkow elektronikow , zlotych raczek forumowych " no chyba ze lubicie smazyc kilebaski na przypadkowych ogniskach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomcio napisz teraz spokojnie czytelnie co zrobiles, to odpowiemy ci czy da rade z tym na dluzsza mete sie wozic Oraz napisz dokladnie jakie cchesz miec zakonczenie problemu (sterowanie itp) zaznaczam jakie chcesz Co do obwodow z pominieciem akuma hmm mysle ze nie , ale poszumay schemaciuku i sprawdzimy ( no chyba ze ktos ma )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra:Mam owiewke 4 halogeny!I chcialem ja podpiac tak zeby na dlugich swiatlach swiecily wszystkie 4-ry halogeny, a na krotkich tylko 2!Nio ale tak sie nie dalo...bo podpinajac sie pod oryginalna kostke swiecily po 2 halogeny!Wiec halogeny dolne podpiolem pod lampe postojowa, a halogeny gorne oryginalnie pod dlugie swiatla do kostki!Kapujecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.