Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 3593


Zitol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A ja bardziej polecam ci GS-a ,wa¿ne ¿eby by³ w dobrym stanie technicznym ,GS jakoœ mi siê bardziej podoba ,ma centralny amortyzator a CB nie , a osi¹gi siê wiele nie ró¿ni¹
To Âże jak to okreÂśliÂłeÂś "bardziej Ci sie podoba" i "ma centralny amortyzator" wcale nie znaczy, Âże motocykl technicznie i mechanicznie jest lepszy...po przejechaniu ponad 40.000 km na CB i konfrontacji z posiadaczami GS-a ÂśmiaÂło moge powiedziec, Âże CB jest bardziej niezawodny niÂż GS. JeÂśli ktoÂś szuka sprzĂŞta przy ktĂłrym nie trzeba za duÂżo robiĂŚ to CB nadaje siĂŞ do tego idealnie Tym motocyklem trzeba tylko jeÂździĂŚ, reszta nie ma znaczenia Karolcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe œmieszy mnie to ¿e kolega napisa³ ¿e suzuki ma centralny-i co z tego jak ma silnik z lat siedemdziesi¹tych po wielu reanimacjach hehe???a honda ma nowoczesny silnik ch³odzony cicz¹,jest zdecydowanie lepsza jeœli chodzi o wykonanie,jak masz kupiÌ gs to ok ale nie za wiêcej ni¿ 4tyœ,takie jest moje zdanie,nie wiem czemu ludzie kupuj¹ takie coœ za np 7tyœ kiedy za tyle mo¿na kupiÌ lepszy (rocznikowo starszy) ale nowoczeœniejszy motocykl a nie pralkê.mnie nikt nie przekona do gs(tak jak i gsx-f) uwa¿am ¿e era tego motocykla mine³a dawno temu.jakiœ mam wstrêt - t³umaczyÌ mi nie trzeba zalet tego motocykla-nie jestem idiot¹ ale teksty typu: s¹ tanie czêœci(nie dobre to co jest ³atwo naprawiÌ tylko to co sie ma³o psuje) jakoœ nie trafiaj¹,a tym bardziej to ¿e ma /mia³ go co drugi motocyklista, sorki ale samo to ¿e rdzewieje jest œmieszne.co ciekawe jestem kolesiem który kiedyœ strasznie by³ napalony na gs 500 - ale jak widaÌ moje zdanie siê zmieni³o baaaaardzo znacznie,trochê siê nauczy³em i jak ktoœ nie ma kasy to niech nie kupuje tego motocykla za wiêcej ni¿ 5tyœ(bo za tyle mo¿e kupiÌ MOTOCYKL taùszy w eksploatacji i niezawodny!)wygl¹d: w zale¿noœci od gustu ale d³uga i niezwykle w¹ska konstrukcja jest œmieszna-szczególnie jak postawiÌ go obok np 600.teraz czekam jak mi bedziecie t³umaczyÌ wspania³oœÌ tego motocykla,pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest nawet takie powiedzenie stare: gs jest œwietny(ale jak ma go kolega) i tyle,jak ktoœ nie jecha³ inn¹ 500 to nie ma porównania i tyle,akurat z gs500 styka³em siê przez to lato baaardzo czêsto i naprawde ju¿ sama praca silnika jest dziwna,a wycieki z silników jak czêsto siê zda¿aj¹ to ino w³aœciciele wiedz¹,prowadzenie??czego chcieÌ od lichych amorków,ale chamulce s¹ dobre-cza przyznaÌ,po bu³ki mo¿e i dobry ale dlatego bo szkoda by by³o dro¿sze moto wyci¹gaÌ z gara¿u,jedni powiedz¹ ¿e to moto ma dusze ale to nie o tym rozmowa ino o jego zaletach i wadach:zalety:-hamulce-dostêpnoœÌ czêœci-doœc zgrabny i du¿y(w porównaniu do mz,itp)-zabawa - bo trzeba porz¹dnie goniÌ go na obrotach ¿eby jechaÌ-co wi¹ze sie ze spalaniem i awaryjnoœcia sprzêtuwady:-tani,-niezwykjle poprularny,przeciêtny-jak ktoœ siê go pozbywa to znaczy ¿e ju¿ go opanowa³ i wykorzystywa³ go na granicy wytrzyma³oœci materia³ów-liche zawieszenie-ciekn¹cy silnik-nie ruchawy jakiœ-wystrój(!)-bêben w silnku-ze wsz¹d bij¹ce oszczêdnoœci i ciêcia,czêsty serwis,s³aba ¿ywotno¹œÌ,czêsto zaniedbywany przez w³aœcicieli bo to przecie¿ taki tani motocykl(s³ysza³em o paru w których nawet oleju nie zmieniali bo myœleli ¿e jest do¿ywotnio-"przeca to jak kosiarka")...............wymieniaÌ dalej????silnik sie nie wkrêca na obroty - w porównaniu z innymi 500 albo choÌby z 600 za 7tyœaha i RDZA!!!!prosty przyk³ad(znaleziony w minute na allegro) jak mo¿na lepiej wykorzystaÌ 5tyœ z³ http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=74220717

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ,nie mam nic do CB ale wizualnie mi akurat nie podchodzi ,a gs jest rĂłwnie bezawaryjny (o ile jest w dobrym stanie) Leo ,zrobiÂłem na GS-ce "pare" kilometrĂłw i ani razu mnie nie zawiĂłdÂł ,gdyby byÂło tak jak mĂłwisz to GS 500F nie schodziÂł by jak swieÂże buÂłeczki za 20.000zÂł . Ma ten sam silnik co GS -y od 89r.Ale to kwestia gustu a o tym sie nie dyskutuje ,po drugie to teraz bym juÂż wogĂłle nie kupiÂł motocykla tego typu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz gs napewno zrobi np 30tyÂś,ale ktĂłry japoĂączyk nie zrobi???powyÂżej 500cm3???jest pewny ustalony standard przez japoĂącĂłw i gs (szczegĂłlnie z poczÂątku lat 90 ) ich wedÂług mnie nie speÂłnia,a to Âże siĂŞ sprzedaje to wydaje mi sie nic innego jak marketnig i niedoÂświadczenie motocyklisty(a doÂświadczony gs500 by kupiÂł??) to mÂłodzi chÂłopcy ktĂłrych tatusiowie maja kaske Âżeby chÂłopakowi kupiĂŚ coÂś podobnego do gsx-r1000,a sie synek nie zabije po 2km,a potem ma kase Âżeby pare tysiĂŞcy na odsprzedaÂży straciĂŚ i kupiĂŚ coÂś lepszego.GS to dobra alternatywa na zachodzie-ale w polsce (przy Âśredniej ok 2200zÂł miesiÂąc) raczej sie nie speÂłnia dla wiĂŞkszoÂści-czemu??bo jak ktoÂś wydaje 20tyÂś to chce moto na dÂługo(bo to duÂży wydatek) a nie na sezon.ja za 20tyÂś wole 3 letniÂą r6 jakoÂś ale synowi za 3tyÂś zÂł jaknajbardziej gs 500z ok 93r bym kupiÂł(co tam wydaĂŚ dwie wypÂłaty hehe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po drugie to teraz bym juÂż wogĂłle nie kupiÂł motocykla tego typu
Ja tez bym nie kupi³a, i dobrze ze nigdy nie kupi³am, chociaz wszyscy mi doradzali, ¿e jak na pierwsze moto to coœ slabszego Alem ja uparta jak wó³ i kupi³a CBR 600 Genialny wybór!!! Cudowny sprzêt Przy odpowiednich obrotach mocy ile trzeba Silnik chodzi jak w zegarku Achh....ca³y poemat mog³abym napisaÌ wychwalaj¹c zalety tego motocykla BuŸkaKarolina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tyle:GS500 to najlepiej sprzedawany motocykl w kraju a to o czyms swiadczy.Gdyby faktycznie bylby taki lichy jak pisze Motomaniaczka czy Leo to jego sprzedaz by spadala.I tu Was zdziwie bo rosnie z roku na rok! I jakos z zadnym nie mamy problemu,jezdza tylko na przeglady.A GS potrafi zrobic bez kapitalnego remontu 100000km jesli oczywiscie sie go regularnie serwisuje,zreszta dotyczy to kazdego motocykla.A gadki w stylu ze za 20tys.zl to mozna sobie kupic R6 mnie slabia... Po co R6??? Przeciez mozna kupic za to Fire'a z 2000r. Tylko nikt nie bierze pod uwage ze za 20tys. masz NOWY motocykl a nie uzywke po przejsciach...Zreszta w tej chwili GS500F kosztuje 17900 wraz z pakietem ubezpieczen.Takie negatywne opinie biora sie z tego ze jest bardzo popularny w Polsce i zaczyna sie go przez to traktowac jak malucha czy WSK...A juz najlepsze jest to ze najwiecej przeciwko GS maja osoby ktore nigdy go nie mialy a czasem nawet nim nie jechaly...A Ci co mieli to sobie chwala,ciekawe dlaczego? Tyle odemnie w sprawie GS500 Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale cbr f2 (nie wiem jakÂą masz) za cene gs 500 sie nie kupi i akurat tak porĂłwnywaĂŚ nie moÂżna hehe;)dla chÂłopaka mÂłodego gs jest fajnym buntownikiem ale tak jak mĂłwie nie za 7tyÂś(chyba Âże ojciec zarabia swoje)
Nie, f3 mam wiem, ¿e porownywac siê nie da i nie mam takiego zamiaru To sa zupelnie ró¿ne motocykle Ja to wiem i ka¿dy to wie Tak tylko chcialam...napisaÌ... Karolcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tyle:GS500 to najlepiej sprzedawany motocykl w kraju a to o czyms swiadczy.Gdyby faktycznie bylby taki lichy jak pisze Motomaniaczka czy Leo to jego sprzedaz by spadala.I tu Was zdziwie bo rosnie z roku na rok! I jakos z zadnym nie mamy problemu,jezdza tylko na przeglady.A GS potrafi zrobic bez kapitalnego remontu 100000km jesli oczywiscie sie go regularnie serwisuje,zreszta dotyczy to kazdego motocykla.A gadki w stylu ze za 20tys.zl to mozna sobie kupic R6 mnie slabia... Po co R6??? Przeciez mozna kupic za to Fire'a z 2000r. Tylko nikt nie bierze pod uwage ze za 20tys. masz NOWY motocykl a nie uzywke po przejsciach...Zreszta w tej chwili GS500F kosztuje 17900 wraz z pakietem ubezpieczen.Takie negatywne opinie biora sie z tego ze jest bardzo popularny w Polsce i zaczyna sie go przez to traktowac jak malucha czy WSK...A juz najlepsze jest to ze najwiecej przeciwko GS maja osoby ktore nigdy go nie mialy a czasem nawet nim nie jechaly...A Ci co mieli to sobie chwala,ciekawe dlaczego? Tyle odemnie w sprawie GS500  Pozdrawiam
KaÂżdy ma prawo do swojej opini :)My myslimy tak, Ty inaczej Tego siĂŞ nie zmieni A chÂłopak i tak musi coÂś wybraĂŚ...a co - to tylko jego decyzja Byleby jemu byÂło z tym dobrze BuÂźkaKarolcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahaaateraz to ju¿ odpadam,w innym temacie piszesz ¿e wolisz jeŸdziÌ starym BMW ni¿ m³odszym fiatem,nie trafiaj¹ do Ciebie argumenty którymi pos³ugujesz siê tutaj odnoœnie suzuki( ¿e cena nowego wynosi tyle co u¿ywka po¿¹dnej firmy o klase lepsza itp)pogubi³em siê,bo ja jakoœ zauwa¿am olbrzymi¹ analogiê miedzy tymi dwoma przypadkami ale Ty jakoœ naglke zmieni³eœ zdanie????dziwne,jak suzuki masz kupiÌ tanie to ok,ale ju¿ samochód na F to nie dasz siê za nic przekonaÌ,bo ma F na pocz¹tku.piszesz ¿e GS500 siê œwietnie sprzedaje i jest przez to pewno zajebiste,ale te fiaty których tak nie lubisz te¿ sie œwietnie sprzedaj¹!!!!!!!!!!zreszt¹ szczerze mówi¹c to nie spodziewa³em siê innej odpowiedzi od dilera Suzuki có¿ jak g³ównie w³aœnie gs500 sprzedajecie(sam mówi³eœ ¿e ok jakoœ 40% chyba),a co do serwisu-to mo¿e u Was same fajne na przegl¹dy jeŸdz¹ bo s¹ m³ode-w¹tpie ¿eby du¿o w³aœcicieli jeŸdzi³o do Was z 15letnim gsem.piszesz ¿e po znajomych zawiod³eœ siê na fordach i samochodach francuskich a ja akurat mam takie doœwiadczenia z gs500 i gsx-f,tylko ¿e ja nie zmieniam zdania w zale¿noœci od charakteru tematuGSem przejecha³em wystarczaj¹co du¿o (nie na jednym egzemplarzu)¿eby móc o nim pisaÌ-dwie cha³py dalej w gara¿u stoi (CBR600,LTD454 i gs500)dla niezorientowanych odsy³am:http://forum.motocykle.slask.pl/Jak_To_Jest_Z_Tymi_Ducati_-t3508.htmlpo dok³adniejszym przeczytaniu wypowiedzi Gixera w temacie o ducati zalewam siê ³zami œmiechu,jak siê zdecydujesz w koùcu co jest lepsze to napisz jeszcze jeden cytacik:A gadki w stylu ze za 20tys.zl to mozna sobie kupic R6 mnie slabia... Po co R6??? Przeciez mozna kupic za to Fire'a z 2000r. i teraz co napisa³eœ tam:Za cene nowego Fiata mam roczny japonski samochod tej same klasy a pozyje 3 razy dluzej niz Fiat... z gsem mam na tyle stycznoœci ¿e jakieœ mam do niego obrzydzenie(sorki ale jestem jaki jestem i nie bede k³ama³) wydaje mi sie ¿e bardziej obiektywne ze stony niedosz³ego u¿ytkownika ni¿ kolegi sprzedaj¹cego np 50 tych motocykli w ci¹gu rokupozdrowiele osób bedzie na mnie zêby mia³o po tym hehesorki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GS500 to sprzet dla poczatkujacych i pod takim wzgledem go ocenialem!!A Ty Leo przeczytaj dobrze co napisalem w innym temacie a w tym topicu to powtorzyles:ze wolalbym starszego japonczyka niz nowego Fiata w tej SAMEJ KLASIE!!! A nie jak Wy porownujecie GS500 do CBR600.... Przeciez to calkiem inna klasa!!!Do tego piszesz ze jestes bardziej obiektywny bo nigdy go nie miales niz ja ktory ma z nim do czynienia na codzien,wybacz ale to ja teraz zalewam sie lzami ze smiechu Sam tez bym wolal starsze R6 niz nowe GS500F ale ja juz troche jezdze na motocyklach.Na pewno bym nie zaczynal od R6 bo to nie mialoby sensu bo tak bym nie wykorzystal jej potencjalu.A ze ktos pisze ze zaczynal od 600 czy 1000 to co z tego jesli nie wykorzystuje nawet 20% mozliwosci takiego motocykla?Mam kumpla co jezdzi roczna ZX10R a objezdzal go na Salmopolu Mlody na GS500F....To wszystko z mojej strony w sprawie GS500,Leo i tak jest tu najwiekszym znawcom wiec szkoda mi sie produkowac odpisujac na jego posty bo i tak za chwile napisze ze lepiej od GS500 kupic jego supermegastuningowana FZR600 Wole w tym czasie walnac sobie browara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fzr nie jest na sprzeda¿, a co do r6 i gs,jeœli s¹ w podobnej cenie a jeden z nich ma przejechane 15tyœ,to wole lepszy o wiele klas lepszy motocykl ni¿ zwyk³e gs, r6 poda³em jako przyk³ad,s¹ jeszcze cbf500,600,xj600,.........i tu klasa motocykla jest podobnaa to od czego kto zaczyna i jak tym jeŸdzi zale¿y od kierowcy i tyle a to ¿e nie mia³em gsa jest tylko i wy³¹cznie spowodowane tym ¿e za du¿o siê nas³ucha³em o tym motocyklu,kupi³em coœ innego a nastêpnie mia³em wiele do czyninia z gs.nie dajesz ¿adnych konkretów,napisz mi dok³adnie co w nim siada a nie: to dobry motocykl,napisz jakie ma wady- wtedy zaczne uwa¿aÌ ¿e jesteœ obiektywny bo jak na razie to nic konkretnego nie s³ysza³em,a analogia do tematu o ducati jest jak najbardziej trafna.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko Sluchajcie przejechalem moim skatowanym GSem w ciagu 6-7 miesiec chyba 12 tysiecy KM 2 razy robilem synchro gaznikow, raz zawory, 2 razy olej wymienialem no i dolalem chyba z 5 litrow - a zeby 5 i zadnych awari (nio awaria bylo to co mi zrobili w pewnym serwisie....ale nie bede tego mowil)Co ja moge o tym motocyklu powiedziec?Slaba krowa? Nio moze za ostro, bo do tych 100km/h idzie dosc ciekawie(moj mial jeden zab mnie na przodzie)...Predkosc na trasie 120-130, ale przy 140 juz mialem jakies drgania nieprzyjemne :| Spalanie-hmm w sumie raz sprawdzalem i na trasie Sosnowiec-Gora Zas-Sanmopol itp (wyprzedzanie tiorow itp tez oczywiscie bylo) spalil mi o ile pamietam 4.2 litry! (z tym ze na trasie lecielismy 100km/h)! To prawda-jest to slaby motocykl! Jest to motocykl dla oczatkujacego lub kogos spokojnego ale jest to fajny motocykl! Na drochach jest ich w 3 i troche....rowniez z czesciami nie ma problemu!Kiedys sie ,,scigalem''ze znajomym! On na CB ja na GS! I co dziwne to na poczxatku bylem na przodzie-moze lepsze wyczucie sprzeta? Ale tak chyba ze 3 razy bylo!Honda to Honda....w sumiue chlodzenie ciecza duzo daje! (ale czy tam jest chlodzenie oleju tylko? )Ja chyba wolalbym GSa i 2 tysiaki w kieszenie niz CB Moje skromne zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GS500 to sprzet dla poczatkujacych i pod takim wzgledem go ocenialem!!A Ty Leo przeczytaj dobrze co napisalem w innym temacie a w tym topicu to powtorzyles:ze wolalbym starszego japonczyka niz nowego Fiata w tej SAMEJ KLASIE!!! A nie jak Wy porownujecie GS500 do CBR600.... Przeciez to calkiem inna klasa!!!Do tego piszesz ze jestes bardziej obiektywny bo nigdy go nie miales niz ja ktory ma z nim do czynienia na codzien,wybacz ale to ja teraz zalewam sie lzami ze smiechu  Sam tez bym wolal starsze R6 niz nowe GS500F ale ja juz troche jezdze na motocyklach.Na pewno bym nie zaczynal od R6 bo to nie mialoby sensu bo tak bym nie wykorzystal jej potencjalu.A ze ktos pisze ze zaczynal od 600 czy 1000 to co z tego jesli nie wykorzystuje nawet 20% mozliwosci takiego motocykla?Mam kumpla co jezdzi roczna ZX10R a objezdzal go na Salmopolu Mlody na GS500F....To wszystko z mojej strony w sprawie GS500,Leo i tak jest tu najwiekszym znawcom wiec szkoda mi sie produkowac odpisujac na jego posty bo i tak za chwile napisze ze lepiej od GS500 kupic jego supermegastuningowana FZR600  Wole w tym czasie walnac sobie browara 
Nie porównywa³am GS-a do CBR-ki wiêc bardzo proszê nie wk³adac mi niewypowiedzianych s³ów w usta...K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.