Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Problem z GS 500 E :(


Tomcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Wczora jezdzilem sobie wieczorkiem po sosnowcu i braklo mi paliwa bylem zmuszony dopchac GS'a na stacje na ktorej nigdy nie tankowalem! Jest ona na przeciwko Szela! Po zatankowaniu ledwo co dojechalem do domu, bo ciagle przerywal itp:(mowie sobie:,,a pewnie benzyna jeszcze nie splynela do gazniukow...''dojechalem do domu, zgasilem motocykl! Rano gdy chcialem jechac nad wode, odpalil bez problemu! Wyjechalem i nie wkrecal sie na obrooty..mowie;,,ten typ tak ma jak jest zimny''ale nie ,,rozgrzal mi sie przez jakies 8km :|'' nagle patrze i na cylindrze jest olej! tylko po jednej stronie! na wysokosci wejscia kolektora wydechu :| pojechalem zatankowalem innego paliwa.....na CPN :| i juz po paru km normalnie sie wkrecal na obroty itp! CO jest?Z gory dziekuje za podpowiedz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze to z przed kolektora wylecialo ? (mozliwe ze zle dokrecony jest!)
nawet jakby byÂł Âźle dokrĂŞcony to i tak nie ma prawa tam byĂŚ oleju bo to czterosuw.sprzed kolektora czyli gdzie??? zobacz czy dalej ci cieknie bÂądz poci siĂŞ.moÂże to zbieg okolicznoÂści Âże jednoczeÂśnie pojawiÂł siĂŞ olej i zatankowaÂłeÂś sÂłabÂą bebnzyne-albo olej juÂż tam byÂł od dawna a zauwaÂżyÂłeÂś dopiero jak coÂś z silnikiem siĂŞ dziaÂło.MoÂże trzeba rozebraĂŚ i uszczeliniĂŚ silnik i tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mia³em identyczn¹ sytuacje z moj¹ xj, zabrak³o mi paliwka i póŸniej przez jakiœ czas cos nie bardzo by³a pos³uszna, to siê troszkê przestraszy³em i sprawdzi³em wszystko. Okaza³o siê ze jeden gar nie reaguje prawid³owo na œci¹gniêcie fajki (troszkê prymitywny sposób ale skuteczny) no i wtedy by³em ju¿ z³y Oczywiœcie fachowiec... godzina póŸniej stwierdzi³ ze zazwyczaj tak siê dzieje gdy zabraknie paliwa a jego resztki przytykaj¹ dysze (ponoÌ wtedy nawet filtry nie pomagaj¹).GaŸnik przeczyszczony i wszystko gra-chodzi jak chodzi³a, no oprócz tego jednego cylindra na który jak siê póŸniej okaza³o za ma³o dochodzi³o mieszanki(wina przepustnicy)-regulacja i chodzi jeszcze lepiej :mrgreen: .I tak dziêki nieraz g³upiemu braku paliwa mo¿na odkryÌ wadê mniej lub wiêcej uci¹¿liw¹ z któr¹ jeŸdziliœmy ju¿ jakiœ czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.