Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 3826


suzi250

Rekomendowane odpowiedzi

SIemka na wstĂŞpie jestem zmuszony odrazu sie pochwaliĂŚ moim zakupem HONDY NSR 125r z 96roku za fajne pieniÂądze i koleÂś daÂł mi tylko brief i tÂą umowe ze szwajcarem(ze szwajcari sprowadzona) na mnie odrazu spisaliÂśmy tzn daty nie daliÂśmy Âżeby nie byÂło koleÂś uczciwy tylko jest waÂłek bo sÂłyszaÂłem ze musze mieĂŚ jakieÂś gĂłwno do wymeldowania a on mi mĂłwiÂł zĂŞ w tym briefie to jest wymeldowane pisze ANULE(to jest skreÂślone) i 01,SEP,2005 SERVICE DES AUTOMOBILES ET DE LA NAVIGATION co to moze znaczyĂŚ ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku gratuluje nowego moto a teraz konkrety.... o ile pamietam ja mialem wymeldowanie wbite w ksiazke pojazdu. Mam ksero wymeldowania gdzie napisane jest 'Abgemeldet am...' i wydaje mi sie ze jest to wlasnie ksero z ksiazki (ktora chyba zabrano mi w urzedzie)Sprawdzalem wszystkie moje papiery i wynika z tego tyle, ze wymeldowania wszystkie w dziejach pojazdu mam jeszcze w t³umaczeniu z niemieckiego w³asnie ksiazki pojazdu. Wnioskuje, ze poprostu brakuje Tobie wy¿ej wymienionej ksiazki pojazdu, aczkolwiek reki nie dam sobie za to odciac... Dodam ze ja sprowadzi³em Kawe z 96' z Austrii....Pozniej jeszcze popytam osob lepiej zorientowanych A to znalaz³em w sieci... Rejestracja motocykla sprowadzonego z zagranicy Opis postêpowania Wymagane dokumenty: dowód w³asnoœci pojazdu, dowód rejestracyjny pojazdu lub dokument potwierdzaj¹cy zarejestrowanie pojazdu albo jego wyrejestrowanie, je¿eli pojazd by³ zarejestrowany za granic¹, op³ata od towarówi us³ug zaœwiadczenie o pozytywnym wyniku badania technicznego pojazdu wraz z dokumentem identyfikacyjnym pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy za granic¹, dokumenty sporz¹dzone w obcym jêzyku do³¹cza siê do wniosku o rejestracjê wraz z ich t³umaczeniem na jêzyk polski przez t³umacza przysiêg³ego dowód osobisty w³aœcicielaoraz ewentualnych wspó³w³aœcicieli Wniosek wype³nia siê dwukrotnie na jednego w³aœciciela Kartê wspó³w³aœciciela wype³nia siê na pozosta³ych w³aœcicieli motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brief to jest wlasnie ksiazka pojazdu, a powinienes miec jeszcze wymeldowanie wydane zamiast dowodu rejestracyjnego zlikwidowanego zagranica.....Generalnie to proponuje Ci wziasc te papiery ktoe masz i udac sie do wydzialu komunikacji. Onie Ci powiedza czy to wystarczy, czy tez musisz zalatwiac cos wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze 125 i tak takie 125 bierze na kazdy sposob rwojÂą DR
spier da laj Stary nie rozmawiam tutaj z Toba! Tylko z Suzi!Ty tylko duzo gadasz a na motocyklu nigdy cie nie widzialem A pozatym jak mozna porownywac DR i NSR? Stary imponujesz wszytskim(mi w sumie tez) tym co robisz dla domu dziecka, a takie glupoty czasem na tym forum piszesz, ze wytrzymac nie idzie :|(a pozatym jakbym zalozyl odpowiednie zebatki do DR to mysle ze wziolbym taka NSR- bo DR ma jednak wiecej troche mocy i jest lzejsza )Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem jeszcze tak :Gdy sprowadzaÂłem samochĂłd z niemiec dostaÂłem brief, umowe,ubezpieczenie na podrĂłz do polski oraz abmeldebescheinigung (tzw abmeldung czyli dokument potwierdzajÂący wyrejestrowanie pojazdu ).Gdy sprowadziÂłem moto abmeldungu jako osobnego kwitka nie dostaÂłem. Briefu tez nie. Wszystkie dane, wymiary,pojemnosc, wymeldowanie it. mialem w kilkunasto stronowe ksiazce wczeasniej przeze mnie wspomnianej... Takie jest moje doswiadczenie i .Dobrym pomyslem jest udanie sie do wydziaÂłu komunikacji.... Ja postaram sie zapytac ludzi ktorych znam i siedza w tym jak najszybciej....Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluje nabytku co do dokumentow to ja sprowadzalem juz 5 motorkow z niemiec nie wiem jak to wyglada w innych krajach ale w niemczech daja ci osobna kartke dotyczaca tego ze pojazd jest wymeldowany i niestety musisz to miec jak nie masz to slyszalem ze ciezka sprawa zostaje ci pisanie do goscia od ktorego kupowales moto zeby ci przeslal poczta to sie w niemczech nazywa "Abmeldebescheinigung" +tlumaczenie tego oprocz wymeldowania :-brieef, -umowe + jej tlumaczenie (chyba ze jest napisana w 2 jezykach wtedy tlumacz odpada)-1 przeglad u nas w kraju taki przed rejestracja-zaswiadczenie z urzedu skarbowego + oplatai z tym dopiero idziesz rejestrowacchyba o niczym nie zapomnialem i mam nadzieje ze nic sie nie zmienilo przez ostatnie miesiace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spier da laj Stary nie rozmawiam tutaj z Toba! Tylko z Suzi!Ty tylko duzo gadasz a na motocyklu nigdy cie nie widzialem A pozatym jak mozna porownywac DR i NSR?  Stary imponujesz wszytskim(mi w sumie tez) tym co robisz dla domu dziecka, a takie glupoty czasem na tym forum piszesz, ze wytrzymac nie idzie :|(a pozatym jakbym zalozyl odpowiednie zebatki do DR to mysle ze wziolbym taka NSR- bo DR ma jednak wiecej troche mocy i jest lzejsza )Pozdrawiam!
ludzie loozik jak mam jÂązablokowanÂą to nie wezme DR-ki bo tylko 130 poleci a jak jest odblokowana to 160 i w briefie ona jest wymeldowana bo to annule koleÂś mi mĂłwiÂł Âże to jest wymeldowanie bo wykupiÂł jÂą z ubezpieczalni ktĂłra odrazu go wyrejestrowaÂła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha i moze ktoÂś ma czĂŞscido tego modelu bo mam lagi chyba lakko krzywe i potrzebuje szkieÂłko do tylnej lampy ,migacze.cytuje suzi250:) a czy to nie ty dzwoniÂłeÂś do mnie zapytaĂŚ siĂŞ o nsrkĂŞ jak ja kupowaÂłeÂś i co powinieneÂś sprawdziĂŚ?przypomnij siĂŞ bo nie wiem czy tobie nie mowiÂłem o tym zebys sprawdziÂł zawieszenie czy nie leje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprowadzaÂłem moto w marcu tego roku i gebels na miejscu pojechaÂł do urzĂŞdu i wyrejestrowaÂł moto .Nie prawdÂą jest to ,Âże musisz posiadaĂŚ kwit o wyrejestrowaniu , ja miaÂłem wbite w brif ,i to teÂż wystarcza .ÂŻadnych problemĂłw w urzĂŞdzie przy rejestracji z tego powodu nie ma .Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha i moze ktoÂś ma czĂŞscido tego modelu bo mam lagi chyba lakko krzywe i potrzebuje szkieÂłko do tylnej lampy ,migacze.cytuje suzi250:) a czy to nie ty dzwoniÂłeÂś do mnie zapytaĂŚ siĂŞ o nsrkĂŞ jak ja kupowaÂłeÂś i co powinieneÂś sprawdziĂŚ?przypomnij siĂŞ bo nie wiem czy tobie nie mowiÂłem o tym zebys sprawdziÂł zawieszenie czy nie leje:)
nie napewno nie ja w tych sprawach juÂż jestem obeznany wszystko sprawdzaÂłem co byÂło moÂżliwe zapomniaÂłem tylko jak to jest w spalinach o kolorze
Ja sprowadzaÂłem moto w marcu tego roku i gebels na miejscu pojechaÂł do urzĂŞdu i wyrejestrowaÂł moto .Nie prawdÂą jest to ,Âże musisz posiadaĂŚ kwit o wyrejestrowaniu , ja miaÂłem wbite w brif ,i to teÂż wystarcza .ÂŻadnych problemĂłw w urzĂŞdzie przy rejestracji z tego powodu nie ma .Pzdr.
no to dziĂŞki za dobre info naleÂży sie browar POZDRO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.