Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 4213


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Polonez przez d³ugie lata nale¿a³ do najwiêkszych osi¹gniêÌ polskiej motoryzacji. Tym samym stanowi³ te¿ marzenie wielu tysi¹cy Polaków, którzy zamiast niego mogli wybraÌ malucha lub du¿ego fiata.Oczywiœcie wszystko to siê zmieni³o, gdy po otwarciu granic do naszego kraju nap³ynê³a fala u¿ywanych samochodów z Zachodu. Wówczas Polonez bezpowrotnie straci³ swoj¹ pozycjê.A jak ten samochód jest oceniany przez dziennikarzy europejskich? W jednym z programów "TopGear" Poloneza testowa³ Jeremy Clarkson.Có¿, jak mo¿na siê spodziewaÌ oceny nie by³y zachwycaj¹ce. Oglêdnie mówi¹c...Znany z poczucia humoru Clarkson szybko wyjaœni³ sobie dlaczego Lech Wa³êsa, gdaùski robotnik, stan¹³ naprzeciw potê¿nego Zwi¹zku Radzieckiego. Bo mia³ ju¿ dosyÌ Poloneza i chcia³ nowy samochód!Clarkson testowa³ Poloneza w eksportowej wersji Leisure. I nie omieszka³ poszukaÌ etymologii tego s³owa (znaczy ono wolny czas, bez poœpiechu) - czy chodzi o niespieszne osi¹gi, a mo¿e hamulce? Polonez ma 82 KM mocy, których nie uda³o siê niestety Anglikowi nigdzie odnaleŸÌ... A dŸwiêk archaicznego silnika okreœli³ jako pianie koguta.W skrócie wszystko co zwi¹zane z Polonezem jest... okropne i haniebne. A co jest najgorsze? W³aœciwoœci jezdne. Wchodz¹c w zakrêt kierowca musi zmagaÌ siê olbrzymi¹ podsterownoœci¹, której d³ugo nie da siê zrównowa¿yÌ tylnym napêdem nawet na luŸnej nawierzchni.Mimo wszystko test zakoùczy³ siê ma³ym œwiate³kiem w tunelu. W opinii Clarksona Polonez nie jest najgorzej prowadz¹cym siê samochodem na œwiecie. Jeszcze gorsze pod tym wzglêdem s¹ bowiem pojazdy... rodem z Ameryki! I nie zmienia tego fakt, ¿e testowany Polonez skoùczy³ swój ¿ywot zrzucony z dŸwigu na ziemiê...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu z ta podsterownoscie ukazuje sie wlasnie brak wiedzy wszystkich fachowcow , jest to cholerna wada tego blaszka a eliminuje sie ja odpowiednim doborem opon i prowadzi sie duzo lepiej jak Cienkus/Seicent Peugot205.Co do osiagow i tego silnika to porazka na maxa....Ale polonez ma cos o czym nie wspomnieli , malo kto wie iz to auto ma kontolowana strefe zgniotu , i bezpieczenstwem wcale nie odbiego od niektorych nowszych aut oszywisice prosze go nie porownywac z klsa S czy jakim ful wypasem ino z jakimis standardami typu hmm , niech se kazdy sam odpowie Mam to autko i jedyne co bym zmienil to silnik na jakis bardziej elstyczny i zwawszy A jezdzilem tez golem 2 , i powiem ze w poldku lepiej sie czuje o test tu http://motoryzacja.interia.pl/news?inf=708114i widac ze to stare jak swiat tak na oko takie poldki to chyba lata 80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam cicha nadziejĂŞ, ze juÂżniedÂługo wszystkie maluchy, polonezy i inne archaiki skoncza tak jak ten testowany w Top Gear
o to teraz wywalales wojne , wszyscy golfiarze 1i 2 kijowe cie na zucanie pileczkami wezma Powiem tak wole nowego sprawnego poloneza jak 20 letniego golfa A wole 5 letniego Opelka jak nowego polonezka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa wlasnie anglicy! Umia sie tylko nasmiewac z innych!!!My prawdziwi Polacy jestesmy dumni z POLONEZA bo jest naprawde fajny i lebszy od tych aut z zachodu!!! I mamy rowniesz najlepsze osiagniecia w naprawde wielu kierunkach!!!Ale zeby o tym wiedziec to czeba sluchac i ogladac takie media co nie klamiom tylko prawde Polakom mowiom!!!Ja jestem prawdziwym Polakiem i mnie takie rzeczy z zachodu nigdy nie bendom imponowac!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronx , bez urazy, ale Polonez kontra 20-to letni golf, to jak przyrĂłwnanie gĂłwna do pomaraĂączy
No watpie czy wolalbys wozic zadek 20 letnim jakim golfem , jak np Atu czy caro+kazdy ma sa woje gust i gusciki Ja mam uraz do starych klamorow , napewno wolalbym G 3 jak poldolota ale 2.... w zyciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No watpie czy wolalbys wozic zadek 20 letnim jakim golfem , jak np Atu czy caro+kazdy ma sa woje gust i gusciki Ja mam uraz do starych klamorow , napewno wolalbym G 3 jak poldolota ale 2....    w zyciu
No ja wolalbym 20 letnim Golfem A jakbys chcial wiedziec Bronx to Golf 2 jest bardziej trwaly i niezawodny niz 3-ka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wolalbym 20 letnim Golfem  A jakbys chcial wiedziec Bronx to Golf 2 jest bardziej trwaly i niezawodny niz 3-ka 
Dla ,nmoe auto to przymus w zimie , wiec jako przymus musi mi choc troszke sie podobac i nie zalatywac dresem ( niestty jest utarty stereotyp golfa, bmw .... )Pozatym wozilem swoja dupe w 2 golfach 2 i jakos nieprzekonalem sie do nich.Co do trwalosci to sie zgadzam ze 2 jest wiele trwalsza machanicznie i blacharsko.Ale jak pisalem wolalbym 3Pozatym szykuje sie po smierci poldolota na Volvo 40 ale w dizelku oraz tak nad jakas bmw albo audica 80/100 Ale dzis przynajmniej podniose swoja wartosc iz przy tych -22 czy ile tam bylo odpala bezproblemowo A inne w\WLASNIUE GOLFY 2 ( no dobra jeden ) nie odpalil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do polonezow to: moja 2ruga siostra(ta,ktora juz zalozyla rodzine, a nie ta ktora sie czasem ze mna pokazywala) ma Poloneza Autu + jeszcze na dodatek zagazowanego! ten ,,+''[przy atu oznacza ze jest na wtrysku :| przez co ma jeszcze mniej mocy niz zwykly polonez(mimo silnika chyba 1.6) i jeszcze na gaz to, to w ogole nie idzie masakra samochod Ale jej jaknajbardziej odpowiada(duzy bagaznik, wozek sie miesci i co wiecej potrzeba?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.