Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 4057


Wojdaz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam choppera Wektor-chiùska marka4suwowy 1cylindrowy ch³odzony powietrzem zasilany zwyk³ym gaŸnikiem 5biegowyNa dzieù dzisiejszy osi¹ga prêdkoœÌ ok 100km/h Chcia³bym coœ zrobiÌ aby zwiêkszyÌ nieco t¹ prêdkoœÌ..Albo nawet nie tyle prêdkoœÌ co przyœpieszenie.. Ogólnie moc.I proszê was o radê? Jacyœ mechanicy? Albo ktoœ kto takie coœ robi³?Rozwiercenie kana³ów? Zmiana dysz? Mo¿e jakiœ t³umnik? Ewentualne linki mile widziane.Dysponuje kwot¹ ok.500z³.. Ale lepiej mniej:) Mam na miejscu fachowca tokarza:PPiszcie tutaj lub na gg 7102748.Pozdrawiam i z góry dziêkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba byÂło pomyÂśleĂŚ o scigaczu 125ccm przy kupnie jak chcesz poszlaeĂŚ!! a co ty chesz duzo robic przy chooperze w choperkach nei chodzi o predkosci konie mechaniczne,lepiej zainwestuj w sakwy lub gmole, itp. a jak chesz sie wyszaleĂŚ sprzedaj chopera i kup se jakaÂś 125ccm .pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim.. nie wiem sk¹d wytrzasn¹³eœ wektora 150 singla... no chyba, ¿e to starsza wersja jakaœ. Znajomy ma 150 4T na dwóch garach i po S1 lecia³em nim licznikowe 120 Tanio nie stuningujesz silnika. Tym bardziej, ¿e do Wektora nie ma chyba nawet tuningowych czêœci...PS plastikiem 125 w 4T nie poszalejesz, wiêc malytgb okreœl co to ma byÌ za œcigacz :| je¿eli chodzi o 125 w 2T to jak najbardziej, mo¿na coœ ju¿ z tego wyci¹gn¹Ì.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"PS plastikiem 125 w 4T nie poszalejesz, wiĂŞc malytgb okreÂśl co to ma byĂŚ za Âścigacz :|" widaĂŚ Âże malo wiesz bo np.cagiva mito staje na kolo bez zarzutĂłw i leci 160km/h, nsr 150km/h,aprilia rs125ccm 150km/h i slyszalem ze staje deba ta nowa teÂż bez problemĂłw takÂże pojemnoÂściÂą 125ccm teÂż moÂżna sie wyszaleĂŚ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"PS plastikiem 125 w 4T nie poszalejesz, wiĂŞc malytgb okreÂśl co to ma byĂŚ za Âścigacz :|"  widaĂŚ Âże malo wiesz bo np.cagiva mito staje na kolo bez zarzutĂłw i leci 160km/h, nsr 150km/h,aprilia rs125ccm 150km/h i slyszalem ze staje deba ta nowa teÂż bez problemĂłw takÂże pojemnoÂściÂą 125ccm teÂż moÂżna sie wyszaleĂŚ
MoÂże przeczytaj poprzedniego posta uwaÂżniej, bo to chyba ty "maÂło wiesz" - kolega napisaÂł wyraÂźnie, Âże 125 w 2T da siĂŞ poszaleĂŚ.Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ten... koledzy ju¿ widze wszystko wyjaœnili. Dodam od siebie tyle, ¿e 4T 125/150 wystarczy komuœ, komu daje frajde z jazdy jakaœ 80 ccm w 2T. Tak to sie mniej/wiêcej przelicza (ale to te¿ zale¿y od ró¿nych rzeczy, wiêc nie ³apaÌ mnie za s³owa ). Dlatego np w motocrossie s¹ klasy "125 2T i 250 4T""cagiva mito staje na kolo bez zarzutów i leci 160km/h, nsr 150km/h,aprilia rs125ccm 150km/h i slyszalem ze staje deba ta nowa te¿ bez problemów tak¿e pojemnoœci¹ 125ccm te¿ mo¿na sie wyszaleÌ "Czytaj uwa¿niej posty... te motocykle które wymieni³eœ to nie s¹ 4T!!Ps Rs125 nie idzie na ko³o "bez problemu" nawet Raptowny mia³ "podobno" problem z wyrwaniem jej... wiêc ? kto tu ma³o wie? hee? Wystarczy poprostu uwa¿niej czytaÌ posty Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mi bardzo przykro szanowni koledzy forumowicze. Czyta³em wasze posty na temat stworzenia dzia³u o chopperach i motorowerach. Bardzo m¹dre wypowiedzi o braku podzia³\ów o jednoœci motocyklowej itp itd. No serce roœnie.A tym czasem jak przychodzi co do czego to sami two¿ycie takowe podzia³y i to w sposób bez pardonowy.Kolega Wojdaz zada³ pytanie jak trochê zwiêkrzyÌ moc swojego moto ( nic tam nie by³o o szaleniu czy paleniu gumy ) , a szanowni koledzy na to ¿e se œcigacza powinien kupiÌ i ¿e znacie takich co to siê pomylili i z choppera przesiadali siê na œcigacze. A ja znam takich co siê przesiedli ze œcigacza na choppera i te¿ s¹ szczêœliwi. Prawdê powiedziawszy ¿adnej k¹kretnej odpowiedzi na zadane pytanie, natomiast wylewna dyskusja na temat motocykli sportowych.BRAWO !!! tylko jak to siê ma do braku podzia³ów na forum i do jednoœci motocyklowej tak g³oœno wykrzycznej przez szanownych kolegów.Sam mam choppera i chcia³ byb pewnie zadaÌ kilka pytaù na forum na temat co i jak mo¿na by³o by przy nim poprawiÌ, ale bojê sie ¿e pierwsza odpowied¿ na moje pytania to bêdzie ¿e mog³em sobie kupiÌ œcigacza.No przkro mi ka¿dy je¿dzi natym na co go staÌ i na czym lubi je¿dziÌMo¿e to jest wynikiem braku widzy na ten temat, nie wiem trudno mi to okreœliÌ. Bardzo gor¹co wszystkich pozdrawiamRuffiPs. Wojdaz nie wiem jak mo¿na zwiêkrzyÌ moc twojego moto, mo¿e polataj siê na nim uzbieraj troszkê kaski i kup choppera z wiêkrzym silnikiem. W pewny sêsie jest to jalieœ rozwi¹zanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to na pocz¹tek mozesz sobie wypolerowaÌ kana³y dolotowe ) przynajmniej psychicznie bêdziesz nastawiony, do tego ¿e moto CI lepiej chodzi ) co do lepszego przyspieszenia to myœ³e ¿e jedynie zamiana zêbatki zdawczej na mniejsz¹, ale to siê odbije na prêdkoœci maxymalnej. Jak juz o doocie pis¹³em to czemu by nie lepsze oddech mia³ motocykl to mo¿na za³o¿yÌ K&N'a,albo przynajmniej storzkowy filtr.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziêki saint... pomyœ³e... filtr i t³umik raczej napewno za³o¿êChopperem je¿d¿ê troche z przypadku... Ale podoba mi siê to.. napewno jest Du¿o wiêkszy komfort jazdy ni¿ œcigaczem.. niech ktoœ jedzie 40-50km podziurawionymi drogami na obrze¿ach albo wsi œciagaczem...Tyle ja robi œ¹rednio dziennie w sezonie. To go nieŸle wytrzêsie... A nie mówi¹c o pozycji za kierownic¹Ogólnie wole naked bike,choppery.. ewentualnie super moto.. Mia³em ju¿ kilka motocykli,pomimo tego ¿e jestem stosunkowo m³ody.Ilu ludzi tyle pogl¹dów na rózne tematy i wypowiedzi... Ale starajcie siê pisaÌ to czego oczekuje osoba dajaca temat.. A nie to co wy byœcie zrobili... Gdy¿ nie zna siê do koùca sytuacji.Mi siê nie op³aca zmieniaÌ moto... za 1.5 roku robie prawo jazdy A i kupiê coœ innego... Dlatego chcê tylko troszke tego zmodernizowaÌ... nie chce stawaÌ na gumie... Chcê ciut go wzmocniÌ ¿eby w 2 osoby nie s³ab³ i dosta³ jakieœ 10-20km wiêcej v-max To chyba sie da jakoœ zrobiÌ.. Pozdrawiam i czekam na jeszcze jakieœ propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale podoba mi siĂŞ to.. napewno jest DuÂżo wiĂŞkszy komfort jazdy niÂż Âścigaczem.. niech ktoÂś jedzie 40-50km podziurawionymi drogami na obrzeÂżach albo wsi Âściagaczem...
I tu sie mylisz,jak jade scigaczem to przy nierownosciach przynajmniej dupsko moge dzwignac zeby zamortyzowac uderzenie a chopperem z wysunietymi do przodu podnozkami jest to niemozliwe i niezle sie dostaje po kregoslupie... Ale to tak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.