Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 3849


Virtual69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Zaiteresowalem sie ostatnio wyswietlaczem biegow.Urzadzenie jest powrzechnie dostepne a ja chcialbym je zalozyc do sportowo-turystycznego motocykla. Jednak nasunelo mi sie pytanie:Otoz fabrycznie montowane wyswietlacze biora odczyt ze skrzyni biegow.Te akcesoryjne nie.Skad one biora odczyt i co jest zerem?Chodzi o to jak rozpoznaje luz oraz przejcsie w gore z 1na 2 a nie z 1na zero i pozniej na 2 co odpowiadalo by 3ce.Odczytu przeciez nie moze dokonac z polozenia dzwigni biegow.A moze jest tu jakis myk? Ktos wie jak to dziala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... zacikekawiÂło mnie to, fajnie byÂłoby mieĂŚ.MoÂże urzadzonko liczy ruchy dÂźwigni zmiany biegĂłw. Pewnie po zaÂłozeniu np. na waÂłek zmiany biegĂłw, zerujesz takie urzadzonko na luzie, a potem juÂż "komputerek" liczy sobie wszystkie zmiany i wyswietla odpowiedni bieg. Ale to tylko moje domysÂły, chetnie zapoznam siĂŞ z budowÂą takiego urzÂądzonka. No i jest jeszcze pytanie: gdzie to kupiĂŚ ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja slyszalem to te akcesoryjne pokazuja aktualny bieg tylko podczas jazdy....ale nie wiem czy to prawda.Trzeba pogadac z chlopakami, ktorzy sie scigaja bo na torze to podobno bez tego trudno sie poruszac i wiekszosc zawodnikow montuje te urzadzenia....Jedno co mnie rozpiernicza to to, ze kumpel w Suzuki GSX 550 EF z 87 roku ma takie urzadzenie, ktore pokazuje wszystko w ruchu i na postoju.Pozdro,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JeÂżeli masz zamontowany czujnik poÂłoÂżenia przepustnicy na gaÂźnikach, to tam podczepia siĂŞ to urzÂądzenie. Jezeli nie masz takiej moÂżliwoÂści, to nie mam pojĂŞcia gdzie to podczepiĂŚ, ale masz tutaj swa linki.WYÂŚWIETLACZ: http://www.cyberx.pl/kch/dynotech/acumen.htmMONTAÂŻ: http://www.cyberx.pl/kch/dynotech/acumen/users_DG8.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mordĂŞ, mi teÂż marzy siĂŞ taki bajer ! ZupeÂłnie niezrozumiaÂłym jest dla mnie fakt Âże na kilkanaÂście lat producenci zapomnieli o tym gadÂżecie a to przecieÂż jest takie szalenie praktyczne ! Ja sÂłyszaÂłem jakiÂś czas temu o takim typie ktĂłry "liczy" ruchy dÂźwigni zmiany biegĂłw ale wydaÂło mi sie to maÂło precyzyjne urzÂądzenie - przecieÂż nie zawsze bieg wchodzi czysto i wtedy Âłatwo o przekÂłamania (nie wiadomo czy czujnik "zaliczy" zmianĂŞ przeÂłoÂżenia czy nie). JeÂślo dobrze pamiĂŞtam to w czasie wrzuconego luzu moÂżna resetowaĂŚ wskaÂźnik do "0" przyciskiem na kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... zacikekawiÂło mnie to, fajnie byÂłoby mieĂŚ.MoÂże urzadzonko liczy ruchy dÂźwigni zmiany biegĂłw. Pewnie po zaÂłozeniu np. na waÂłek zmiany biegĂłw, zerujesz takie urzadzonko na luzie, a potem juÂż "komputerek" liczy sobie wszystkie zmiany i wyswietla odpowiedni bieg. Ale to tylko moje domysÂły, chetnie zapoznam siĂŞ z budowÂą takiego urzÂądzonka. No i jest jeszcze pytanie: gdzie to kupiĂŚ ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robikem kiedys taki wskaznik .Byl to rejestr 74XX i zliczal impulsy przy ruchu dzwigni w gore i w dol minusem bylo to ze jak bieg wyskoczykl to szlak trafial wskazanie , ale wykonanie banalne i bez ingerencji w srodek silnika , i nie potrzeba czujnika polozenia przepustnicy ,dla lubiacych dlubac mozna wymyslec cos bardzo ciekawego ale to wymaga wepchania pqaluchow w srodek silniczka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz dawno sie przymierzam do licznika biegow i na sezon 2006 bede cos takiego mial na 100% Juz nie che po raz xxxx wbijac 7 biegu i redukcji do dwojki Co do tego licznika to zaczynaja sie one od 400zl dostepne sa w dynotechu a dzialaja na zasadzie porownania obrotow silnika z predkoscia podczepie sie go pod elektronike , zadnych mechanicznych dzwigienek itd Jedyny minus jaki widze ze nie dziala na postoju tylko w czasie jazdy... Czego nie wiem to jak szybko pojawiaja sie wskazania od momentu reszenia...Kupilbym go w dynotechu ale juz raz mnei zawiedli/zdenerwowali (amorek skretu) i wolalbym udac sie gdzie indziej tylko nie wiem gdzie to jeszcze oferuja w okolicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TeÂż sie tym interesowaÂłem tylko jest jedno ale... Jak ktoÂś wczeÂśniej napisaÂł to urzÂądzenie kalibruje sie poprzez ustawienie jakiÂśtam obrotĂłw do jakiejÂśtam prĂŞdkoÂści. Ale obroty w jeÂździe z pasaÂżerem lub pod gĂłrkĂŞ, bĂŞdÂą sie rĂłzniÂły od obrotĂłw przy jeÂździe solo na rĂłwnym (bo pewnie na takiej powierzchni siĂŞ to kalibruje). Chyba Âże ma toto jeszcze jakieÂś udziwnienie, ale sÂądzĂŞ Âże czĂŞsto bĂŞdzie sie myliĂŚ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to swietna sprawa, nie licze,kombinujee do ktorego juz dotarÂłam tylko szybki look na wyswietlacz i dalej jazda i o ile pamietam to i w czasie jazdy i na postoju wyswietla ale nie dma se gÂłowy sciac cos mi pamiec ostatnio szwankuje ojro nie bardzo kumam,przeciez te wyswietlacze poikazuja jaki bieg masz,a nie jakie obroty wiec nie wydaje mi sie zeby nagle na wyswietlaczu pokazaÂło 1 bo juz prawie stoisz a masz wbita np.4 dla mnie dziwne, ale ja jestem malutka dziewczynka wiec no...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja dzisiaj kupilem sobie licznik biegow acumena, na szybko wieczorkiem zamontowalem, zaprogramowalem, odpalilem sprzet i dziala super opoznienie przy zmiania biegow jest ok 0,5/1 sek ale chyba to wina malych obrotow (moto na stojaku) Jutro bede sie bawil jeszcze tym, dam tez jakies zdjecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.