Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

wyciek oleju z GS 500 :(


sargon

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Niestety ale dzis zauwazylem wyciek oleju z mojej GSki juz predzej bylo widac ze sie cos tam "poci" ale na tym pozostalo, ale teraz zmianialem olej no i niestety pozagrzaniu kapie niemilosiernie Nie znam sie az tak dobrze na mechanice ale wydaje mi sie ze kapie z miejsca przy zebatce zdawczej...jest tam taki bolec metalowy ktory uruchamia sprzeglo. to wlasnie z tego otworu wylatuje olej .... u mnie ten bolec mozna normalnie wyciagnac nie weim czy to normalne, Teraz pytanko...co mnie czeka? prosta wymiana jakiegos zwyklego zimeringa czy moze rozkladanie calego silnieka? a moze starczy trohe silikonu? Prosze o jakas pomoc albo pocieche ...nie wiem na co sie mam nastawiac... Z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi Oto fotka miejsca wycieku: http://www.members.lycos.co.uk/sargontwo/DSCN4114male.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes pewny ze to cieknie z tego bolca a nie z walka zdawczego skrzyni biegow?We wtorek jak nic wczesniej nie wymyslimy zobacze na fiszkach jakie uszczelniacze tam przychodza tylko najpierw musisz miec pewnosc skad to cieknie.Umyj wszystko ladnie benzyna ekstrakcyjna potem zapal sprzeta i patrz skad dokladnie to cieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak mi sie wydaje....widac ze z tego bolca cos cieknie bo to miejsce pod nim jest czystsze...a tego oleju juz troszke wylecialo wiec to moze wlasnie olej wyczyscil ten kawalek :? zrobie tak jak mowisz...jutro jak sie wyrobie z czasem to to poczyszcze i sprawdze gdzie lecipzdro !! [ Dodano: 2005-03-26, 17:05 ]Dzis to troche poczyscilem ale nie duzo bo jak to przy swietach w cholere roboty jest ...W kazdym razie po poczyszczeniu odpalilem GSa i dalem troszke pochodzic...Po pol minuty miejsce gdzie wychodzi ten bolec zaczelo sie trohe pocic..poruszalem bolcem i cieklo jak z rzeki ...co widac na fotce...czyli jak wciskam sprzeglo to olej mocno leci a jak nie to tak troszke...Czyli tam pewnie jest jakas uszczelka czy cos ktora prawdopodobnie poszla ... I co dalej????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Witam jestem nowy na tym forum ,ale po przesledzeniu kilku tematow musze stwierdzic ze to bardzo zywotne forum i bardzo mi sie to podoba.Jezeli chodzi o problem z wyciekiem oleju z popychacza sprzegla to 2 tyg temu mialem identyczna sytuacje.Sprawa jest dziecinnie prosta.Zimering wyciaga sie od zewnatrz ,ktory przykryty jest metalowa plytka trzymajaca sie na 2 srubkach.Prawdopodnie trzeba sciagnac zebatke .Wymienilem zimering i suchutko jest caly czas.Mozna bardzo latwo wyczuc czy popychacz latwo wchodzi w zimering.Zaczelo sie u mnie bardzo smiesznie ,poniewaz wymienialem zebatke i wyciagnalem rowniez popychacz.Wczesniej troszke sie pocil ,ale nieznacznie.Po zlozeniu zaczelo sie z niego lac.Popychacz wbrew pozorom nie jest taki sam z dwuch stron.Strona wychodzaca na zewnatrz jest zawsze troche pordzewiala i dlatego zaczely sie wycieki ale po wymianie zimeringu i obruceniu popychacza wszystko ok...Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.