Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

WYPADEK Hochoła


FREDDIE M.

Rekomendowane odpowiedzi

w niemczech na autostradzie gdy przekroczy siĂŞ chyba 130 to kaÂżdy(!) obojĂŞtnie z czyjej winy jest przypisywany kierowcy i nie ma Âżadnego ale,konjiec i juÂż)
No i mylisz sie!Predkosc 130 jest predkoscia zalecana,jesli jedziesz 200 to Ci nic nie zrobia.W razie wypadku jak Ci udowodnia ze jechales powyzej tej zalecanej czyli 130 to dostaniesz mniejsze odszkodowanie z ubezpieczalni,nic wiecej!!!
jak ja bym wyjecha³ z podporz¹dkowanej a ktoœ by mi siê wjeba³ do auta z du¿¹ prêdkoœci¹ i na z³ym pasie to mam winiÌ siebie???
Oczywiscie!Jakbys czytal kodeks drogowy to bys wiedzial ze jak wyjezdzasz z podporzadkowanej to musisz ustapic pierwszenstwa i niewazne czy ktos jedzie z prawej czy z lewej strony czy nie po swoim pasie.Kiedys w takiej gazecie "Motor" byl analizowany wlasnie taki wypadek i uznano za winnego tego ktory wymusil pierwszenstwo.Chocholowi duzo zdrowia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jakbys czytal kodeks drogowy to bys wiedzial ze jak wyjezdzasz z podporzadkowanej to musisz ustapic pierwszenstwa i niewazne czy ktos jedzie z prawej czy z lewej strony czy nie po swoim pasie.
jakbyÂś czytaÂł kodeks drogowy to byÂś wiedziaÂł Âże absolutnie zabronione jest przekraczanie podwĂłjnej ciÂągÂłej-szczegĂłlnie w mieÂście,a prĂŞdkoÂśc dozwolona wynosi tam 50km/h.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leo, masz jak najbardeziej racje!! Motocyklista to taki sam u¿ytkownik dróg jak kierowca 4 kó³ek i obowi¹zuj¹ go takie same przepisy jak wszystkich!!i uwa¿am ¿e w wypadku który mia³ miejsce, zwalanie winy na kierowce samochodu jest zdeczka niezdrowe!!nie powinniœmy za ka¿dym razem motocyklistów oczyszczaÌ za ewidentnie spowodowany wypadek!!a co do doœwiadczenia kierowców w m³odym wieku to uwa¿am ¿e to nie ma znaczenia!!!wypadek to wypadek moze zdarzyÌ sie zawsze i wszedzie i ka¿demu!!najwa¿niejsze to mieÌ ³ep na swoim miejscu!!!szybkiego powrotu do zdrowia ¯YCZE!! pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ch³opa, tym bardziej, ¿e na gumie wymiata³ œwietnie. Potrafi³ ca³¹ drogê na Kompoœcie przejechaÌ bez problemu, jeŸdzi³ z jedn¹ rêk¹ itd. Szkoda, ¿e jeŸdzi³ bez rejestracji i przednich owiewek (œwiate³!).Niestety muszê siê przychyliÌ do wypowiedzi Leo, jeœli wierzyÌ tej stronie wina by³a w 100% motocyklisty. Kiedy w³¹czam siê do ruchu, ja te¿ zwykle nie patrze co jedzie z prawej strony tylko z lewej... (jeœli jest linia ci¹g³a oczywiœcie).Szybkiego powrotu do zdrowia ¿yczê i oby jak najszybciej wróci³ na 2 ko³a (i 1 te¿) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli jedziesz szybciej niz 130 to przejmujesz wine na siebie.
To powinien byc tekst roku w "przegladzie prawniczym" - przejecie winy przestancie pisac bzdury...wina jest wina i nie moze sobie przejsc, ani nie mozna jej przejac.......... Zapamietajcie, wina jest wynikiem czynu zabronionego. W tym wypadku zarowno kierowca motocykla, jak i samochodu popelnil czyn niedozwolony - czyli w swietle KRD nie zastosowali sie do przepisow KRD. W zwiazku z tym mozemy mowic jedynie o tym, ze obaj kierowcy byli WSPOLWINNI. Aby orzec o winie musimy miec z tego co pamietam 3 elementy:- czyn niedozwolony czyli delikt,- negatywny efekt,- oraz zwiazek przyczynowo skutkowy pomiedzy powyzszymi elementami,W zwiazku z tym czyny niedozwolone, skutki i zwiazki pomiedzy nimi nie moga spokojnie "przechodzic" pomiedzy poszczegolnymi osobami, ktore ich dokonuja.Jednakze z tego co ja slyszalem na Komposcie to on jechal na gumie ( ponadto swiadcza o tym uszkodzenia auta ), lampa swiecila w gore, a babka poprostu nie widziala zadnych swiatel - wiec jesli bylo tak to wine ponosi kierowca motocykla tylko i wylacznie... :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba ewidentnie jego wina
Wcale ze nie!Trudno bedzie okreslic kogo wina:on wyprzedzal w miejscu niedozwolonym ale gosc puszka wymusil pierwszenstwo.Chociaz znajac zycie to i tak zrobia go winnym....
ale na trzecim zdjeciu od gory widac ewidentnie ze kierowca samochodu skrecal w prawo czyli nie mogl wymusic pierwszenstwa komus kto jechal z przeciwka bo wjezdzal na inny pas ruchu na ktorym z racji podwojnej ciaglej nie mialo prawa byc pojazdu jadacego na czlowe. Gdyby skeracal w lewo czyli wjezdzal na pas o kierunku zgodnym z kierunkiem jadacego motocyklisty to ciezko byloby okresli wine chociaz w swietle prawa pewnie za ta podwojna ciagla uznano by go winnym. Szkoda czlowieka i motocykla. Dobrze ze gosc jest caly.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Off-Topic:

@ziobu  moje stwierdzenie odnosi sie do niemiec  czasami zapominam to dodac.  Naturalnie co kraj to inne przepisy.
Nasze prawo opiera sie na systemie Niemieckim wlasnie :roll: wiec jego konstrukcja jest prawie identycznaZapomnialem dodac, ze zycze szybkiego powrotu do zdrowia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyladowal z lozkiem szpitalnym na ulicy
nierozumiem :? napisz Chris jak z nim,i Âżycz powrotu do zdrowia
heheheh znajac poczucie chumoru to go wyniesli na ulice razem z lozkiem jak spaÂł :D:D e no obsluga cudwnego przybytku zwanego "szpitalem" raczej by nie pozwolila na to...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednakze z tego co ja slyszalem na Komposcie to on jechal na gumie ( ponadto swiadcza o tym uszkodzenia auta ), lampa swiecila w gore, a babka poprostu nie widziala zadnych swiatel - wiec jesli bylo tak to wine ponosi kierowca motocykla tylko i wylacznie... :wink:
Wydaje mi siĂŞ Âże onnie zaÂłoÂżyÂł tego przodu wiĂŞc pewnie nie miaÂł tych ÂświateÂł wogĂłle. A co do winy to niezalÂżnei od ciÂągÂłej lini przed skrzyÂżowaniem nei wolno wyprzedzaĂŚ tak czy siak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co chwytaÌ siê za s³ówka ? Przecie¿ napisa³em ¿e jest taki kawa³..., a to ¿e mija siê on trochê z przepisami to ju¿ inna sprawa...Z drugiej strony po co przekracza siê oœ jezdni ? Zwykle ¿eby coœ wyprzedziÌ, lub ewentualnie omin¹Ì, no i mo¿na jeszcze skrêcaÌ w lewo.A o zakazie wyprzedzania informuj¹ nas ró¿ne znaki, np taki jak poni¿ej (wiêc linia ci¹g³a poniek¹d te¿, bo przecie¿ te¿ jest znakiem tyle, ¿e poziomym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiêc... mój kumpel z roku jest dobrym znajomym Hocho³a. By³ u niego w szpitalu w niedzielê. Ma powa¿ny uraz kolana (coœ z rzepk¹, z³amanie chyba) i jest po jednej operacji. Uderzy³ w samochód, bo go nie widzia³ ( jecha³ na gumie), ale prêdkoœÌ nie by³a du¿a. Stwierdzi³, ¿e to ju¿ koniec z motocyklami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

StwierdziÂł, Âże to juÂż koniec z motocyklami
uuuu:( szkoda
( jechaÂł na gumie),
i to bez ÂświateÂł to teÂż wd.gÂłupota ale kaÂżdy z nas popeÂłnia jakieÂś gÂłupoty ale ÂżyczĂŞ mu jak najlepiej i Âżeby jeszcze kiedyÂś wsiadÂł na motocykl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja te¿ tak stwierdzi³em po wypadku moim,tylko ¿e ja ju¿ nie d³ugo po nim o niczym innym nie marze jak o pe³nym baku i ³adnej pogodzie a obra¿enia te¿ mia³em du¿e,czas leczy rany-tylko w moim przypadku nie uleczy³ jeszcze ran mojej rodziny-i to ona g³ównie stoi na przeszkodzie w mojej przygodzie z motocyklami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam pamiĂŞtam jak w telewizji powiedziaÂł Âże jazda motocyklem go nakrĂŞca i nie ume miesiÂąca bez jazdy wytrzymaĂŚ.WiĂŞc myÂślĂŞ Âże wrĂłci to jeÂżdÂżenia i to szybciej niÂż sam przypuszcza ZresztÂą bardzo bym chciaÂł bo nie miaÂłem okazji podziwiaĂŚ jego kunsztu na Âżywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.