Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 3555


novy

Rekomendowane odpowiedzi

Sluchaj...robisz to na wlasne ryzyko...A oczy powinienes miec duze..........bo kazde przewinienie z Twojej winy konczy sie odpowiedzialnoscia karna i finansowa, bo OC nie dziala ... Nie daj Boze zrobisz komus krzywde jadac motocyklem... np. potracisz Pania na przejsciu i jak sie upra to dostaniesz wyrok w zawieszeniu....STAJESZ SIE PRZESTEPCA + do konca zycia mozesz jej wyplacac np. rente z tytulu niezdolnosci do pracy...Ja nikogo nie strasze, ani nie namawiam do posiadania prawka....Ale jesli sie decyduje na jazde bez to trzeba sie liczyc z tym, ze konsekwencje moga byc powazne.....A gleba moze sie przytrafic kazdemu Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe serio arch bez moto jest ?? heheja prawko robie ale wiecie jak jest ile to trwa a neidaj boze jeszze wpadka na egzaminie jak egzaminator bedzie mial humor,ablo cos , potem jeszcze trzba czekac i czekac i hm jakby sie nie udalo do poczatkow ladnej pogody zrobic albo dostac to neiwiem czy wytrzymalbym aby nie zroic paru objazdow ...a prwako nie ma innej opcji ze bedize...tylko to moze trwac ...a sezon poki co na wyrobienie zakniety w krakowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja postanowiÂłam najpierw zrobic prawko a pĂłzniej jezdzic,bo uwazam ze nie potrzebne mi kÂłopoty z tego tytuÂłu wiec prawko juz mam a teraz czekam na przypÂływ kasiory i wtedy moto se zapodam pewnie i tak nie bede zbyt przepisowo jezdzic bo juz widze ze autem nie jezdze 50-60 wiec motorem tez raczej nie,wiec przynajmiej przepisowo bede sie poruszac bo z papierkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak bylem troche mniejszy to wpieprzylem mztka do plotu ( hamulce mi nawalily , zreszta bylo slisko wiec tylnym bebnowym trudno bylo wyhamowac) nastepnego dnia do mojego ojca zadzwonil dzielnicowy pogadal sobie ze starym, potem starszy pogadal sobie ze mna .a w tym roku zrobilem sobie prawko na A i B - od tego czasu raz mnie kontrolowali jak puszka jechalem - ale tylko dokumenty sprawdzili i jeszcze pomachali lizakiem na pozegnanie bez prawka lepiej nie jezdzic po drogach publicznych - nie chodzi o kapy , tylko ze gdybys jakis wypadek spowodowal to wszystko idzie na ciebie lub twoich rodzicow jesli jestes maloletni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez prawka lepiej nie jezdzic po drogach publicznych - nie chodzi o kapy , tylko ze gdybys jakis wypadek spowodowal to wszystko idzie na ciebie lub twoich rodzicow jesli jestes maloletni
Z tym siĂŞ zgodzĂŞ.. Nawet jak bĂŞdziesz mieĂŚ wypadek nie z twojej winy to i tak na ciebie idzie. A po co robiĂŚ kÂłopoty sobie i rodzicom ??Podobnie jest z kierowcÂą po spoÂżyciu alkoholu... Nie Âżebym ich usprawiedliwiaÂł..Przeciwnie.... jestem za zaostrzeniem kar za prowadzenie pod jego wÂływemWolĂŞ poczekaĂŚ te kilka miesiĂŞcy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja niestety musia³em jeŸdziÌ bez prawka, bo najpierw kupi³em Moto a potem zajrza³em do dokumentów i okaza³o siê ¿e literki na ten rodzaj pojazdu nie mam.Ogólnie jeœli ktoœ ma kat. B od kilku lat i z 50 tyœ km nawiniete, to da siê pojezdziÌ ale trzeba od razu zapisaÌ siê na kurs bo jazda bez z jednej strony zmusza troche do ograniczania prêdkoœci do tego co pokazuja znaki itd., ale z drugiej strony czêsto powoduje ¿e zapier***asz jeszcze szybciej bo min¹³eœ jakieœ Mondeo a nie by³o czasu zobaczyÌ czy maja coœ ko³o lusterka.Mi siê uda³o i teraz na luzie mogê smigaÌ, ale ca³y sezon jezdzi³em bez i do tego jakby mnie z³apali to odebraliby mi od razu prawko na B,C bo punktów mia³em 18 do wczoraj No ale jeœli kupi³em na pierwsze Moto Kawasaki ZX6R to chyba reszta by³a mniej istotna.Pozdrawiam i ¿yczê taniego, szybkiego kursu oraz rozgrzanego Moto na egzaminieP.S. Jeszcze 3 dni i bêdê mia³ czyste konto z punktami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda podchodzilem do egzaminu zanim kupilem moto, ale nie zdalem (w sumie to przed egzaminem ze dwa razy na moto siedzialem, wiec nie mialem prawa zdac) Potem byly ze dwa lata przerwy, 2 m-ce temu kupilem moto, zaczalem jezdzic a prawko zdalem 2 tygodnie temu. Tak naprawde to jest ono potrzebne do wypadkow, a nie do jezdzenia - zeby policja kogos zatrzymala to trzeba sie troche jednak postarac (albo miec DUZEGO pecha). Klopot w tym, ze wypadek ze swej natury jest raczej nieprzewidywalny i jak juz sie stanie, to masz bez prawka prze.ebane powaznie... Poza tym, zdac nie jest az tak trudno, szczegolnie jak juz sie jakis czas jezdzilo chociazby samochodem, wiec po co ryzykowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B mam od 7 lat i nawiniete ok 300 tys ale jak sie zdecydowalem na zakup moto to odrazu na kurs A nie naleze do ludzi ktorzy nie lubia ryzyka (inaczej chyba nie kupilbym moto) ale jazda bez kat A to chyba bezsens wlasnie najgorsze jest to ze nawet jesli ktos zajedzie ci droge to jest to twoja wina bo nie masz uprawnien do kierowania pojazdem... kierowala mna taka determinacja ze od 30.07 czekala na mnie juz zamowiona CBR-a a ja ja odebralem dopiero 5.08 jak zdalem egzamin (egzamin zdalem o 11 a o 16 juz odbieralem swoja milosc :D). Nie warto potem sie meczyc i nie wiadomo czy jezdzic czy nie jak na prawko odroczenie zrobia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.