Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 3415


Tomcio

Rekomendowane odpowiedzi

Sluchajcie!Moja DR jak wiecie przebywa kompletna metamorfoze Robie kapitalke calego motocykla no i pare zmian tez bedzie Napewno beda pozmieniane plastiki, nowy kolorek itp....ale o tym przy innej okazji Podjolem walke z tlumikiem Zawsze mi sie podobaly tlumiki pod dupa (raczej tlumik z boku mi sie nie podoba)I zaczolem sie zastanawiac jak to zrobic...postanowilem kolektora przy silniku nie ruszac i za nim spawac kawalki rury tak aby wyprowadzic tlumik pod siedzenie i na koncu zastosowac cos na styl koncowki samochodowej I teraz moje pytania: Czy taki pusty, calkowicie przelotowy tlumik moze byc?Co zrobic zeby go troszke wygluszyc (np wata szklana itp)I co zrobic zeby nie stracil sily motocykl na niskich obrotoach?Z gory dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od pocz¹tku ¿eby zrobic fajny t³umik pod dupka baaardzo przyda³aby siê wyginarka do rur-narzêdzie doœÌ specjalistyczne,mo¿na spawaÌ z prostych-ale wtedy bedzie to dziwnie wygl¹daÌ,spawy musz¹ byÌ dobre-szczelne,proste-bo bed¹ za blisko plastików i je nadtopi¹.,a rury najlepiej co najmniej z kwasówki-nierdzewki.koùcówkê z samochodu mo¿esz daÌ-ale s¹ duuu¿e i ciê¿kie-nawewt alu-a za t¹ cenê mo¿esz mieÌ coœ duuu¿o lepszego ale to za chwilke.absolutnie mo¿esz mieÌ pusty t³umik(strumienice naprzyk³ad)albo poprostu puszkê,wtedy gaŸnik jest dobrze daÌ do regulacji-zmieniÌ dawkê paliwa,najlepiej siê zaopatrzyÌ zaraz w filtr sto¿kowy i dysze-moc wzroœnie,s³yszeÌ ciê bed¹ w d¹browie <LOL> wiêc tak-dysze mo¿esz zamówiÌ u mojego kumpla-Tomka,wiesz o którego chodzi,kolega do cbr f1 zamówi³ i koszt wynosi³ chyba 15z³ za 1- do jedengo gaŸnika jest jedna a t³umki to radze nazbieraj ze 180-200 z³ i wal do innego kumpla-Krychy z wodzis³awia,zrobi Ci taki t³umik ¿e nikt nie pozna ¿e by³ robiony na wymiar nie przez firmê tuningow¹(BOA6 ma przez niego zrobiony w VFR,a ja czekam do wiosny i tez bede mio³-mo¿esz poczekac i razem pojedziemy ),zrobi z polerowanej kwasówki,z wyciszeniem i dopasowany do motocykla-taki jaki sobie zarzyczysz,tak¿e poczekaj do lutego,stycznia i jedziemy razem,co do wyciszania to oczywiœcie troszkê waty i siatke stalow¹ mo¿na daÌ,ale ju¿ bez komór itp,do tego s¹ potrzebne obliczenia i specjaliœci.pozdronumerkiem zarzuce jak bede w domu(teraz mieskzam w katowicach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze Leo tutaj chodzi o to zeby zrobic to po kosztach Tutaj nie musi to byc z kawsowki to moze byc pordzewiale brudne i w ogole Chlopie to jest cros Ja mam na oku koncowke z aluminiu....wiec mysle ze ciezka nie bedzie.... Jak patrzylem dzisiaj w garazu to zeby przeprowadzic inaczej tlumik w moim przypadku to jedno kolanko troche inaczej dogiete niz oryginalne i po sprawie....Jak rozmawialem z kumplem to nie wolno robic duzych katow w tlumiku! wiec kolanko nie mozna zrobic pod katem 90 , tylko stoponiowo....Sam nie wiem jak to bedzie....musze poczytaj troche litereatury o tym i dopiero wziasc sie do roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe wiesz,na bajzlu widzia³em przelotówe do 4t z ulu ARROWa za 60z³!a kolega ma z srebrnego termosa serio,a po kosztach to wiesz-to jest na krótka metê,oczywiœcie mo¿e byÌ ok(mowa o t³umiku) ale ju¿ w gaŸniku trzeba zroibiÌ regulacje,ale wiele osób jeŸdzi bez takowej(dz-z400,yzf426-maj¹ poprostu kolanka same kawa³kiem rurki)przynajkmniej tanio wyjdzie pozdrawiam i na wiosne jestem ciekaw co to ustrugasz jakby co to PWa co do sawania-to jest to doœÌ dziwna robota bo nie mo¿e byÌ na motocyklu(lepiej ¿eby nie )a zaœ nie na moto mo¿e wyjœÌ krzywo,widzia³eœ mo¿e CB 500 od kukiego???on ma z rur z jawy zrobione na ¿ywca,trochê na spwach jest dziur ale zadanie spe³nia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nio wlasnie nie!!A chcialem zobaczyc....bo slyszalem duzo o niej i o nim, co robil na zlotach itp! I m.in od Ciebie Zapodaj zdjeciami na maila:) [email protected] Co do tlumika to pomoze cos jezeli ostatnia czesc rury podziurkuje na maksa i owine to wata szklana i na to naloze druga rure o wiekszej srednicy (wata pomiedzy jedna a druga rurka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomcio,nietstety zdiĂŞĂŚ nie mam ;( wÂłaÂściwie mam dwa ale ja tÂą DB wtedy z innymi zasÂłaniamy i i tak nic nie widaĂŚ co do tego owiniĂŞcia watÂą to hmmm nie wiem jak to moÂże zadziaÂłaĂŚ,bedziesz miaÂł wtedy tÂłumik przelotowy ale czy bedzie to wyciszenie?? nie wiem,drzeĂŚ siĂŞ bedzie na pewno ale czy to bedzie bardzo gÂłoÂśno czy mniej to nie wiem bo to pojĂŞcie wzglĂŞdne ja bym poprostu ten stary dÂługim wiertÂłem przewierciÂł i tyle,roboty maÂło,nic nie kosztuje,ale nie wiem czy masz stary tÂłumik,i takie dÂługie wiertÂło.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden koleÂś od nas ma zrobione tak z tym tÂłumikiem (w WR 450) jak pisaÂłeÂś. To jest przelot jako tÂłumik ma dopasownÂą takÂą dÂłuugÂą koĂącĂłwkĂŞ z samochodu (ULTER). Czyli pusta rurka ja wiem moÂże fi 40 z dziurami na zewnÂątrz wygÂłuszenie i okryte kwasĂłwkÂą. Chodzi Âładnie, konkretnie ryczy ale jeszcze w sumie z umiarem, wiĂŞc coÂś tam to chyba tÂłumi. A no i te zianie ogniem jest wypasione. POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leo ! MogĂŞ liczyĂŚ na namiary na tego goÂścia ktĂłry robi tÂłumiki ?DokÂładnie takiego klienta szukam - Âśni mi siĂŞ po nocach gÂłoÂśniejszy wydech w mojej maszynce  a Âże mamy teraz idealny czas na tego rodzaju zabawy...Z gĂłry wielkie dziĂŞki !!!
Skontaktuj siĂŞ z BOA z forum on w swojej VFR ma zajebisty wydech Robiony na zamĂłwienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ave!w moim CBku mam pusty t³umik ........... na bajzlu zakupi³em "siak¹œ" tubê rozpru³em wybebeszy³em wszyÌkie wnêtrznoœci da³em fachowcowi coby to pospawa³ do kupy , nastepnie wypolerowa³em ca³oœÌ , kumpel przerobi³ mi kolektor i spasowa³ ca³oœÌ po zainstalowaniu pojawi³a sie ma³a "dziura" pomiedzy4-5tys/obr. ga¿niki zosta³y przestrojone i moto bardzo ³adnie œmiga spalanie w okolicach 5,5l/100km . Tubê wrzuci³e w zasadzie dlatego ¿e Sevenka na orginalnych wydechach pracuje bardzo cicho i czêsto na drodze katamaryniarze nie wiedzieli o miom istnieniu , teraz s³ychaÌ mnie ju¿ w promieniu kilku kilometrów od razu czuje sie bezpieczniejszy i bike bardziej rasowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.