Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 4512


matis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.Mam 12 letniego dzieciaka któremu chce kupiÌ jednoœlada, nie jeŸdzi³ i nie umie jeŸdziÌ na tego typu pojazdach, i tu w³aœnie mam proble.Z jednej strony nowy skuter, automatyczne sprzêg³o, gwarancja i.t.d. z drugiej mo¿liwoœÌ uszkodzenia podczas nauki i kosztowne naprawy.Co lepsze dla nauki dla takiego dzieciaka, skuter czy mo¿e coœ z ze starszech egzempla¿y np. Enduro.Z góry dziêkuje za rady, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poleciÂł motoorynke bo ani skuter ani simsonek nie jest do tego odpowiedniPrzy skuterze tak jak mĂłwisz za duze koszty napraw a zaÂś w simsonie za duza moc dla dziecka a motorynke moÂżna przeciezrz szybko zmienic Polecam motorynke-wielu motocyklistĂłw od tego zaczeÂło.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis skuter pojemnosci 50ccm w 4T wolne i bezpieczne ...Moim zdaniem simson to ostatni motorek jaki bym kupil, za cena takiego skuterka ok 2000zÂł (za grata z 90-91 roku) mozna kupic cos mÂądrzejszego Honda MT, itd. Od zawsze sie zastanawiaÂłem czemu te single tak stojÂą na rynku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maku on nie chce zabis ale nauczyc jezdzic dlatego ludzie odradzaja simka a ty tu z Mt...ja rownierz polecalbym stelle silnik jak w pitorynce:) a ksztalt motocykla:)az sam czekam na ten czas jak bede chcial ( i mogl , no ale narazie nie ma komu i duzo wody uplynie jeszcze... ) kupic syneczkowi lub corecce 2oo i smigac po kraju to kolejne mazenie ktore trZa spelnic wracajac do tematu , na pewno nie skuter , jak ktos pisal o prowadzeniu....zycze tyrafnego wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !! ja zaczynaÂłem w wieku 14lat od simsona (teraz mam skuter ktĂłry jest mojÂą drugÂą maszynÂą)powiem panu tak:simson enduro jak na 12latka jest zbyt mocny jest to motorower ale duÂżo lepszy(szybszy) od simsona S-51,wd.jak na pierwszy pownin byĂŚ skuter a czemu"-bedzie nowy ma pan gwarnacje Âże sie nei popsuje,-jest duÂżo bezpieczniejszy(sam siĂŞ o tym przekonaÂłem po wielu wypadkach)-jest automatem co nie sprawi poczÂątkujÂącemu w jedzieDopiero jak uzna pan Âże umnie jedziĂŚ po drogach i nie stwarza zagroÂżenia i moze siĂŞ pan zdecydowaĂŚ na kupno jakiegoÂś biegowego motoroweru.Niech pan teÂż bierze pod uwage Âże simson to simosn nigdy nie wiadomo co siĂŞ stanie,ja swojego naprawialem non stop.Fakt tym Âże jeÂżeli pana syn zaliczy glebe to bedzie szkoda tego nowego skutera,ale przynajmiej pana syn bedzie caÂły(odpukac jakby coÂś siĂŞ staÂło),a motorynka za szybko mu siĂŞ znudzi. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem ¿e zaczyna³em na simsonie 70" (4 biegowej) i jak na pierwszy raz to za mocne, na poczatku uczy³em siê na trawniku a punziej na zamknietej drodze i tak stopniowo. Ale i tak nie mine³o mnie upadki na asfald. (daj¹ one do myœlenia). Teraz rozgl¹dam siê zaczymœ wiêkszym. Na skuterku to nie jest jazda zero nauki praktycznie jak ktoœ wczesniej napisa³ gaz i w droge. Motorynka najlepsza. Przecie¿ dziecko nie ma 15 lat. On ma 12 i nie wiadomo co mo¿e mu strzeliÌ do g³ówki. Ja siê dziwie jak widze 12 latka na skuterku kto mu pozwoli³ na takie coœ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja was nie rozumiem przecieÂż zablokowany skuter jedzie tyle co motorynka jak chopak naucz siĂŞ na nim jedziĂŚ opanuje wszystko na perfect to bedzie moÂżna mu odblokowaĂŚ a nei kupowaĂŚ coÂś wiekszego ;/;/ skuter jest duzo za to bezpieczniejszy od motorynki ale za to ma siĂŞ nude z jazdy(zreszta na motorynce tez nuda bo jedzie 45 km/h i ino dwa biegi) a skuter jak jak sie odblokuje to 70km/h i nawet wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CzytajÂąc uwagi na tym forum i szukajÂąc gdzie niegdzie doszedÂłem jednak do wniosku Âże skuter odpada bo1) z duÂżo automatyki on on ma siĂŞ uczyĂŚ2) upadki trzeba wkalkulowaĂŚ a to by sporo kosztowaÂłoCo do Simsnka to macie racje Âże nieco za duÂża moc.tylko gdzie ja kupie motorynke ??MoÂże ktoÂś ma w okolicach bielska do sprzedania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czego sie mozna nauczyc dodajac gazu jedynie ?
Przypominam, ¿e to jest dwunastolatek. Myœlê, ¿e 'dodaj¹c jedynie gazu" na skuterze mo¿na siê nauczyÌ o wiele wiêcej ni¿ na "dupolotowej" motorynce. Trzeba siê nauczyÌ pokonywania zakrêtów, sprawnego hamowania, oceny sytuacji. To dla dwunastolatka jest naprawdê du¿o. A poza tym bezobs³ugowoœÌ skutera mówi sama za siebie. Kto ma zapêdy, ¿eby uczyÌ przy okazji dwunastolatka jak sobie rozebraÌ gaŸnik pod sklepem lub pod szko³¹, ¿eby wróciÌ do domu i nie chce go szukaÌ po osiedlu, kiedy mu siê sprzêt zepsuje, to mo¿e kupiÌ coœ tego typu. Oczywiœcie demonizujê. Ale bior¹c poprawkê na wiek, to najlepsz¹ maszyn¹ edukacyjn¹ bêdzie w³aœnie skuter. Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na motorynce pierwszy raz jechalem w wieku chyba 8 lat....(kumpel ukradl bratu i pilowalismy ja...)nio ale to bylo za wczesnie i ciezko nam to szlo!W wieku 12 lat to bralem od kumpli Etle A w wieku 14 juz mialem etle Mysle, ze skuter to zly pomysl.....Idealnym rozwiazaniem jest kupic mu cos co ma przynajmniej manualna skrzynie biegow....niech sie uczy od dziecka podstaw Ja poroponuje Simsona SR(to skuter, prawda?) Troche moze sobie sam pogrzebie w nim, pobawi, czesci dosc tanie i DOSTEPNE...a wyglad i osiagi tez dosc ciekawe...Pozdrawiam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ChÂłopie ja bym siĂŞ nawet niezastanawiaÂł , motoryna kosztuje grosze ja napierwszy sprzet miaÂłem wÂłaÂśnie motoryne, a kupiÂłem jÂą w wieku 9 lat a przywiazaÂłem sie do niej tak mocno, ze sprzedalem ja z powodĂłw finansowych dopiero w ostatnie wakacje, oczywiscie w miedzy czasie nabywajÂąc coraz to mocniejsze sprzety. NIech zÂłapie podstawy na motorynie, a jak bedzie ci jebaÂł ze siara czy cos topowiedz mu ze albo to albo wcale nikt odrazu nie jezdzi jak rossi. Ja na motorynie zÂłapaÂłem duzo doswaidczenia i w koncu naruchaÂłem na niej fuuull kilometrĂłw.post-1495-1141492730.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ja na motorynce pierwszy raz jechalem w wieku chyba 8 lat....(kumpel ukradl bratu i pilowalismy ja...)nio ale to bylo za wczesnie i ciezko nam to szlo!W wieku 12 lat to bralem od kumpli Etle A w wieku 14 juz mialem etle Mysle, ze skuter to zly pomysl.....Idealnym rozwiazaniem jest kupic mu cos co ma przynajmniej manualna skrzynie biegow....niech sie uczy od dziecka podstaw Ja poroponuje Simsona SR(to skuter, prawda?) Troche moze sobie sam pogrzebie w nim, pobawi, czesci dosc tanie i DOSTEPNE...a wyglad i osiagi tez dosc ciekawe...Pozdrawiam...."Tomcio to ma byĂŚ pierwszy motorek a te simki to jedzÂą 80km/h i daÂłbyÂś to swojemu dziecku jako pierwsyz motor?? Ja uwaÂżam Âże albo motorynka albo skuter pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.