Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 4014


Zitol

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w wakacje 2005 roku pracowa³em w Hollandi przez 6 tygodnii (legalnie). Na swoj motocykl zarobi³em po³owe ( 4 tysie, ale dostane jeszcze zwrot podatku), ale na szczescie reszte do³o¿yli starsi ... Wyl¹dowa³em w fabryce przerabiaj¹cej kurczaki... z racji wieku stawka nie by³a osza³amiaj¹ca, ale ludzie jad¹cy tam na d³u¿ej (3 miesi¹ce) mog¹ negocjowaÌ o 10 Euro na godzine (ale tylko jesli s¹ posiadaczami paszportu Unii i pracuj¹ legalnie)... Znajomi którzy pojechali tam na 3 tygodnie nielegalnie r¹bi¹c drewno i zbieraj¹c pomidory zarobili dwa kawa³ki...Inni znajomi od wielu lat je¿dz¹ pracowaÌ sezonowo do krajów Skandynawskich w ciemno i jeszcze nigdy nie wrócili z pustymi rêkoma... jedni na truskawki do Norwegii, inni ³api¹ pracê u ró¿nych prywatnych ludzi... jedni jak i drudzy zarabiaj¹ w Norwegii czy Szwecji 50 z³ na godzine... sporo, ale zawsze jest to praca na czarno i nigdy nic nie wiadomo... Jeœli chcesz wybraÌ siê do Anglii trzeba mieÌ szczêœcie aby znale¿Ì prace, ale jeœli siê uda, mo¿na wyci¹gn¹Ì 6,7 funtów na godzine + zwrot podatku... Sporo siê interesujê prac¹ sezonow¹ i mam wielu znajomych którzy w³aœnie w ten sposób dorabiaj¹ w wakacje Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!JeÂśli chodzi o prace w uni (Holandii, Niemcy ...)to , jesli posiadasz paszport "czerwony" prace da sie zaÂłatwic czeba troszke podzwonic i pozapisywac sie do agencji zajmujÂących sie werbunkiem do pracy. W tym wypadku stawki zaczynajom sie od 6,30€ / godzine i 30€ za mieszkanko i wiecej . Takie biura nie pobierajÂą zadnej opÂłaty za zaÂłatwienie pracy bo jak juz pracujesz majÂą z tego profit.Sprawa wyjazdu do pracy do Angli, Francji itp. bez paszportu "czerwonego" wyglÂąda troszke inaczej , poniewaÂż przed wyjazdem proszÂą czasem o pokrycie jakiÂś kosztĂłw co jest bez sensu (najpierw czeba coÂś zarobic zeby miec z czego zapÂłaciĂŚ) z tym czeba uwaÂżaĂŚ. Praca na lewo jest git bo bez podatkĂłw ale ryzykowna , czasem zdaÂżajÂą sie wpadki. A nie interesuje cie debet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja siedzia³em W UK od kwietnia do grudnia zesz³ego roku (wracam w lutym) sta³em za barem zarobki ok 6 L/h + du¿e napiwki. Œrednio jesteœ w stanie od³o¿yÌ po zap³aceniu mieszkania i kupieniu jedzenia ok 120L na tydzien ( rzy normalny 40h tygodniu pracy) Kumpel jako kierowca C+E zarabia³ 12 L , inny jako spawaÌ MIG 9L.W Angli jest mnóstwo pracy ale warunkiem jest znajomoœÌ jêzyka. Co ciekawe jes tam tez du¿o obywateli zza naszej wschodniej granicy. Wed³ug mnie im dalej od Londynu i innych du¿ych miast tym leppiej(³atwiej o prace).Popytaj po znajomych mo¿e ktoœ by³ coœ wie i da Ci jakieœ namiary bo jeœli chcesz jechaÌ w ciemno to znalezienie pracy(mieszkania) mo¿e okazaÌ sie bardzo trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ja byÂłem w Skandynawii, a dokÂładnie w Norwegii w mieÂście Bergen PojechaÂłem w sumie w ciemno, do znajomego, ktĂłry daÂł kilka namiarĂłw, a pracy szukaÂłem sam Praca na czarno, malowaÂłem domki PÂłaca 100 NOK od godziny.DuÂży domek zajmuje jakieÂś 5 dni, maÂły trzy dni.Grunt + kolor (malowanie w dwie osoby).ÂŻycie dosyĂŚ drogie, ale jak przyrĂłwnasz to do swoich zarobkĂłw, to wypada caÂłkiem nieÂźle OpÂłata miesiĂŞczna za mieszkanie to okoÂło od 2000 do 3500 NOK, czyli nie jest tragicznie.Okolice piĂŞkne, a jakbyÂś jechaÂł samochodem, czy motocyklem, to masz spooooro do zwiedzania Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W³ozy trzy lata temu, po³ódniowa cih czêœc ( tam kdzie niedawno rozbili jakiœ obozy pracy dla polaków) naprawde w nich mieli ciêzko bo widzia³em jakto wszystko powstawa³o, pierwsza zasada unikac tam polaka i nie pracowac dla nie go. ja przypadkiem zachaczy³em siê u w³ocham za mieskzanie nic nie pa³ci³em mieliœmy domek taki sobie lodówka telewizor i jakies ³ózka problemem w nocy tylko mysze, a co do zarobków to przy winogronach i burakach cukrowych dniówka oko³o 30euro zczego od 12 do 15 by³ sjesta i nikt nie pracuje. Potem w pomidorach tam praca na akord w zaleznoœci u kogo pracujesz to cena od 2,5 ( g³ównie litwinie tyledostaj¹ od swojego kapo) polacy wyp³acaj¹ oko³o 3 euto,a j u samego w³och i na jego polach 3,5 euro od kasetonu taki nape³nia sie samemu w jakies 15 minut, jedyny problem to zadu¿o ludzi na polu,a za ma³o kasetonów, i w ten sposób pracowa³m po trzy 4 godziny dziennie, jedzenie dorgie,ale w³och na kupowa³ chleb mleko itp zalezy co chieliœy i nie odlicz³a od zarobku, ale jak siê jest na polu pomidrów to ¿arcia tam pe³on od pomidorów zaczynajc po przez melony arbuzy, winogrona przoskwinie morele figi itp du¿o tego.i przejazd do w³och 50euro, ja tam zarobi³em 1400 na czysto odlikczaj¹c wszytkie koszty jakie yda³em wczeniej na przyejazdy za³atwinia telefony jedzenie itp. z czego ca³je pracy by³o z dwa tygodnie niepe³ne, no i troche pozwiedzia³êm tam wiec wydaje mi siê ¿ eni by³o Ÿle. Dodac musze ¿e to by³ mój pierwszy raz ,i jak bym teraz pojecha³ to spokojnie 4tys przyworze po miesi¹cu. Ale jak ktoœ s³aby fizycznie to nie polecam tam jechaÌ ca³yczas 40stopni s³oùca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.