Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

DEBILE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Krzycho

Rekomendowane odpowiedzi

Tez uwazam ze duza czesc winy jest po stronie kierowcy samochodu. Prawda jest ze motocyklisci sporo przekroczyli predkosc ale jest cos takiego jak zasada ograniczonego zaufania do innego kierowcy.. widzac a juz na pewno slyszac motocykl w tle mozna sie spodziewac ze minie nas ze spora predkoscia.. uwazam ze wszyscy uczesticzacy w tym wypadku wykazali sie mala wyobraznia na drodze. Przykro ze przez ludzka nieodpowiedzialnosc i glupote musialy zginac dwie niewinne dziewczynki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Blade mial racje mowiac, ze to w Poznaniu mialo miejsce.Zreszta ten weekend byl tragiczny na naszych dogach.Nie tylko dla samochodow,ale rowniez dla motocyklistow.Jesli chodzi o ten wypadek.Wydaje mi sie ,ze motocykliste moga chyba tylko oskarzyc o nadmierna predkasc(A swoja droga to nawet nie wiem czy on zyje,bo byl w tragicznym stanie)Wine ponosi i jeden i drugi.Jak ktos chce sie sgigac wypierdzielac w miejsce gdzie nie stworzy zagrozenia dla zycia innych.A kierowca samochodu jest typowym przykladem gnojka,ktory nie traktuje motocyklistow jako rownouprawnionych uczestnikow ruchu drogowego.Przez taka ignorancje dwa tygodnie temu byl pogrzeb jednego z motocyklistow u mnie.Zreszta jak juz kiedys wspomnialam juz na forum ja nie jeden raz sie spotkalam z takim zachowaniem i naprawde to cud,ze jeszcze ani razu nie lezalam w szpitalu(i oby tak dalej)Szkoda dzieci,a ojca mi nie szkoda-bo to musial byc totalny kretyn.Wiedzial,ze ma dzieci i jeszcze tak nieostroznie jezdzil.Ludzie nie znaja umiaru.Jednym i drugim brakowalo wyobrazni.Jesli chodzi o jakiekolwiek kary-oni juz zostali ukarani.Kaazdy w inny sposob.Niech ten tragiczny wypadek bedzie przestroga dla innych.Moze kiedys to sie zmieni....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ¿e temat mocno siê rozwin¹³, ale czy w dobrym kierunku to niewiem. Przeczyta³em tu kilka ostrych s³ów, mo¿e za ostrych. Ka¿dy mo¿e przecie¿ wyraziÌ swoja opiniê, co teraz ja uczyniê. Nie znamy dok³adnych warunków panuj¹cych w tym miejscu. Chyna ¿e ktoœ by³ naocznym œwiadkiem i mo¿e sie wypowiedzieÌ. Ja nie broniê kierowcy Tico, bo sam mia³em kilka przypadków w których ktos mi zajecha³ droge ( Ziobu ja siê spodziewa³em ¿e on mo¿e mi taki numer wywin¹Ì, dlatego by³em przygotowany do hamowania :wink: ), ale mog³o dojœc przecie¿ do takiej sytuacji ¿e on nie widzia³ nadlatuj¹cego niebezpieczeùstwa, bo by³o wzniesienie, zakrêt, lub jecha³y inne samochody, które zas³oni³y mu widok. A co do dŸwiêku wydawanego przez jad¹ce z naddŸwiêkow¹, mog³o byc juz zapóŸno gdy us³yszaj ha³as. Moim zdaniem nie znaj¹c wszystkich czynników nie mo¿emy jednoznacznie okreœlic ¿e winni byli tylko motocykliœci, lub winny by³ tylko kierowca Tico. Sta³a siê tragedia, i wnioski jakie powinny byc wyci¹gniête to ¿eby nie œcigaÌ siê po mieœcie i mieÌ oczy wko³o g³owy. Oby nie by³o wiêcej takich informacji na forum i nie tylko. Pozdrawiam i wyluzujcie ch³opaki ( tyczy siê g³ównie Blade'a i GSXR750 :piwko: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie g³ównym sprawca calego zajscia byl tikacz. na jego placy zwalam 85% winy. druga sprawa to tak szczerze to ile razy w ciagu dnia typowy kierowca przekracza 100km/h. od kilku do kilkunastu.
Nie rĂłb siary, SKUP SIĂ i przeczytaj 2 posty wyÂżej co pisze DANIELOS,a bĂŞdziesz miaÂł odpowiedÂż."ale mogÂło dojÂśc przecieÂż do takiej sytuacji Âże on nie widziaÂł nadlatujÂącego niebezpieczeĂąstwa, bo byÂło wzniesienie, zakrĂŞt, lub jechaÂły inne samochody, ktĂłre zasÂłoniÂły mu widok."Na koniec chyba najlepsze podsumowanie tej dyskusji:"wnioski jakie powinny byc wyciÂągniĂŞte to Âżeby nie ÂścigaĂŚ siĂŞ po mieÂście i mieĂŚ oczy wkoÂło gÂłowy."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze wyzej jest napisane "ze mogl nie zauwa¿yc" nie powoduje we mnie odruchu samarytanina a tym bardziej nie usprawiedliwia cz³owieka. mam chyba prawo do w³asnego zdania i to ze Danielos napisa³ cos tam nie koniecznie mnie przekonuje. sory mam inne zdanie. nie jestem zwolennikiem wyscigów po miescie ale jeszcze bardsziej jestem przeciwny jezdzeniu samochodami "na pa³ê". czasy gdzie jezdzi³y WSKi i czety juz mine³y i nie wróc¹... tak wiec bez urazy ale...

Nie rĂłb siary, SKUP SIĂ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza siê, ale nasun¹³ mi siê jeszcze jeden w¹tek ca³ej sprawy, mianowicie domniemane wyœcigi 2 motocykli to jedynie zeznania goœcia w samochodzie, który jak zrozumia³em sta³ za nimi na œwiat³ach (i jak sam siebie chwali³ jest dobrym kierowc¹ ), dla postronnego szmaciarza-ignoranta ka¿de ruszenie ze œwiate³ motocyklistów to s¹ WYŒCIGI. Prawdopodobnym wiêc wydaje siê fakt, ¿e motocykliœci po prostu ruszali ze œwiate³, a trudno wymagaÌ aby ruszali w tempie katamaranu. Jeœli tak by³o to zasraniec w tico powinien byÌ zlinczowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram Bladeten przepis jest bez sensu...po pierwsze nikt niejest przygotowany na to, Âże coÂś porusza siĂŞ 150km w mieÂście, a po drugie to byÂł motocykl!Motocykle na prawdĂŞ o wiele ciĂŞÂżej zauwazyĂŚ, zwÂłaszcza gdy mknie z takÂą prĂŞdkoÂściÂą! PrzecieÂż jadÂąc 150km/h on pojawia siĂŞ z nikÂąd! :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeœli twierdzisz ¿e motocykl poruszaj¹cy siê z prêdkoœcia 150km to demon którego nie mo¿na zauwa¿yÌ to lepiej nie wyje¿d¿aj na drogê ze swoj¹ spostrzegawczoœci¹, bo przy 80km/h mo¿esz nie zauwa¿yÌ ¿e koùczy siê droga i przyda³oby siê skrêciÌ albo zacz¹Ì hamowaÌ. Na drodze pe³no jest takich or³ów dla których prêdkoœÌ 100 oznacza rozpad po³owiczny bryki i koniecznoœÌ skrêcania wszystkich œrubek, dla takich oczywiœcie prêdkoœci ponad 100 s¹ zabójcze, a o 200 to ju¿ nawet przy piwie rozmawiaj¹ œciszonym g³osem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZkoda dzieciakow.mimo ze nie znam miejsca gdzie to sie stalo i jak to jest zabudowane itp. to jedno mnie dziwi kolesie na moto prawdopodbnie jechali na dlugich swiatlach ( domniemam powniewaz widze ze wiekszosc tak jezdzi) to jak facet nie umial zauwazyc motocykla?? Bo jesli leci cos na dlugich i nie wiadomo kiedy to bedzie kolo mnie lepiej nie ryzykowac, jesli jest sie nie pewnym. A byc moze koles chcial sie przed rodzina popisac jaki on nie jest pan na drodze i jak on nie potrafi wymuszac. Ale bynajmniej mu to nie wyszlo bo stracil corki. Co do samego auta Tico to sie nie dziwie ze byla taka tragedia bo to auto jest chyba robione z blachy grubosci aluminium do puszek po piwie. A znowu glupota tych motocyklistow ja np. jesli widze na miescie ze jest zbytnio zatloczone to wole zwolnic i trzymac lapy na hamlucach bo nigdy nic nie wiadomo co ci wyskoczy. Bo tez mialem kilka nie milych przygod ze gdyby nie skupienie i refleks oraz odpowiednia predkosc bym lezal.A co do mediow to peweni nic by nie bylo gdyby ten motocyklista uderzyl autobus wymuszajacy pierszenstwo lub w Tico uderzyla zaladowana ciezarowka przy predkosci 70km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZkoda dzieciakow...... to jak facet nie umial zauwazyc motocykla??
Napisz do niego smsa, moÂże CI odpowie....
A byc moze koles chcial sie przed rodzina popisac jaki on nie jest pan na drodze i jak on nie potrafi wymuszac.
Wró¿ka jesteœ, czy co? Jeszcze nic bardziej niedorzecznego nie przeczyta³em ostatnio...zastanów siê co piszesz...Nie by³o mnie tam, nie widzia³em! Wiêc nie moge oceniÌ...[*]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po mieœcie wielkiego ruchu nie ma, po prostej drodze sam pociskam setke i siê nad tym nie spuszczam. czy to du¿o? na pewno zatrzymie siê prêdzej ni¿ auto jad¹ce 60km/h. Druga sprawa to ryk wydechu. Tu na pewno nie obowi¹zuje zasada "nie s³ychaÌ- nie ma...wyt³umienie auta, t³o, w³¹czone radio. nie ma szans!kiedyœ mia³em g³upi¹ sytacje z poci¹giem, zatrzyma³em sie na niestrze¿onym przejeŸdzie. Patrze w prawo- nic, patrze w lewo- o, poci¹g!. by³ przedemn¹ jakies kilkanaœcie metrów. W momencie jak obruci³em ³ed w lew¹ strone ta franca zatr¹bi³a, a ja ze stachu chlast 1ka i przez przejazd. Nie wiele brak³o a puœci³y by mi zwieracze. nie wiedzia³em czy tr¹bi "tak se", czy te¿ na mnie- w co w¹tpie bo przejazd ma dobr¹ widocznoœÌ i dojezdza³em do niego powoli. tak to s³ychaÌ co sie dzieje na zewn¹trz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwa¿am, ¿e w ka¿dym z nas jest odrobina 'wariata' czy 'psychopaty' bo nie ma motocyklisty, który jeŸdzi powoli (czyt. zgodnie z przepisami). Mamy swoje za uszami i nie ma co siê szczypaÌ. Katamaraniarze musz¹ nas zaakceptowaÌ i przyj¹Ì do wiadomoœci, ¿e istniejemy, a my musimy siê uzbroiÌ w cierpliwoœÌ i troszkê wiêcej pomyœlec."wnioski jakie powinny byc wyci¹gniête to ¿eby nie œcigaÌ siê po mieœcie i mieÌ oczy wko³o g³owy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soki ¿e zrobi³em wam taki jubel na forum ByÌ mo¿e wychowa³em siê przy spokojnej jeŸdzie co nie oznacza ze nie przekraczam km/h no ale do pewnej granicy!!!Troszkê Ÿle ze wystartowa³em na ten temat tak ostro, ale mimo wszystko cieszê siê ze choÌ znikome osoby postanowi³y mniej lub bardziej przyznaÌ mi racje.W wypadku tym z udzia³em panoramiksa czyli tico winê zwale niestety i tak na moto gdy¿ rzadko kto ustêpuje pierwszeùstwa pojazdowi znajduj¹cemu siê spory kawa³ek od "siebie" i w sumie dobrze bo gdyby ka¿dy mia³ ustêpowaÌ pierwszeùstwa pojazdowi znajduj¹cemu np.300 metrów od krzy¿ówki to korki w wiêkszych miastach siêga³yby... nie wiem czego.Po to ktoœ wymyœli³ ograniczenie prêdkoœci ¿eby ruch by³ w miarê p³ynny i ka¿dy mia³ szanse w³¹czenia siê do niego a w razie czego to by ka¿dy móg³ szybko zareagowaÌ na nag³¹ sytuacje na drodze. Sam znam nie odpart¹ pokusê troszke wiêkszej predkoœci ni¿ jest dozwolona i wydzielaj¹cej sie adrenaliny ale LUDZIE naie na zat³oczonych ulicach!!!Przepraszam jeszcze raz i jeœli choÌ jedna osoba zechce abym siê z forum wyniós³ to szybko to uczyniê.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzycho, nie chodzi o to, zebys siê wynosi³. Masz swoje zdanie i go broù. Masz swoje racje i chyba zaden z nas nie powie, ze to dobre zachowanie jeŸdzic 150 km/h w miescie. Ale dostrze¿ tez fakt, ze na podporz¹dkowanej nalezy ustapiÌ pierwszenstwa niezalezne od tego z jak¹ predkoscia sie porusza pojazd na g³ównej. Kazdy z nas ma jakies zdanie na dany temat a poniewa¿ ta sutuacja jest jedn¹ z najczêstszych sytuacji podczas których odchodz¹ nasi bracia motocyklisci wiec nie ma co siê dziwic, ze ka¿da wypowiedŸ jest pe³na emocji i czasem padaj¹ ostre s³owa. W przypadku dyskusji na inne tamaty jest duzo spokojniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOÂŻE TROCHĂ DÂŁUGIE ALE CIEKAWE.MiaÂłem cholerne szczĂŞÂście! Ostatnio JechaÂłem do Lublina, a Âże siĂŞ > > spieszyÂłem, to daÂłem ognia w moim Volvo. JadĂŞ ok. 160 i patrzĂŞ, a z > > naprzeciwka, zza ciĂŞÂżarĂłwki wyÂłania siĂŞ debil w "maluszku" i rĂłbuje jÂą > > wyprzedziĂŚ. Kretyn cholerny.ZjechaÂłem na pobocze przy szybkoÂści 160 > > km/h. > > ZahaczyÂłem troche o rĂłw i wpadlem w poÂślizg. Gdyby nie Track Control i > > ABS, > > to wpierniczyÂłbym siĂŞ przy tej prĂŞdkoÂści w drzewo albo w "maluszka", a > > wtedy > > nie wiem czy bym uszedÂł z Âżyciem. ZdarzajÂą mi siĂŞ niebezpieczne > > sytuacje, > > ale coÂś takiego mi siĂŞ jeszcze nie przydarzyÂło. Zd¹¿yÂłem jeszcze kÂątem > > oka > > zauwazyĂŚ przeraÂżonÂą minĂŞ bezmĂłzgowca w tym cholernym "maluchu". MoÂże > > podzielicie siĂŞ podobnymi przygodami z trasy? ZachĂŞcam. Pozdrawiam. > > Cudem uratowany > > ************ > > > Jade sobie moim "kaszlem", tak z 90 km/h. Jedzie jakaÂś ciĂŞzarĂłwka. No > > to > > ja patrzĂŞ na lewy pas - jest OK, jakieÂś 1000m wolnego od nadjeÂżdÂżajÂącego > > Volvo, wiĂŞc wyprzedzam. Idzie mi > > caÂłkiem nieÂźle (mam juÂż ok. 100 km/h), ale widzĂŞ, Âże chyba Âźle oceniÂłem > > predkoœÌ tego debila w Volvo, bo on, idiota, zapieprza > > na pewno 160 km/h. SkÂąd siĂŞ mialem spodziewaĂŚ, Âże na zwykÂłej drodze > > szerokoÂści 7,5 m, bez utwardzonych poboczy i z drzewami za rowem, przy > > normalnym ruchu, jakiÂś bezmĂłzgowiec bĂŞdzie urzÂądzaÂł sobie popisy jak na > > torze Formuly 1? OczywiÂście na cokolwiek byÂło juÂż za póŸno - przytulilem > > siĂŞ > > do trucka, a ten idiota w Volvo jechaÂł tak szybko, Âże nawet nie zmieÂścil > > siĂŞ > > w "czarnym" i zwiedziÂł pobocze. NaprawdĂŞ zaÂłujĂŞ, Âże siĂŞ tym razem nie > > zabiÂł, > > bo kiedy indziej to moÂże teÂż zabiĂŚ niewinnych swiadkĂłw. Pozdro. Kapelusz > > ************ > > > JadĂŞ sobie mojÂą ciĂŞÂżarĂłwkÂą, z przodu wiedzĂŞ kawaÂł pustej drogi. Z tyÂłu > > facet w kucki mnie wyprzedza, myÂślĂŞ sobie -dam mu fory, bo pozycjÂą jest > > strudzony. A tu jak nie wyskoczyÂł jakiÂś palant z przeciwka... > > Pozdrawiam > > ************ > > > StojĂŞ za krzakiem gÂłogu z radarem w rĂŞku, a tu wjeÂżdÂża roztelepana > > ciĂŞÂżarĂłwka. "Maluch" zaczyna jÂą wyprzedzaĂŚ na > > ciÂągÂłej, a z drugiej strony wyskakuje Volvo z prĂŞdkoÂściÂą ÂświatÂła. > > Niestety, zanim znalazÂłem odpowiedni paragraf, ktĂłry pojazd naleÂży > > zatrzymaĂŚ > > w pierwszej kolejnoÂści, wszystkie 3 zniknĂŞÂły z pola > > widzenia - przez co Skarb Pa> Ăąstwa straci> Âł kilkaset zÂłotych... > > Posterunkowy > > Kania > > ************ > > > LecĂŞ sobie samolotem nad trasÂą Warszawa - Lublin, patrzĂŞ w dó³, a tam > > policjant za krzakami szarpie siĂŞ z radarem, kierowca ciĂŞÂżarĂłwki prĂłbuje > > puÂściĂŚ "maluszka", a z przeciwka > > mknie,duÂżo przekraczajÂąc predkoœÌ, Volvo. > > Bartek > > ************ > > > JadĂŞ swoim motorkiem 280 km/h, z przodu czÂłapie jakiÂś > > gostek w Volvo, z przeciwka ciĂŞÂżarĂłwka - chyba stoi. No to dajĂŞ w > > ogie> Ăą, nagle wy> Âłania siĂŞ "maluch", mĂłwiĂŞ sobie - koniec ze mna... > > puszczam kierownicĂŞ... a tu nagle gostek w Volvo - rĂłwny goœÌ - > > ustĂŞpuje mi z drogi i zjeÂżdÂża na pobocze, na trawkĂŞ...WiĂŞc ja w > > manetkĂŞ, caÂłe szczĂŞÂście miaÂłem ASR! UratowaÂł mi Âżycie, z drugiej > > strony jednak - dlaczego jeÂździcie tak wolno? Przez takich > > wolnojazdĂłw pĂłzniej sÂą wypadki! A ja i tak wam nie dam swojej > > nerki! > > Edek > > ************ > > > ÂŁykam sobie po pracy winko w rowie, patrzĂŞ, a tu z jednej > > strony jakaÂś ciĂŞÂżarĂłwka, ktĂłra prĂłbuje wyprzedziĂŚ jakiÂś "kaszel", z > > drugiej > > strony jakiÂś gostek w Volvo podlatuje bliÂżej, a Âże siĂŞ nie zmieÂściÂł na > > drodze, wiĂŞc wjeÂżdÂża na rĂłw... (NA MĂJ RĂW) i po girach mi przejeÂżdÂża, > > p.... > > jeden, jak go k... dorwĂŞ, to nogi z dupy powyrywam - niech no tylko > > poczeka, > > aÂż z gipsu wylezĂŞ! > > Rolnik Stasiu > > ************ > > > LecĂŞ sobie UFO na podÂświetlnej, patrzĂŞ w dó³, a tam jeden > > gostek na prehistorycznym sprzĂŞcie bez UFO-esu daje 160 km/h. > > WpadÂłby do rowu, ale pomogÂłem mu swoim polem magnetycznym i > > jakoÂś wyciÂągn¹³em go z opresji. PóŸniej ten drugi, co go myka> Âł, > > ledwo przeszedÂł, a chÂłopu w rowie teÂż siĂŞ udaÂło... > > Ludzie!!! Nie moÂżemy wszystkim ciÂągle pomagac! Czy Wy wiecie, ile takich > > zacofanych planet mamy pod opiekÂą?Pozdrowienia dla bart_b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesion 26 hehehe dobre to byÂło.

Niestety, zanim znalazÂłem odpowiedni paragraf
No czego tu byÂło siĂŞ moÂżna spodziewaĂŚ po policji. Debce tyljko umiejÂą wystawiac mandaty za spoÂżywanie alkoholu na powietrzu.
przez co Skarb Pa> Ăąstwa straci> Âł kilkaset zÂłotych
I bardzo dobrze jeszcze dawaÌ kase z³odziejom!!!A tak swoj¹ droga to co do wyprzedzania na trzeciego to z doœwiadczenia wiem ¿e za Warszaw¹ w strone morza jest to nagminne. Powinni wlepiaÌ mega mandaty i dawaÌ pa³¹ po plerach za coœ takiego. Nie raz musia³em ³ykaÌ pobocze, a raz o ma³y w³os nie potr¹ci³em pieszego id¹cego poboczem. Mia³em do wyboru albo czo³ówkê albo pobocze z pieszym. Naszczêœcie wszyscy wyszli ca³o i nic siê nie sta³o ale ka¿dy mia³ pe³ne gacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JeÂżdzĂŞ czynnie i nie jeÂżdzĂŞ wolno, ale ludzie!!! przecieÂż teÂż jeÂżdzicie teÂż samochodami i wiecie Âże sprawa wcale nie jest taka prosta jeÂśli chodzi o prĂŞdkoÂści.ZAKÂŁADAJÂĄC WEDÂŁUG NAOCZNYCH ÂŚWIADKĂW ÂŻE GOÂŚĂ JECHAÂŁ RZECZYWIÂŚCIE 150KM/H:- JEÂŚLI TOLERUJE SIĂ JAZDE PO MIEÂŚCIE 150KM/H I TWIERDZI, ÂŻE FACET W AUCIE MIAÂŁ TO ZAUWAÂŻYĂ TO MOÂŻNA TÂĄ DROGÂĄ IÂŚC NAWET I DO 250-300KM/H PO MIEÂŚCIE I TEÂŻ TWIERDZIĂ ZE WSZYSTKICH INNYCH JEST WINA CO WYJADÂĄ.- PRAWA FIZYKI NIESTETY OGRANICZAJÂĄ ZDOLNOÂŚĂ PERCEPCJI NIEKTĂRYCH PRĂDKOÂŚCI.- JADÂĄC Z WIĂKSZÂĄ PRĂDKOÂŚCIA NIÂŻ DOZWOLONA SAM ZA SIEBIE BIERZESZ ODPOWIEDZIALNOÂŚĂ, ALE NIE MASZ PRAWA BRAĂ JEJ ZA INNYCH.A W OGĂLE TOKTO SIE K.U.R.W.A. NA LITOÂŚĂ BOSKÂĄ ÂŚCIGA NA PRAWYM PASIE W MIEÂŚCIE ??????????? :?: ROZUMIEM FRUSTRACJE WIĂKSZOÂŚCI BO SAM LEDWO TRZYMAM NERWY NA UWIĂZI JAK MYÂŚLE O GÂŁUPOCIE KATAMARANIARZY, ALE WIEM TEÂŻ JAKIE RZECZY NA DROGACH SIĂ ZDARZAJÂĄ Z CZYSTEJ GLUPOTY NIEZALEZNIE OD "WYZNANIA". W ZYCIU NA PRAWDE ZROBILEM JUZ WIELE KILOMETROW PO DROGACH POLSKI I EUROPY I WIELE WIDZIAÂŁEM. NIE DALEJ NIÂŻ WCZORAJ W NOCY WRACAÂŁEM SAMOCHODEM Z "NIEMCĂW" I JADÂĄC "ZALEDWIE" 170KM/H AUTOSTRADÂĄ TEÂŻ MOÂŻNA NIEÂŹLE SOBIE DLUGIMI POMRUGAĂ NA IDIOTĂW ZAJEÂŻDZAJÂĄCYCH DROGĂ MIMO ÂŻE JECHAÂŁEM PEÂŁNOWYMIAROWÂĄ BIAÂŁÂĄ JAK SNIEG OSOBĂWKÂĄ.JADÂĄC PO MIEÂŚCIE (ZAZNACZAM: PO MIEÂŚCIE) NA MOTO Z PREDKOÂŚCIÂĄ 150 ZA WSZYSTKO CO SIĂ STANIE JEST ODPOWIEDZIALNY MOTOCYKLISTA BO TO ON Z RACJI PREDKOÂŚCI MA WIDZIEC WYJEZDZAJÂĄCY SAMOCHOD A NIE ON JEGO.WIEM ZE TO KONTROWERSYJNA OPINIA, ALE JEÂŚLI KTOÂŚ CHCE MNIE ZA TO WYZWAĂ NIECH NAJPIERW PRZEJEDZIE SIĂ SAMOCHODEM PO MIEÂŚCIE Z PREDKOÂŚCIÂĄ 150 I POWIE MI ÂŻE TO BEZPIECZNE I ZE NIKT MU NIE WYJECHAL....OWSZEM SÂĄ MIEJSCA W MIEÂŚCIE GDZIE MOÂŻNA POJECHAĂ SZYBCIEJ. NAWET W CZESTOCHOWIE JEST W CENTRUM MIEJSCE GDZIE (TEORETYCZNIE) BEZ OBAW ZAMKNÂĄÂŁEM NA MOTO JUZ WIELOKROTNIE PONAD 200, ALE JA LICZĂ SIĂ Z TYM ZE TO JEST MIASTO I WSZYSTKO SIĂ MOÂŻE ZDAÂŻYĂ I WTEDY BEDZIE TO MOJA WINA.b]KTO SIE K.U.R.W.A. NA LITOÂŚĂ BOSKÂĄ ÂŚCIGA NA PRAWYM PASIE W MIEÂŚCIE ??????????? :?: drĂŞczy mnie to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post jak najbardziej konstruktywny, jednak mam dwie uwagi: po pierwsze, jak sam napisa³eœ, opieramy siê na opinii naocznych œwiadków którzy twierdz¹ ¿e na "oko" motocykle jecha³y 150 km/h, w takiej sytuacji nawet jak byœ jecha³ na moto 60km/h to i tak naoczni bêd¹ twierdzili ¿e 150. Jeœli ch³opaki siê œcigali, co w mieœcie nie powinno mieÌ miejsca, to raczej mieli dobre maszyny i grubo ponad 150km. Po drugie nie mo¿esz porównywaÌ prêdkoœci ponad 1000 kg samochodu i 200 kg motocykla, bo jak sam wiesz motocyklem z takiej prêdkoœci mo¿na siê zatrzymaÌ prawie w miejscu, a samochodem potrzeba ze 100 metrów. Moim zdaniem jeœli istotnie siê œcigali to mieli w okolicach 200, ale raczej nikt nie œciga siê w zat³oczonym mieœcie, to jest opinia jedynie postronnych przestraszonych œwiadków. Wypadek zdarzy³ siê na tzw œrednicówce, czyli jakiejœ obwodnicy, szerokiej trasie, raczej 4 pasmowej, a w takim przypadku motocykla nie mo¿na przeoczyÌ, wje¿d¿aj¹c trzeba siê liczyÌ z tym ¿e pojazdy poruszaj¹ siê z wiêksz¹ prêdkoœci¹. Dla przyk³adu pos³u¿ê siê drog¹ œrednicow¹ z Rudy Œl¹skiej do Katowic tam zawsze mam ponad 200 bo jest to droga szeroka i nawet samochodem spokojnie da siê jechaÌ 160, a jednak wkomponowa³bym siê w dupsko Policyjnego Poloneza, myœleli ch³opaki ¿e jad¹c 120 mog¹ sobie zmieniaÌ 3 pasy w poprzek Potem trochê siê zdziwili jak dostali d³ugimi po lusterkach, a wina by³aby oczywiœci MOJA no bo przecie¿ wywali³bym im w dupsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JADÂĄC PO MIEÂŚCIE (ZAZNACZAM: PO MIEÂŚCIE) NA MOTO Z PREDKOÂŚCIÂĄ 150 ZA WSZYSTKO CO SIĂ STANIE JEST ODPOWIEDZIALNY MOTOCYKLISTA BO TO ON Z RACJI PREDKOÂŚCI MA WIDZIEC WYJEZDZAJÂĄCY SAMOCHOD A NIE ON JEGO.
Bzdura...................................................................Juz to pisalem - wlaczasz sie do ruchu to oceniasz predkosc nadjezdzajacych pojazdow! A jakby ktos puszka jechal 150 przez miasto bo wiozl umierajacego do szpitala??????????????? To tez uwazal bys ze to jego wina bo za szybko jechal? A po prostu koles sie nie rozejrzal...........A z tymi wyscigami to sobie juz odpuscie, bo jak 2 motocykle startuja spod swiatel nie dlawiac silnika to to juz sa dla wszystkich wyscigi............Poza tym chcialbym przypomniec ze POLICJA stwierdzila wine kierujacego samochodem. Powinno to definitywnie zakonczyc temat. Pozdrawiam................
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opieramy siĂŞ na opinii naocznych ÂświadkĂłw ktĂłrzy twierdzÂą Âże na "oko" motocykle jechaÂły 150 km/h, w takiej sytuacji nawet jak byÂś jechaÂł na moto 60km/h to i tak naoczni bĂŞdÂą twierdzili Âże 150.
no wÂłaÂśnie to jest najgorsze, Âże zawsze nawet jeÂśli nikt by tego nie widziaÂł to i tak wszyscy bedÂą mĂłwiĂŚ, Âże na pewno jechaÂł jak szalony. :!: chociaÂż jak kiedyÂś kumpel wy.jebaÂł w centrum bo mu samochĂłd pas zmieniÂł a facek z przypadkowego auta w ktore motocykl uderzyÂł po Âślizgu napierdalal na tego katamaraniarza co zajechaÂł drogĂŞ mimo Âże wszyscy widzieli ze kumpel 60 nie jechaÂł. to akurat pocieszajÂące.
ÂśrednicĂłwce, czyli jakiejÂś obwodnicy, szerokiej trasie, raczej 4 pasmowej, a w takim przypadku motocykla nie moÂżna przeoczyĂŚ
No to jest fakt. Ja akurat nie mia³em na myœli tylko tego konkretnego przypadku, bo w sumie to wiadomo ze ró¿nie bywa z t¹ widocznoœci¹.
Poza tym chcialbym przypomniec ze POLICJA stwierdzila wine kierujacego samochodem. Powinno to definitywnie zakonczyc temat
Oczywiscie ze zawsze wina jest w takim przypadku w³¹czaj¹cego sie do ruchu, ale to jest w kwestii prawnej. Ja pisa³em o kwestii moralnej. Ja nie chce sie wypowiadac odnosnie tej konkretnej sytuacji tylko ogolnie, bo na przyklad nie wiem czy mielbym czyste sumienie gdyby mi wyjechal facet a ja mia³bym 180 na liczniku. Oczywiscie wine jaknajbardziej uwazalbym jego ale to dlatego ze chcialbym moto naprawic, a swoje w duchu bym wiedzia³.W tym przypadku jest to o tyle smutne ze zginê³y dwie niewinne osoby i na pewno jest to po prostu wielka tragedia niezale¿nie od winy.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.