Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pytanie o badanie lekarskie


kristod76

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj odebraÂłem prawko i zobaczyÂłem, Âże mam wbity kod 01.01, czyli obowiÂązkowe okulary, a ja siĂŞ przymierzaÂłem do uÂżywania soczewek kontaktowych, ktĂłre majÂą kod 01.02., czyli wynika z tego Âże jakbym trafiÂł na chamskiego policjanta to siĂŞ moÂże przyczepiĂŚ.Lekarz ktĂłry robiÂł badanie, mĂłwiÂł, Âże wzrok rzeczywiÂście trzeba korygowaĂŚ, ale nie jest tak Âźle, wiĂŞc zrozumiaÂłem, Âże nie bĂŞdzie nic wbijaÂł, a tu przykre rozczarowanie.Moja proÂśba jest taka, czy myÂślicie, Âże jest szansa to zmieniĂŚ robiÂąc nowe badanie na kod 01, albo i w ogĂłle zaÂłatwiĂŚ u innego lekarza brak tej adnotacji. Czy sÂą jakieÂś przepisy, ktĂłre to uniemoÂżliwiajÂą ?Z gĂłry dziĂŞki za info.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1 - jesli chcesz nosic szkla kontaktowe to musisz miec ponowne badanie i tam ci gosciu wbije i po problemie2. jesli chodzi o to czy mozna zalatwic usuniecie tej adnotacji - to pewnie ze mozna - przeciez i tak sie za badanie placi a jesli ktorys lekarz nie chce wypisac to idziesz do innegotyle ze to znowu masz koszty ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmmmmm,kurcze wiexsz co-z tego co mi wiadmomo - przynajniej tak mi mowiono jak zadawalam na na A i B,to jesli masz zdjecie w okularach to musisz jezdzic w nich.No a ja mowie,ze jesli bede chciala soczewki nosic.To moj instruktor powiedzial,ze wtedy ide do okulisty i jak bede miala soczewki to musze miec zaswiadczenie od okulisty,ze nosze soczewki i to musze miec caly czas z dokumentami.Ale szczzerze mowiac nie wiem jak to teraz jest.Chociaz przeciez dopiero 3 lata minely od kiedy zdawalam na motor.Teraz jak przeczytalam wypowiedz mariopresa to sie przerazilam,bo chyba nie sledzilam zbytnio zmian przepisow.Albo takie cos jak kod 01.01 jest w tych najnowszych prawkach,bo ja w swoim nic takiego nie mam ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziêki za odpowiedzi No w³aœnie nie by³em tego pewien, lepiej to zrobiÌ od razu, jeszcze w poniedzia³ek zadzwonie do wydzia³u komunikacji. Wole mieÌ bez ¿adnych adnotacji. Tak to ju¿ przynajmniej wiem ¿e nie wszystko stracone.W za³¹czniku jest skan pokazuj¹cy, gdzie ten kod jest (pod kategoriami) gdyby oczywiœcie ktoœ nie wiedzia³.pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.