Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 3866


Glancu Mc

Rekomendowane odpowiedzi

wszyscy wiedz¹ jakie mamy w polsce drogi i mi to juz da³o sie we znaki a mianowicie do wymiany ³o¿yska g³ówki ramy i uszczelniacze. W prawej ladze zauwazy³em niewielki wyciek.I sprawa jest taka czy posiada ktos z was serwisówke bo chcia³bym to wymienic sam potrzebuje wiedziec czy ktos juz to sam wymienia³ jest to trudne ile jaki olej do zawieszenia jak ustawic jestem mechanikiem samochodowym ale z tym nie robi³em czy jednak radzicie zeby motorek oddac do fachowców z góry dziêki za pomoc pozdro Glancu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam polecam serwis.............jesli tego nie robiles to nie eksperymentuj. Poza tym jest taki przyrzad do umieszczania uszczelniaczy w lagach i chyba trzbea go posiadac.......chociaz pewnie w Polsce nie trzeba Lozysko z glowki trzeba zbic, a pozniej zalozyc nowe...bez sciagaczy tez bedzie ciezko.Moj motocykl wlasnie stoi w Boosterze z podobnymi dolegliwosciami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ktory to jest rocznik? Od 87-90 l/p 371/361cm3, od 91-94 508cm3, 95-95 463cm3, 96-98 460cm3, 98-00 475cm3. L/p oznacza lewa/prawa potem juz bylo w obydwu jednakowo. Jaki olej? To zalezy jakie chcesz miec zawieszenie Aral robil swego czasu (nie wiem czy jeszcze robi) w opakowaniach 0,5l soft, medium i hard. albo sie lalo wymieszany ktorys z tych olei. Wymiana uszczelniaczy w skrocie bez wyciagania lagPopuscic nakretki u gory lag, przod do gory, kolo na bok. Odkrecic srube od dolu lagi (zreguly imbus). Zdjac oslone przciwkurzowa, pod nia jest zabezpieczenie z rguly drut sprezynujacy, sciagnac. lekko pociagnac na dol az przestanie wyplywac olej,potem szarpnac mocno za dol az wyskoczy simering z siedzenia. Po wyczyszczeniu wsunac na rure simering i podkladki metalowe, potem pochwe aluminiowa poskrecac i delikatnie wbic simering w siedzenie. Trzeba to robic delikatnie zeby nie uszkodzic rury ani uszczelniacza, ale spokojnie da sie to zrobic. Zalozyc zabezpieczenie, oslone przeciwkurzowa nalac olej od gory po uprzednim odkreceniu nakretek, skrecic. Troche cierpliwosci i po problemie. Raz zrobisz to sie potem bedziesz smial z tego jakie to proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wykrĂŞciÂłem lagi i zawiozÂłem do serwisu zapÂłaciÂłem 110zÂł
No to gratuluje zrobi³eœ wiêkszoœÌ pracy, sama wymiana uszczelniaczy to ju¿ chwilka, wiêkszoœÌ pracy to rozkrêcanie i skrêcanie i za to 110z³ chyba ¿e w tej cenie by³ olej bo jak nie to ³adni Ÿdziercy.Uszczelniacze wychod¹ gdy zdejmiesz te gumowe uszczelki nie uszczelniacze tylko uszczelki podkreœlam i metalowe pierœcionki wtedy wystarczy pare razy rozci¹gn¹Ì lagi i uszczelnicze wychodz¹ a nowe delikatnie wbijamy rurk¹ troszke szersz¹ ni¿ laga mniej wiecej srednicy uszczelniaczy, zakladamy metalowe zabezpieczenia a potem te gumowe i to wszystko jak widaÌ da siê bez œci¹gacza.Ja tak robi³em z vitj¹ i jest dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ave!o ile wymiana uszczelniaczy to nie problem , przy odrobinie umiejetnoÂści manulnych zrobisz to bez problemu , to z ÂłoÂżyskami jesli bedzisz wymieniaÂł na stoÂżki moÂżesz mieĂŚ problem , wymieniaÂłem w tamtym roku w swojej sevence i bez sciagacza do osadzania bieÂżni cienko to widze , mi udaÂło sie poÂżyczyĂŚ takowy z serwisu niestety na dzieĂą dzisiejszy nie mam takiej moÂżliwoÂści , choĂŚ spotkaÂłem sie z opiniami ze mÂłotkiem tez sie da........ kowalstwo jednak nadal sie szerzy chyba ze ( bez urazy ) jesteÂś analfabetÂą technicznym to daj spokĂłj ....... jak masz pytania odnoÂśnie montaÂżu uszczelniaczy czy teÂż ÂłoÂżysk pisz na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.