Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

spawanie ramy


czarrna

Rekomendowane odpowiedzi

Gixer te¿ tak myœla³em do niedawna,bo okazuje siê ¿e: na spawie rama jest mocniejsza ni¿ w innym miejscu,oczywiœcie jeœli spaw jest czysty i dobrze wykonany,i co najwa¿niejsze !!!: to jest pêkniêcie bez zniekszta³cenia geometrii!!!!!!!!!!!!!!to wtedy mo¿na na takiej ramie jeŸdziÌ,ale ja mam dystans jeœli mia³bym szaleÌ na takiej ramie,aha co do spawania to do œrodka ramy wspawuje siê wzmocnienia specjalne,rama taka i ca³y motocykl bardzo wiele traci przy odsprzeda¿y-wiadomo czemu ale jeœli ma to wykonaÌ profesjonalny serwis(tylko taki bierzemny pod uwagê!) a daj¹ tam certyfikat(czy cóœ innego) jest to potwierdzone i dlatego te¿ nie tanie ale zaufaÌ mo¿na :wink: pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leo ma racje co do dobrego spawu oczywiÂście :mrgreen: ale skad tu wiedziec czy to dobry spaw(mozna stosowac jakies metody badawcze, ultradzwieki itp.)ale ryzyko jest duze.Kiedys czytalem artukul w jakiejs gazetce i tam bylo o firmie ze szwajcarii co wlasnie sie tym zajmuje i daja na rame pelna gwarancje :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej poszukaÌ innej ramy ??Zapewne bêdzie to sensowniejsze wyjœcie i jak sie moze póŸniej okazac, znacznie tanszcze w póŸniejszej eksploatacji(motocykla i jego drivera ) i co najwazniejsze bezpieczniejsze Podziwiam twojego kolegê, bo w sumie to taki typ kamikaze, ktory chyba szuka mocnych wra¿eù......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej poszukaĂŚ innej ramy ??
pewnie lepiej, ale ja go do kupna nie zmusze, a on mowi, ze nie ma kasy i ostatnio wymyslil, ze da to gdzies do spawania, tylko ze mu tam geometrii nie pomierza:/ nic to, na razie tylko mysli co z tym zrobic, bo nie ma srodkow do dzialania, ale jego pomysly mi sie nie podobaja.A jakbyscie gdzies kiedys natkeli sie na kogos kto chce sprzedac rame do fzr1000 z 87r to bede dzwiĂŞczna za info :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.