Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 3856


Juliett

Rekomendowane odpowiedzi

Mam maÂły dylemat odnoÂśnie moto, nie wiem czy lepiej kupiĂŚ sprawdzone moto od kumpla - CBR600 z '98 za okoÂło 12 - 13 tys, czy lepiej postawiĂŚ na suzuki GS500f za okoÂło 18 tys?Do dyspozycji mam okoÂło 18 tys. zÂł, dylemat polega na tym, Âże suza podoba mi sie bardziej wizulanie ale z daleka po przyjÂżeniu siĂŞ z bliska ma siĂŞ wraÂżenie, Âże oglÂąda siĂŞ motocykl z lat 80 ale z nowymi owiewkami i lampÂą... natomiast jeÂśli chodzi o hondĂŞ to nie podoba mi siĂŞ paradoksalnie tylko przednia lampa. JeÂśli chodzi od strony technicznej (na ktĂłrej siĂŞ znam jak pies pluto na astronomii) to nic siĂŞ nie mogĂŞ wypowiedzieĂŚ...nie wiem ktĂłra z maszyn jest lepsza pod tym wzglĂŞdem. ZupeÂłnie nie wiem co mam wybraĂŚ a na decyzjĂŞ pozostaÂło mi kilka dni.Dodam, Âże inne maszyny nie wchodzÂą w grĂŞ, bo albo kupiĂŞ tÂą suze z salonu albo CBR-ke ale tylko od tego kumpla.ProszĂŞ o jakieÂś rady doÂświadczonych motonitĂłw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jestes poczÂątkujacym motocyklistÂą do CBR to ostra maszyna jak na poczatek, ujme to tak ja wybraÂłbym na pewno CBR bo GS w porĂłwnaniu do CBR nie jezdzi, jezeli jednak zaczynasz zabawe z moto wybierz GS ale UWAGA nie kupuj nowego po po jednym sezonie ci siĂŞ znudzi i bĂŞdzisz chciaÂł siĂŞ go pozbyĂŚ a stracisz na takiej operacji nie maÂło. Takze kup HONDE ale jezeli chcesz siĂŞ rozjeÂżdziĂŚ kup duÂżo sÂłabszego GS ale poszukaj uÂżywki np. jest taki do sprzedania na www.booster.com.pl albo zapytaj GIXERA z forum on tez ma jakies do sprzedania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Juliett to zdaje siĂŞ nasza koleÂżanka a nie kolega Na Twoim miejscu, jeÂśli naprawde nie ma wyboru to bez zastanowienia braÂłbym cebrĂŞ, ale musisz mieĂŚ sporo rozsÂądku i rozwagi bo to caÂłkiem mocny motocykl jak na poczÂątek.Co do GS'y - fajne moto ale na pewno nie nĂłwka bo to strata pieniĂŞdzy.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja równie¿ do³¹czê siê do opinii kolegów.CBR jest naprawdê super sprzêtem, ale na pierwsze moto bierz GS500, najlepiej nie nowe bo na nim du¿o stracisz przy sprzeda¿y - to co napisa³ centaur79. Ja przed cebr¹ mia³em w³aœnie GS500E z 90r. i ró¿nica w osi¹gach jest naprawdê spora i opanowaÌ Hondê bêdzie Ci du¿o trudniej.Poza tym uwierz mi, przesiadka z GS500 na CBR600F to naprawdê wielka przyjemnoœÌ - je¿eli kupisz od razu CBR to jej NIGDY nie doœwiadczysz... Ja uwa¿am, ¿e najwiêksz¹ przyjemnoœÌ daje w³aœnie "stopniowanie" mozy i osi¹gów - za ka¿dym razem, kiedy zmieniamy motocykl odczuwamy wiêksz¹ frajdê. Je¿eli kupimy od razu mocny, docelowy sprzêt to frajdê oczywiœcie mamy, ale tylko RAZ! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla niektórych(a mo¿e nawet bardzo du¿ej czêœci) bardzo du¿o!!bo co jak co ale jak naprzyk³ad siê jeŸdzi chopperem??? z moich doœwiadczeù (a mam jednego w gara¿u-co prawda ma³ego ale jednak ) wcale nie jest tak wygodnie (jak np w cbr600 od Krzyœka - Rekruta76) - choÌ to moje subiektywne odczucie, bo dla mnie bardzo wygodne s¹ sporty- nie jestem wysoki i lubie tak¹ pozycje pozdro¿eby nie robiÌ off topa, zastanów siê nad GSem w cenie ok 5-6tyœ, a reszte gotówki daj na obligacje i za rok sprzedaj kasa siê nie zmarnuje, a tak jak Vitia napisa³ odczujesz t¹ przyjemnoœÌ z przesiadki na mocniejsze moto,natomiast wogóle nie rozumiem czemu chcesz tylko motocykl od tych znajomych(choÌ co prawda nie muszê rozumieÌ) ale jeœli tak ju¿ jest to musze przyznaÌ ¿e jesteœ w trudnej sytuacji pozdro i¿ycze Ci ¿ebyœ dokona³ s³usznego dla Ciebie wyboru!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem gs 450 bardzo dobrze go wspominam ok 50 KM na poczatek wystarczy wersja gs500F czyli jak dobrze pamietam to chlodzony woda, silnik elastyczny wygodny pojazd i jeszcze do tego dosc tani w eksploatracji ale jak inni odradzam nowy duzy spadek na wartosci mozna kupic idealnego gs uzywanego za calkiem dobre pieniadze co do cbr fajny sprzet ale nie na poczatek ponad 100 KM jest czym jechac zastanow sie nad Kawasaki GPZ 500 z nowszych rocznikow (bardzo ladna krajowa stoi w Boosterze 1998 ) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym jednak wybraÂł CBR ja mam f3 i jestem zadowolony wiem ze moze na poczĂŞtek to troszke mocny sprzĂŞt ale kupujÂąc gs za jakis czas ci sie znudzi i bedziesz chciaÂł wiĂŞcej i pozniej mozesz zaÂłowac ze ze nie kupiÂłes odrazu mocniejszej CBR takie jest moje zdanie ale wybor nalezy do ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez do³acze siê do tematu. Osobiœcie wybra³bym CBR'e. Bêdziesz mia³a z niej du¿o wiêcej radoœci, jak ju¿ nauczysz siê ni¹ poruszaÌ. Ja zaczyna³em od F2 i conajmniej jeszcze jeden sezon bêdê jej dosiada³. Podstawow¹ przewag¹ GS'a w tym przypadku jest jego gwarancja, masz pewnoœÌ ¿e moto jest w idealnym stanie. Ale je¿eli CBR'a jest od znajomego i jesteœ za niego 100% pewna to ja bym siê d³ugo nie zastanawia³.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DziĂŞkujĂŞ za rady, przeczytaÂłam wszystkie z uwagÂą :-) Decyzja zapadÂła - kupuje Cebre od znajomego - powodĂłw jest kilka: moto jest z dobrej rĂŞki, jest taĂąszy, jest to honda, nie znudzĂŞ siĂŞ nim po pierwszym sezonie i jeÂśli bĂŞdĂŞ chciaÂła sprzedaĂŚ nie stracĂŞ na nim fortuny; a suza po dokadniejszym przyjÂżeniu siĂŞ wcale nie wyglÂąda tak fajnie. Z kolegÂą siĂŞ juÂż dogadaÂłam i biore go w marcu :-)pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.