Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 3770


Vader alias Toitoi

Rekomendowane odpowiedzi

Musze przyznac, ze allegrowy rynek zefirow sledze juz chyba od roku. I ten model chyba juz sie przez allegro przewinal. Sprzedawal facet z Sopotu o ile pamietam(do Gdanska blisko) i wolal za niego mala fure pieniedzy. Obecny wlasciciel twierdzi, ze dal za niego 13.000pln. Wymienil pare gratow (zestaw napedowy, olej w lagach) a teraz sprzedaje bo potrzebuje kasiury. Nie wiem nie wiem. Troche wysoki przebieg. Po zephyra moich marzen musialbym sie karnac do Niemiec, a tu w kraju calkiem przyzwoity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie na zdjêciach motocykl prezentuje sie okazale, podobaj¹ mi sie te szprychowane felgi Podany przebieg wydaje mi siê ca³kiem sensowny, porównuj¹c do innych motocykli z tego samego rocznika i starszych, które maj¹ zawsze 30 tys km 60 tys. km Moim skromnym zdaniem, to nie jest a¿ tak przeogromny przebieg Moja Diversiona przy sprzeda¿y mia³a ponad 60 tys.km, a licznik z pewnosci¹ byl cofany i ze 100 tys. mia³a, a chodzi³a przyzwoicie jak na Diverisonê Trzeba pojechaÌ, pomacaÌ, bo ze zdjêcia to nawet najlepsza wró¿ka nie wywrózy stanu technicznego tego motocykla........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygl¹da naprawdê nieŸle ale jak stwierdzili moi przedmówcy - cokolwiek bêdzie mo¿na powiedzieÌ dopiero po obejrzeniu sprzêta. Dorzucê tylko ¿e w przeci¹gu kilku-kilkunastu miesiêcy ceny na rynku u¿ywek posz³y doœÌ wyraŸnie w dó³ wiêc mo¿e ta nie jest a¿ tak bardzo podejrzana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie dopiero bezposredni kontakt moglby dac poglad sprawy. A co do odleglosci. To do Gdanska jest nieco blizej niz do Zaglebia Ruhry skad jest wiekszosc ogloszen o sprzedazy na www.mobile.de albo www.motoscout24.de No i koszty rejestracji sa mniejsze niz przy sprowadzaniu (podatek PCC + dow rej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym sezonie tez szukalem zephyra na poczatku mial byc to 550 ale kupilem 750 i nie zalujeco do motocykli z allegro hmm mialem przykre doswiadczeniaszukajac 550 trafilem na ogloszenie o sprzedazy z gorzowa wlkp (ok 800km w obie strony)pojechalem zobaczyc z przyczepa stan mial byc super ale jak sie okazalo byla to masakra jakich wiele na naszym rynku silnik i osprzet pomalowany srebrzanka w sprayu lacznie z kruccami i kalblami poobijany no poprostu horror 3 dni potem kupilem 750 w orginalnym stanie za podobne pieniadze wiec na tzw okazje trzeba uwazac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje polski rynek to jedno wielkie pole minowe. Ja tez w zasadzie szukam zephyra 550. W tej chwili jest straszna posucha. Latem byl malty wysyp tych sprzetow ale teraz cos zrodelko przyschlo. to co zostalo to pasci. Juz na pierwszy rzut oka widac, ze te motocykle wystawione na allegro mialy powazniejsze przygody. Np zephyr 550 98 ze Szczecina stoi na allegro za 6500 a na gratce (w ofercie innego komisu) za uwaga 11000. W motocyklu bylo grzebane przy zegarach bo sa bardzo "sprytnie" prysniete srebrzanka, ze niby chrom wyblakl czy co???. Jak moto ma zdarte chromowane oslony (solniczki) z zegarow to, co wysoce watpliwe, 1. wlascicielowi sie nie podobaly takie brzydkie zegary w chromowanych puszkach i wolal czarne plastikowe. 2. moto przyglebilo a naprawa byla wykonana najtanszym kosztem (jak na 2 nie ma chromomu to albo polecialy 2 zegary - lepszy dzwonek, albo polecial jeden a 2 zdjeto dla symetrii). Inne czesto spotykane i widoczne na odleglosc mankamenty to: skorodowany (rozpieprzony i pospawany) kolektor wydechowy w miejscu gdzie 4 rury lacza sie w 1. Od takiego moto smierdzi na odleglosc. podobnie od sztuki pozbawionej chromowanego napisu na baku. Ciezko znalezc cos w dobrym stanie. Broda jak sie go spytalem, czy maja jakas uzywke w dobrym stanie to sie tylko usmiechnal i powiedzial" Ze napewno w dobrym stanie to sa te " po czym wskazal na rzadek fabrycznie nowych motocykli. I to sa swiete slowa. Bo przy uzywce nigdy nie wiadomo w co sie wdepnie. Ale to juz kolokwializmTeraz juz szukam po prostu mniejszej miny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt szukasz idealnego motocykla kup nowy nie bedziesz mial problemow a i jeszcze gwarancje dostaniesz....wiem ze temat zephyra jest ciezki ale mnie sie udalo trafic orginal bez jakichkolwiek zniszczen (poniszczona instalacja przednite wydechy uszkodzone zegary) Jak go nie sprzedam to bede dalej nim jezdzil poniewaz jest to bdb model a mojemu nic nie dolega...tutaj sa zdjecia mojej suzuki zrobione przez mateuszahttp://www.bikepics.com/pictures/464753/motocykl jest dokladnie w takim stanie jak mu sprzedalem sorry za off topic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.