Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 3815


Bronx

Rekomendowane odpowiedzi

oto wycinek korenspodencji z gosciem chcacym zakupic odemnie motorek :"Co do zaplaty - nie chcialbym wyplacac takiej gotowki i dlatego czybedzieistniec mozliwosc, ze wejdziemy u Ciebie na kompa i ja zrobie przelew zmojego konta na Twoje konto? Chodzi o to ze ja mogĂŞ maksymalnie 5tys zlwyplacic z bankomatu i pieniadze te mogĂŞ wyplacic jedynie jesli bede juzna100% pewien ze kupiĂŞ motor (nie chcĂŞ niepotrzebnie trzymac tych pieniedzywgotowce i szukac motoru, bo bede placil odsetki). Mam nadzieje zerozumieszo co mi chodzi "Wiem ze pare osob sie przejechalo na tym wiec i ja przestrzegam nie podaje danych osoby bo nie wtopilem wiec ... uwazajcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miaÂłem takÂą sytuacjĂŞ,co w niej jest dziwnego?w jaki sposĂłb niby ktoÂś siĂŞ przejechaÂł??przed czym nas przestrzegasz???do mnie dwĂłch kolesi z Âłodzi po moto przyjechaÂło,zobaczyli moto,weszli na kompa,przelali kase,wydrukowaÂłem sobie nawet potwierdzenie przelewu,a ze to byÂł w mBanku to za chwile miaÂłem kase u siebie.i jestem zadowolonya co do przestrzegania to kumpel z orzesza sprzedawaÂł jajko i kolesie do niego przyejechali,moto zobaczyli,zrezygnowali a w nocy musiaÂł interweniowaĂŚ bo ci sami kolesie dÂłubali mu przy garaÂżu.takÂże lepiej jest pokazywaĂŚ maszyne kupcowi poza terenem zamieszkania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale i tak wygra³byœ sprwe w ka¿dym s¹dzie - masz spisan¹ umowê-¿e kolo wzi¹³ moto,i w banku te¿ by³aby zaksiêgowana wp³ata wiêc jeœ³i by j¹ anulowa³ to mia³by bardzo wielkie problemy.swoj¹ drog¹ to ja jak bede kupowa³ nastêpny motocykl to nie mam zamiaru jeŸdziÌ z mnóstwem kasy w kapsie!!!! po to s¹ banki ¿eby cz³owiekowi by³o ³atwiej,po co ja mia³bym wyci¹gaÌ kase,kupiÌ a nastêpnie kolo te¿ mia³by wp³acaÌ do banku??? jak mo¿na to z ajednym razem zrobiÌ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to ze puki nie masz kasy na koncie nigdy nie bedziesz wiedzial czy zeczywiscie tranzakcja doszla do akutku.Wez sobie poczytaj posty z okresu styczen-luty 04 ( o ile sa) jak jeden sie tak naciol.Pozatym gosc chce cos kupic to niech nie pierd... o odestkach bo jak wyciagnie i spowrotem wplaci tego samego dnia czy nastepnego jesli sie rozmysli to odsetki beda tak kolosalne ze z glodu umrze.Na dodatek aby ci rozswietlic sprawe dodam iz kontak jest tylko mailowy.Masz kase mozesz sie przejechac , nie ma kasy zegnam.Nie wiem ile pojazdow sprzedales , ilu masz znajomych ja za to znam kilka osob ktorym czy to moto rozjebali podczas przejazdzki czy wala wyciagneli przez "przelewy z konta na konto"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumei ciekawi mnie w jaki sposĂłb moÂżna siĂŞ przjechaĂŚ na tym?Jedyne, co mi przychodzi do glowy to anulowanie przelewu..da sie do chyba 24 godzin....
ja z moja znajomoscia (a jest to slaba znajomosc) informatyki jestem w stanie zrobic cos takiego :wklepujesz swoj ip , stawiasz serwer identyczny na wzor np banku slaskiego i dokonujesz falszywego przelewu jedyne co by mi nie pasowalo to adres wyswietlany w okienku , ale mysle ze by szlo to dopracowac - moze pchela niech sie wypowie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to przejebane,ja jeszcze o takim czymÂś nie sÂłyszaÂłem
no z jakies 4-5 lat temu gosc chcial sprzedac jakiegos plastika ( nie pamietam co to bylo) przyjechalo 2 cweli , chcieli sie przejechac a ten pajac zamiast wziasc kase w zastaw dal im sie przejechac no i sie wyjabali (nic sie im nie stalo) ale podziekowali moto spierniczone i sobie pojechali. Dowod osobisty nic mo nie dal , on nie mial swiadka ze ktos tym moto jechal , mogl ich zatrzymac wezwac policje , teraz mozna gdybac ... Co do goscia ktoremu wala wywineli z kontem , byl on z Slaska , forum to lub ogolne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze jako kupujacy nie wchodzil bym u kogos na swoje konto bankowe... Kto wie jakie ma programy poinstalowane na kompie. Moze miec program ktory zapamietuje litery wstukiwane na klawiaturze no i masz po kasie. Jak interesy to tylko "zywa" gotowka. Jak sie boicie ze ktos Was okradnie to zawsze mozna jechac na tego typu interesy ze znajomymi, ktorzy beda czekali za rogiem. W razie czego maly gescik i juz po klopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<lol> z góry was ostrzegam wiem co prze¿ywa³em przed 1.5 dnia jak nie mia³em kasy nawet wrogowi tego nie ¿yczê a ¿e sprzedawa³em crossa na umowie chuja by³o i tylko jemu da³em umowe ale to ju¿ mój b³¹d ja gdy jade jakieœ moto kupiÌ to zawsze mam akse przy sobie nigdy z banku nie wyci¹gam na ostatni¹ chwile i teraz wiem ¿e jak koleœ nie ma kasy no to wa³... nie sprzedam mu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, dobrze, ¿e przeczyta³em tego posta:)Prawdê powiedziawszy, to ja te¿ mia³em ochotê dokonaÌ przelewu, ni¿ jeŸdziÌ z gotówk¹ I móg³bym zostaÌ za tak¹ propozycjê potraktowany jak naci¹gacz (((Zdajê sobie sprawê, ¿e przy testowaniu motoru, to kasa ma byÌ wp³acona pod zastaw sprzedaj¹cemu i jest to w 100% s³uszne:) Bronx, czy jest zatem jakiœ inny sensowny sposób zap³aty za motor, ni¿ je¿d¿enie z kas¹? "I kupmle za rogiem"? Mo¿e coœ a la "p³atnoœÌ allegro"? lub jakieœ zdeponowanie kasy na specjalnym koncie w banku sprzedaj¹cego z brakiem mo¿liwoœci wycofania kasy przez kupuj¹cego (bez zgody sprzedaj¹cego) w przypadq jakiejœ ryfy?Tyle, ¿e pewnie taka us³uga zwiêkszy koszty:(Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapÂłata jak zaplata tylko ze niektozy mysla ze klikniecie myszki na "zaplac" rowna sie pieniadze na koncie. To niestety jest zlecenia zaplaty ktore musi byc przetworzone i dopiero wtedy kasa trafia tam gdzie ma byc.Kazdy bank ma takie godziny w ktorych wykonuja zlecenia przelewow itp ogolne wyplywy pieniedzy i np jesli jest to o 12:00 to jesli zrobimy taki komputerowy przelew przed ta godzina to jest szansa ze pieniadze wyjda o tej 12:00 i jest tez mozliwosc ze wieczorkiem moga byc juz na koncie. ale napewno nic na gwalt pieniadze przelane ale dopiero jak bede je widzial na koncie to wydam maszyne.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czytam te wasz wypowiedzi i wydaje mi sie ze robicie z igly widly. Koles jak chce zlukac sprzet to sie niech umawia w godzinach otwarcia banku czyli od powiedzmy 9-18. Jak chce sie przejechac to niech da jakas wieksza zaliczke powiedzmy 1000-2000 albo calosc jak nie mamy pewnosci. Zawsze mozna przeciez uprzedzic goscia ze jak chce probowac maszyne to ma miec tyle czy tyle kasy. A jak juz sie gosc decyduje na zakup to nawet sam bym go zawiozÂł do banku zeby wyplacil kase. A co do prowizji to jak ktos kupuje cos za 7-10 tys czy nawet kurna 2000zl to prowyzja za wyplate nawet 10zl to jest nie duzo ja pierdziele problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obierek to chyba zle czytales!! to nie my mamy problem tylko gosc co chce placic !! on nie chce prowizji i inych zeczy placic i to budzi podejzeniemoja zasada taka :chcesz sie przejchac gotowka w lape sprzeaje tez za gotowkei zadne udogodnienia mnie nie interesuja a do banku daleko nie ma wiec zawsze mozna sie tam przejechac teraz tylko maka jaka i woda i mamy sernik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o to wlasnie chodzi. Powiedz kolesiowi ze jest trzepniety. Hhehehe jak chce placic przelewem to mu wystaw motorek na allegro. A jak pisalem ze macie problem to chodzilo mi o to ze wlasnie piszecie ze mozna tak czy inaczej ehheh a prawda jest taka ze jak byscie sprzedawali kolesiowi motorek to kazdy by chciaÂł kase od razu a nie jakis przelew i to jeszcze kombinowany hehe. No nic w kazdym razie pozdro dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o to wlasnie chodzi. Powiedz kolesiowi ze jest trzepniety. Hhehehe jak chce placic przelewem to mu wystaw motorek na allegro. A jak pisalem ze macie problem to chodzilo mi o to ze wlasnie piszecie ze mozna tak czy inaczej ehheh a prawda jest taka ze jak byscie sprzedawali kolesiowi motorek to kazdy by chciaÂł kase od razu a nie jakis przelew i to jeszcze kombinowany hehe. No nic w kazdym razie pozdro dla wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie wa³ow...............kolo z mojej okolicy wystawia³ CBR F3 na sprzedaz , przyjacha³ samochodem klient zobaczyÌ wstêpnie moto , na kolejne ogledziny mia³ przyjechaÌ z mechanikiem .........ale stwierdzi³ ze skoro tu jest czy moze chocia¿ przejachaÌ sie kawa³ek , zostawia samochód i nawet nie chce kasku bo zrobi tylko kó³eczko wokó³ gara¿u ......i tyle go widzieli , auto okaza³o sie skradzione kilka minut wczeœniej spod Tesco....................kurestwo tych bydlaków nie zna granic..............msg-10398-1240166447.jpgmsg-10398-1240166456.jpgmsg-10398-1240166463.jpgmsg-10398-1240166470.jpgmsg-10398-1240166480.jpgmsg-10398-1240166505.jpgmsg-10398-1240166514.jpgmsg-10398-1240166519.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam przypadek gdzie koles przyjechal obejrzec moto do goscia na house.. wjechaÂł na plac zjumanym samochodem do goscia... obejrzaÂł moto po czym stwierdziÂł ze trzeba sie karnÂąc .. daÂł kolesiowi sakiewke swojÂą ( wypchanÂą szmatÂą ) koles pomyslal ze spoko samochod zostawiÂł u niego na placu.. daje mu sakiewke no to niehc jedzie... i pojechaÂł... :0 ale nie wrociÂł....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z kolei wyznaje zasadê, ¿e jeœli goœÌ chce kupiÌ, to kasa albo przelewem na konto (dopiero po zaksiêgowaniu u mnie na koncie mo¿na mówiÌ o sfinalizowaniu transakcji), albo przy mnie wp³ata na moje konto w banku, niestety rozwi¹zanie: dajesz kasê i zabierasz sprzêta ma kilka negatywnych aspektów- kasa mo¿e byÌ lewa (s¹ naprawdê dobrzy szpece od fa³szywek) a sprzedaj¹cy przewa¿nie nie bada ka¿dego papierka z osobna, a pozatym s¹ dobre falsy- otrzymujesz pieni¹¿ki za moto, a za godzinê pojawia siê kilku milaczków i oddajesz im kasê z powrotem (i jeszcze siê cieszysz jak sobie od razu pójd¹, a nie robi¹ kontrolnego przegl¹du mieszkania) - sprzedajesz moto na gie³dzie, radoœnie oddalasz siê z gotówk¹, po powrocie stwierdzasz zupe³ny brak gotówki spowodowany sprawn¹ dzia³alnoœci¹ kolegów (kole¿anek) kupuj¹cegocó¿ przyk³adów jest mnóstwo,co do jazdy próbnej, to niestety jedynym rozwi¹zaniem jest przeja¿d¿ka z ewentualnym nabywc¹, co z kolei te¿ mo¿e byÌ niezbyt przyjemne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.