Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kupujac uzywane moto...


Adrian.moto

Rekomendowane odpowiedzi

mnie te¿ to ciekawi... ja s³ysza³em nie wiem czy dobrze :patrzy sie na g³ówke ramy czy nie spawana ,czy kierownica po obu stronach dochodzi do tego samego poziomu, czy z t³umika nie jebie aptek¹ ,czy nie dymi na obrotach ,³o¿yska w ko³ach poruszaj¹c nimi na postoju, na stuki w silniku jak trzyma obroty ,jak biegi wchodz¹ ,jak sprzêg³o ³apie ,na napêd hmm to chyba tyle:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jush miaÂłem pare moto i ja oglÂądam to zawshe musi byc proste stajesh na pzrerciw tak 20m i ktos stoi na peosto moto sprawdzash czy siem kola pokrywaja potem zatykam smata rure i delikatnie gazuej wtedy sÂłysze silnik czy nic nie wali na sworzniu itd. iraz zwracam szczegolna uwage na licznik czy nie krĂŞcony jesli wskazowka lata podczas jazdy czyli sie tak waha tzn ze licznik bnyl krecony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chÂłopy, a lakier?to Âże wskazĂłwka llata to nie znaczy wcale Âże krĂŞcony, jak dupa w nim dÂłubaÂła to widaĂŚ Âślady otwierania- wiele budzikĂłw jest zagniatana (MZ, GS XJ(N)...) Jak sie kupuje to najlepiej zabraĂŚ ze sobÂą goscia co miaÂł takie moto, waro tez chyba zwrĂłciĂŚ uwage na olej (moÂże np capiĂŚ wachÂą),Stan Âśrubek- czy sÂą omuldane, jeÂśli tak to znaczy Âże jakaÂś dupa, a nie fachowiec grzebaÂła w silniku czy ograniczniki na kierownicy nie sÂą pozrywane (dzwon). Czy jest blokada kierownicy, ewentualnie czym zostaÂła wybita...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja tez powioem na co patrze:- lakier - czy sa wszedzie te same odcienie ( a najlepiej poszukac malowan danego motocykla z danego roku i sprzawdzic czy taki byl), jakiej jakosci sa naklejki, laczenia kolorow - tam przewaznie widac spartaczona robote,- stawiam motocykl na centralce ( jak ja ma) - sprawdzam luzy na wachaczu unoszac go do gory, potem lewo-prawo, nastepnie lozyska w kolach- na centralce ktos dociska Ci tyl i sprawdzam luz w glowce ramy, a nastepnie lozysko w kole,- Sprawdzam felgi - przejezdzajac palcem po rantach a nastepnie krecac kolem ( czy nie jest osemka)- Rama w tych miejscach gdzie mozna zajrzec - czy nie ma jakichs dziwnych nietypowych spawow,- Sprawdzam czy pod siodelkiem wszystko jest zalozone "fabrycznie"- Lagi - czy sa proste ( na oko) i nie ciekna,- Kolektory wydechowe - czy nie ma na nich wgniotek od dzwona,- Kierownica czy prosta i czy ograniczniki sa cale,- Czy wszystkie akcesoria sa oryginalne ( jesli ktos twierdzil ze to tylko tuning to poproscie o oryginaly)- Silnik- nalezy sie upewnic jak zapala, ale jak jest ZIMNY! Podstawowe rzeczy do sprawdzenia to dymienie i roznego rodzaju stuki, ale niektore motocykle stukaja mocniej a drugie mniej i to jest normalne. Najlepiej podjechac do mechanika i posluchac dobrze pracujacego silnika, a nastepnie porownac. Smrod spalin i oleju tez jest wazny jak ktos chce to niech wacha.- Jazda - czy trzyma pion i kierunek podczas jazdy, czy bez trzymania kierownicy dalej jedzie prosto, czy hamulce nie pulsuja podczas ostrego hamowania, jak pracuje skrzynia biegow ( przy duzych obciazeniach ), czy biegi wchopdza bez sprzegla,Moglem o czyms zapomniec to niech specjalisci sie wypowiedza Ale i tak dla mnie najwazniejsza jest pierwsze wrazenie jakie zrobil na mnie motocykl, a pozniej sprawdzam stan techniczny.Pozdro,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Zgadam sie z przedmĂłwcami Wydaje mi sie jednak ze najwaÂżniejsza jest konstrukcja moto, jak ona jest oki to moto dobre. A plastiki to tylko estetyka OglÂądaÂłem kilka moto, i jesli sprzĂŞt jest super jak igÂła, to coÂś tu nie gra :| jak jezdzicie to wiadomo ze jakiÂś odprysk, ryska, pĂŞknieci sie zdarzy. Moto musi mieĂŚ slady uzytkowania a nie takie igieÂłki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, motocykle maj¹ to do siebie, ze sê przewracaj¹ (pewnie dlatego ze maja 2 ko³ka a nie min.3)to ze motocykl nosi œ³ady gleby czy szlifu niewiele musi znaczyÌbardziej bym sie przygl¹da³ kilkuletniemu motocyklowi który nie ma ¿adnych uszkodzeù.Dlaczego? nie tak dawno temu na którymœ bajzlu widzia³em kawê ze szpachl¹ na ramie, w okolicach g³ówki. Szpachla by³a œlicznie pomalowana i gdyby nie to ¿e moto mia³o 2 dzwona i pêk³a to pewnie ta drobna sztuczka nie wysz³a by na jaw.Kilka tygodni temu oglada³em œliczn¹ VTR. Cudo, nieje¿d¿one i super zakonserwowane, m³ode rocznikiem w ciekawej cenie. Nic tylko braÌ! A to ¿e rama (te¿ okolica g³ówki) by³a poci¹gnieta papierem œciernym coby siê farby nie ró¿ni³y to przecia nie istotne. Przecie¿ wszystkie kable ³adnie u³o¿one, kó³eczka równiótkie, a sprzedawca skutecznie odwraca uwagê od ramy pokazuj¹Ì jakieœ drobne odpryski na plastykach w takim miejscu, ¿e trzeba byÌ akrobat¹ by tam je dojrzeÌ....Zasada jest taka - kupujesz motocykl to b¹dŸ przygotowany, ze bedziesz musia³ do³o¿yÌ do niego kasê. Nie bêdziesz przecie¿ jeŸdzi³ na niewiadomym oleju, niewiadomych œwiecach, a przecie¿ i gaŸniki oraz zawory te¿ warto przejrzeÌ, opony nówki z cyckami mog¹ byÌ ³atane ko³kami (ma szczêœcie ten kto kupi³ padakê a opony by³y klejone ³atk¹)Nie chcê pozowaÌ na znawcê - nie znam siê wogóle, ale na naszych polskich drogach ³¹two uszkodziÌ felgê. Uszkodzona felga zatem niewiele powie. No chyba, ze œciagnie sie oponê i obejrzy cudo od œrodka...Zatem powtarzam raz jeszcze - nie ma cudów, motocykl mo¿e siê przewróciÌ, nawet w czasie jazdy!kto œledzie informacje w sieci ten wie jak wielu motocyklistów ma wypadki. CO dziwne ka¿dy prawie motocykl na allegro, czy z innego miejsca nosi œlady gleby parkingowej...No ba! parkingówki siê zdarzaj¹! Sam przewróci³em motocykl na 2 dzieù po zakupie! Stawia³em na centraln¹ stopkê i mnie przewa¿y³o. Szczêsliwie upad³, strat zero, od tego czasu umiem stawiaÌ na centralkê. Potem siê zdarzy³o, i¿ skoùczy³a siê droga i strat trochê by³o. No i co z tego?Motocykl zrobi³em i jeŸdzi jak bajka. Ka¿demu bym ¿yczy³ by mia³ motocykl w takim stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Zgadam sie z przedmĂłwcami  Wydaje mi sie jednak ze najwaÂżniejsza jest konstrukcja moto, jak ona jest oki to moto dobre. A plastiki to tylko estetyka  
Tak Zboq ale oprocz plastikow, sa jeszcze opony, naped, rozrzad i mase mechanicznych czesci.....Chcac takie moto pozniej doprowadzic do uzytku to sporo kosztuje.Ja swoja CBRe przewrocilem podczas jazdy, do tej pory byla prawie bezwypadkowa, no i co z tego ze plastiki sa przytarte ??? Tez twierdze ze jest to dalej jedna z lepszych CBRek w okolicy, bo caly przebieg (i serwisowanie motocykla przez kilka lat )byl zrobiony przez naszego kolege Marcina "Rabbita" z Booster'a, ktory troszeczke sie na mototcyklach zna Pozdrawiam,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian.moto, widze ze dostales natchniene na sprzeta co chcesz kupic  :?:
tak jak pisalem moto dopiero kupie na nowy rok od lutego mam zamiar szukac.Co kupie zobacze jak bedzie z kasa. A tak sie dopytuje bo jak czytam niektore wypowiedzi to coraz bardziej sie boje kupic uzywane moto :| Ale mam nadzieje ze jak pojade ogladac jakies moto to pojedzie ze mna ktos z 4um co sie cos niecos zna. Zebym nie kupil jakiegos gowna. A teraz sie tak dopytuje zeby conieco wiedziec na przyszlosc na co patrzec przy kupnie itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dodajÂąc to ogÂłoszenia typu: uÂżywany turystycznie, nie katowany, bez dzwona, staÂł w garaÂżu itp. itd.. to juÂż wiecie Ja kupiÂłem swojego sprzĂŞta z pomocÂą mechanika znajomego i niby wszystko ok a po 500 km sprzĂŞgÂło do wymiany - Âżycie cudĂłw nie ma i idealnych nie bitych moto teÂż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiÂłem swojego sprzĂŞta z pomocÂą mechanika znajomego i niby wszystko ok a po 500 km sprzĂŞgÂło do wymiany - Âżycie cudĂłw nie ma i idealnych nie bitych moto teÂż
Slawek ale z tym trzeba sie liczyc przeciez nikt Ci sprzeta nie przeswietli.A tobie Zboqu nie zycze kupna moto ktore bedzie OK, ale w ktore bedziesz musial wpakowac kilka tysiecy zlotych na dzien dobry - a takie przypadki znam.Co do opon, to nie wiem jakie kupujesz opony do swojego motocykla, ale mnie komplet opon z Bajzlu za 120 PLN nie satysfakcjonuje.Pozdro,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian.moto, widze ze dostales natchniene na sprzeta co chcesz kupic  :?:
No dokÂładnie!Adrian jak kupisz DUCATI 998 MATRIX to bedziesz goÂściĂłwa!I prezentowaÂł siĂŞ bĂŞdziesz jak Trinity Ducati raczej odpada.Blizej nowego roku bede sie dokladnie zastanawial co kupie. ALe chyba tak jak kiedys myslalem jak bedzie kasa to gsxra 600 od 01r lub 750 od 00r. Tyle ze nie wiem co bym kupil. Do tej pory jezdzilem 2 lata na etz 250 a ta mi sie znudzila po kilku miesiacach. Ale wiem ze taki gixer to nie etz. Tylko ze to moto bedzie mi musialo styknac gdzies na ok. 3 sezony. A jak bym nie mial tyle kasy to sie zobaczy co sie kupi. Ale to blizej kupna moto bede myslal. A jak narazie to sie zastanawiam co mozliwie sprawdzic w moto zeby nie kupic jakiegos gowna. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian.moto, widze ze dostales natchniene na sprzeta co chcesz kupic  :?:
No dokÂładnie!Adrian jak kupisz DUCATI 998 MATRIX to bedziesz goÂściĂłwa!I prezentowaÂł siĂŞ bĂŞdziesz jak Trinity
Ducati raczej odpada.Blizej nowego roku bede sie dokladnie zastanawial co kupie. ALe chyba tak jak kiedys myslalem jak bedzie kasa to gsxra 600 od 01r lub 750 od 00r. Tyle ze nie wiem co bym kupil. Do tej pory jezdzilem 2 lata na etz 250 a ta mi sie znudzila po kilku miesiacach. Ale wiem ze taki gixer to nie etz. Tylko ze to moto bedzie mi musialo styknac gdzies na ok. 3 sezony. A jak bym nie mial tyle kasy to sie zobaczy co sie kupi. Ale to blizej kupna moto bede myslal. A jak narazie to sie zastanawiam co mozliwie sprawdzic w moto zeby nie kupic jakiegos gowna. :wink:A mnie siê juz GSX-R nudzi, ostatnio rozbuja³em j¹ do 270 (max) i mysle sobie-cholera ale wolno jadê. Chyba za rok kupiê 1000R albo Aprilie 125R A miedzy ETZ i GSXR jest jak z reklam¹ DOSI, skoro nie widaÌ ró¿nicy, to po co przep³acaÌ?Zobaczysz kupisz SRADA i nie zauwa¿ysz róznicy miedzy nim a poczciw¹ ETZ, tylko bedziesz kl¹³, ¿e wywali³es kase niepotrzebnie. No, chyba, ¿e zamierzasz nim jeŸdzic wtedy to co innego ;P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.