Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Przednia oponka do endurasa ?


JACA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... z koniecznosci musze wymienic przednia opone w moim sprzecie... posaidam Mitasa E-08 http://www.cgs.cz/design/produkty/pneu/E_08d.jpg i sie okazalo na 90% ze przyczyna drgan motocykla jest zle zuzyta opona... jest nierowno starta i odbija sie od asfaltu... dlatego prosba do wszystkich endurowcow, chcialbym zakupic podobna opone za podbne pieniadze. Do tej sie jakos zrazilem chociaz trzyma dosc niezle. Podoba mi sie profil bo czesto zapuszczasm sie w teren a fajnie sie sprawuje ... Pomozcie bo za niedlugo jade w trase i musze sie szybko zdecydowac!! Rozmyslilem sie potrzeba mi jakies oponki co fajnie trzyma na asfalcie i jest dobra w lekki teren ... jednak bardziej ciagnie mnie na winkle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecyduj siĂŞ czy teren czy asflat :!: jesli coÂś jest uniwersalne to jest do du*yjazprzodu posiadam koskte metzelera mce zajebista guma na asfalcie mokrym nawet dasie na przednie postawiĂŚ :mrgreen: w winklach neutralna i sie bez problemu zamyka , tylko strasznie szybko znika :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moÂże MITAS E 07.MiaÂłem takÂą, leÂży gdzieÂś w garaÂżu.Dobrze trzyma na asfalcie, a w terenie jest lepsza niÂż 08. Jest tania i Âłatwo jÂą dostaĂŚ.Co do zuÂżycia opony, to proponuje ÂżebyÂś sobie przypomniaÂł kiedy ostatni raz wymieniaÂłeÂś olej w amortyzatorach. NiedotÂłumione zawieszenie powoduje, Âże opona dostaje zÂąbkĂłw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitasa nie polecam,zrobiÂłem ok 3-4tys a starÂła siĂŞ jakby po 10tys.A jeÂżd¿ê raczej normalnie:)Nie wiem jak inni ale ja uwaÂżam Âże TANIE MIĂSO JEDZÂĄ PSY!TeÂż kasÂą nie sr@m ale nie lubiĂŞ pÂłaciĂŚ dwa razy.PS: przy okazji, teÂż potrzebujĂŞ do enduro przĂłd(90/90-21) i tak jak mr.offroad raczej do jazdy na szosie ale poszukujĂŞ czegoÂś w rodzaju:Michelin Anakee czy Dunlop D604(?).Ta pierwsza w hondzie w TGĂłrach kosztuje 375zetaa druga w zabrzy w Motocyklu kosztuje ok 290 zeta ale...jak ktoÂś tam coÂś zamawiaÂł to wie ile trzeba czekaĂŚ hehe.A sezon siĂŞ niedÂługo koĂączy!Tak wiĂŞc gdyby ktoÂś z Was miaÂł jakieÂś namiarki za kogoÂś kto mĂłgÂłby coÂś takiego zorganizowaĂŚ w jakimÂś rozsÂądnym terminie byÂłbym wdziĂŞczny.Zapewne i mr.offroad przemyÂśli i zdecyduje siĂŞ na zakup lepszych butĂłw i skorzysta:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek, jezeli to co napisales okaze sie przyczyna tydrgan to stawiam browara!! AdiGotti chyba ie skusze na jakas z wyzszej polki. Tez uwazam ze opona to jedna z inwestycji na ktora warto poswiecic wiecej kasy. Wiec jak uzbieram to sie skusze Szramer jednak zostaje na asfalcie kostka to nie na te rejony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zuÂżycia opony, to proponuje ÂżebyÂś sobie przypomniaÂł kiedy ostatni raz wymieniaÂłeÂś olej w amortyzatorach. NiedotÂłumione zawieszenie powoduje, Âże opona dostaje zÂąbkĂłw.
w enduro zÂąbkowanie zanimk sie zazÂąbkuje to po 2 tyg i tak jest wytargana na kamieniach :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale aprila tuareg niewaÂży tyle co te pseudoi terenowe mastodonty wiec jak zaÂłoÂżysz kostki to w lekkim terenie poÂśmigasz i po szlakachw sobote z kumplem na maÂłe skrzyczne po kamieniach dalismy rade a on byÂł wasnie na dr800 na uniwersalnych gumach , poprostu trzeba chcieĂŚ i mieĂŚ umiejetnoÂści 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.e-motocykl.com.plzamĂłwiÂłem, zapÂłaciÂłem i czekammr, moÂże i ty siĂŞ skusisz:)nie jest aÂż tak drogo(tak mi siĂŞ wydaje)a Âżeby byÂło Âśmiesznie to udaÂło mi siĂŞ kupiĂŚ ostatniego trailmaxa w promocyjnej cenie(174zeta), pogadaj z gostkiem to moÂże jeszcze ci coÂś znajdzie.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.