Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

W niemczech tez motocyklisci szaleja.


gruchcio

Rekomendowane odpowiedzi

SirAdam, zgodze sie z toaba ze ich jest wiecej na drogach niz w polsce, przecierz tam jest o polowe wiecej skuterow i motocykli niz w polsce. ale chamy na drodze tez sie zdazaja bo mi matka mowila ze raz jak jechali to sciag ich wyprzedzil a nastepne auto na holenderskich blachach zajezdzalo motocyklowi dorge zeby nie umial wyprzdzic. Jak bylem kilka rzay w northornie w mediamarkt to przed supermarketem stal motocykl i mnie tu wlasnie zdziwilo....na lusterku wisial kask widac ze wysokiej klasy a wlasciciela nie bylo. Wogole raj dla motocyklistow jest na zachodzie tak mi sie wydaje bo nie ma takiego chamstwa na drogach ale zato te mandaty to duzy minus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zato te mandaty to duzy minus
Na tym teÂż mniej wiĂŞcej polega ksztaÂłtowanie kultury jazdy na drodze przez ich uÂżytkownikĂłw Pofolgujesz, to zabulisz Na szczeÂście Nasi niemieccy koledzy majÂą zdecydowanie bardziej korzystniejszy przelicznik ich zarobkĂłw, do wydanych mandatĂłw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SirAdam, Wlasnie oni prawko potrzebuja jak to powiedziales, w polsce tez tak by powinno to byc wprowadzone. Tymbardziej ze niektorzy pracodawcy wymagaja prawo jazdy od pracownika, a jeli taki swistek straci konfident to moze nawet roboty sie pozbyc. Ale zapomnielismy o naszej kochanej poskiej dresiarni, im to wisi bo pojada na pol roku na zachod popracwac (wiekszosc tylko na tym siedzi bo im sie w polsce roboty nie che znalezdz i pofatygowac sie) i oni by to olewali predzej by sie do takiego przepisu stosowali kierowcy ktorzy pracuja w polsce na stale i potrzebny im jest kwitek uprawniajacy kierowanie pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sie z Toba, ale "wychowanie" kierowcow jest osiagniete nie przez mandaty,bo te kazdy prawie jest w stanie zaplacic.
A to co innego Ale chyba jakiÂś uzasadniony "strach" przed konsekwencjami popeÂłnionych wykroczen musi byc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zapomnielismy o naszej kochanej poskiej dresiarni, im to wisi bo pojada na pol roku na zachod popracwac (wiekszosc tylko na tym siedzi bo im sie w polsce roboty nie che znalezdz i pofatygowac sie)
nie rozumiem CiĂŞ...co masz do ludzi jeÂżdzÂących za granice do pracy...teÂż wyjezdzam i nie dlatego ze nie mam pracy w Polsce bo mam, ale dlatego ze tam w 3 miesiÂące zarobie tyle co tu w rok :wink: A NIE JESTEM DRESEM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie mam do ludzi ktorzy wyjezdzaja za granice bo sam jezdze, ale mi tu chodzi o debili ktorzy kupuja BMW zlozone z 2 BMW i szpanuja, a w sumie jezdza tym czyms tylko na dyski jak sa tylko w polsce wiec moga se poszalec bo co tam dla nich przyjada nalapia punktow pojada na rok punkty bynajmniej czesc im zniknie. I znowu zero kultury i zbierani punktow i debilna jazda itp itd. A osoby ktore tutaj na stale pracuja jesli by tak samo szaleli mogli by sie liczyc z konsekfencjami bo jesli by tak samo stracili prawko to tutaj moga sie w niektorych zawodach spodziewac utraty pracy a tam na zachodzie to duza wiekszosc ludzi nie pracuje w zawodach ktore wymagaja prawka wiec roboty tam nie straca. BO bus przywiezie z polski i bus zawiezie do polski.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SirAdam,  Wlasnie oni prawko potrzebuja jak to powiedziales, w polsce tez tak by powinno to byc wprowadzone. Tymbardziej ze niektorzy pracodawcy wymagaja prawo jazdy od pracownika, a jeli taki swistek straci konfident to moze nawet roboty sie pozbyc. Ale zapomnielismy o naszej kochanej poskiej dresiarni, im to wisi bo pojada na pol roku na zachod popracwac (wiekszosc tylko na tym siedzi bo im sie w polsce roboty nie che znalezdz i pofatygowac sie) i oni by to olewali predzej by sie do takiego przepisu stosowali kierowcy ktorzy pracuja w polsce na stale i potrzebny im jest kwitek uprawniajacy kierowanie pojazdu.
Co do pracy za granicÂą to zdaje mi siĂŞ, Âże czĂŞÂściej ludzie wyjeÂżdÂżajÂą tam do pracy bo moÂżna tam duÂżo wiĂŞcej zarobiĂŚ i w krĂłtszym czasie niÂż w naszej kochanej Polsce :| A jakby komuÂś siĂŞ nie chciaÂło szukaĂŚ roboty w Polsce to raczej w innych krajach teÂż by nie szukali... Pozdro :wink: [ Dodano: 2005-07-16, 19:29 ]A tak poza tym to chyba :Off-Topic:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kultura kierowcow swoja droga.Ale tu sie klania rowniez wyobraznia,ktorej wileu ludziom brakuje.Wielu szczeniakow(przeprzaszam za wyrazenie,ale inaczej nie idzie ich okreslic) wsiada za kierownice motoru,czy tez samochodu zaraz po dostaniu prawka.Potem szaleja po drogach i wydurniaja,bo oni maja prawko i potrafia jezdzic.Przeciez mlody kierowca jest niedoswiadczonyi w wielu sytuacjach nie wie jak sie zachowac.Smieszne nauki jazdy uicza nas tylko jak sie zmiescis w slupkach i troche po miescie jak jezdzic.Jezdza,szaleja,bo co to nie oni.Jak chca sie zabic to prosze bardzo,ale niech czase3m pomysla o innych uczestnikach drogi.Oni nie maja WYOBRAZNI,a brak wyobrazni czesto powoduje niepotrzebna smierc.A mandaty...wydaje mi sie,ze one ludzi nie ucza.Wystarczu popatrzec na nasze drogi i ich uzytkownikow Oczywiscie,zeby nie bylo nieporozumien-ta wypowiedz nie dotyczy wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zreszta duzo osob jak jedzie samemu to jezdza spokojnie a jesli jada z kumlami lub laska albo co gorsza z rodzina musza powiekszyc swoje "ego" i zaczynaja automatycznie szalec nie raz pod presja kumpli lub pokazania sie lepszym. Czyz nie?? A po tragedi ida dopiero po rozum do glowy (jesli oczywiscieta tergedie przezyja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zreszta duzo osob jak  jedzie samemu to jezdza spokojnie a jesli jada z kumlami lub laska albo co gorsza z rodzina musza powiekszyc swoje "ego" i zaczynaja automatycznie szalec nie raz pod presja kumpli lub pokazania sie lepszym. Czyz nie??  A po tragedi ida dopiero po rozum do glowy (jesli oczywiscieta tergedie przezyja).
Prawie kaÂżdy czÂłowiek jadÂąc z kimÂś chce pokazaĂŚ jaki to on jest szybki na/w swoim pojeÂździe :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a co jak coœ nowego to trzeba wypbóbowaÌ wreszcie, a ¿e drogi w Niemczech sa w bdb stanie (o naszych mowic nic nie trzeba) wiec sobie potestowa³ jak dla mnie to nie przegio³, w Polsce na autostradach takei widoki nie nale¿a do jakis niecodziennych chociaz w Niemczech kcia³abym zobaczyÌ mine teych z drogówki Najwa¿niejsze ¿e nikomu sie nic nie sta³o, chociaz wierze ze kierowca owej maszyny wiedzia³ na ile mo¿e cenic swoje umiejetnoœci. A co do Polski to my przeciez lubimy byc niecodzienni i nietuzinkowi w ró¿nych rzeczach wiec poszaleÌ na moto... :roll: A co do dróg i kultury Polaków (teraz mowie tutaj ogolnie jako naród) to ka¿dy wie ¿e jest wiele stereotypów na ansz temat i jakoœ od kultury stronimy, ale za to podobno jesteœmy goœcinni (nie liczac pó³ litra na dzieù dobry) ...jak wiemy Polak potrafi Ps.Przepraszam za offtopic http://www.games.pl/ftopict-220.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ogĂłle bezcelowa jest debata na temat motocyklistĂłw, katramaraniarzy, BMW, dresĂłw, jakoÂści drĂłg, kultury jazdy i mentalnoÂści...Ludzie sÂą tylko ludÂźmi. SÂą mÂądrzejsci i sÂą mniej niezaleÂżnie od kraju i narodowoÂści. Nie mĂłwcie Âże w niemczech jest tak znowu bosko bo trochĂŞ tam mieszkaÂłem i wiem co tam siĂŞ teÂż czasem dzieje.GÂłupota ludzka nie zna granic; takÂże tych paĂąstwowych. Wszystko, ale to wszystko zaleÂży od wyobraÂźni kierujÂącego. Tylko tyle potrzeba... WyobraÂźni :wink: :mrgreen: Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w koĂącu Niemcy teÂż ludzie i pojeÂździĂŚ lubiÂą a drogi majÂą bardzo fajne, to aÂż siĂŞ prosi o lajtowÂą jazdĂŞ na peÂłnym gazie
To tak samo jak i u Nas, mentalnoÂśc ta sama, tylko drogi inne :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.