Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

FOTORADARY


ostek19

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja jak na razie tylko sie uÂśmiecham do fotoradarĂłw zobaczymy kiedy cos wymysla na motocyklistĂłw.w czĂŞstochowie jest umieszczony fotoradar na 70-ce od strony katowic przed zjazdem na jĂŞdrzejĂłw i jest on na Âłuku. przy wiĂŞkszych prĂŞdkoÂściach muszÂą fajne fotki otrzymywaĂŚ. piĂŞkne zÂłoÂżenia fajnie byÂłoby mieĂŚ kogoÂś znajomego aby takie foty wynosiÂł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policjanci maja zostac wyposazeni w fotoradary ze 'specjalna opcja oddalania' umozliwiajaca lapanie nas od tylca hmm co by nie bylo, badzcie czujni  :wink:  8)
Sa w polsce fotoradary ktore robia fotki z tylu.Niespotkalem sie z takimi na slasku takze .... :wink:Znowu pisaÂłem z jej konta. To ja Timac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policjanci maja zostac wyposazeni w fotoradary ze 'specjalna opcja oddalania' umozliwiajaca lapanie nas od tylca hmm co by nie bylo, badzcie czujni  :wink:  8)
Sa w polsce fotoradary ktore robia fotki z tylu.Niespotkalem sie z takimi na slasku takze .... :wink:
uwierz mi ¿e na Œl¹sku te¿ s¹... i chyba nie chcia³byœ siê z takim spotkaÌ bo niestety autem jak siê jedzie spokojnie to mo¿na przekroczyÌ prêdkoœÌ o 20 ale motorem to przynajmniej 50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj widziaÂłem jak 3 naszych zÂłapali na fotoradar na trasie czechowice - bielsko biaÂła.. wiĂŞc akcja chyba dziaÂła...mi siem upiekÂło bo za autem jechaÂłem a to zwolniÂło na ograniczeniu czy to moÂże ktoÂś z was zostaÂł tam zÂłapany?? jesli tak to niech ktoÂś jak was zÂłapali i co pokazali po zatrzymaniu... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do puszki w Orzechu to ona tam stoi chyba tylko na postrach. DoÂśc czĂŞsto tam jeÂżdÂże i jeszcze niewidziaÂłem Âżeby cokolwiek siĂŞ dziaÂło. A z tymi fotoradarami robiÂącymi z tyÂłu to jakoÂś trudno mi uwierzyĂŚ. Bardziej prawdopodobne bĂŞdÂą dla mnie takie konfiguracje jak opisaÂł mr.dipi Dwa patrole oddalone od siebie, pierwszy namierza, drugi zatrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mOwili w radiu Flash, Âże jak zÂłapie Nas stacjonarny radar, lub przenoÂśny i nie zatrzyma Nas funkcjonariusz, to lepiej nie dodowaĂŚ znowu gazu, bo kilkaset metrĂłw dalej bedzie staÂł kolejny patrol...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuje sÂłowa pani z radiiiaaa: "(...) rusza policyjna akcja KASKADA (!) (...) w ruch pĂłjda wszystkie radary, i te rĂŞczne i stacjonarne. Policja ostrzega, Âże takÂże SZARÂŻUJÂĄCY MOTOCYKLIÂŚCI BEDÂĄ SKRZĂTNIE WYÂŁAPYWANI poniewaÂż fotoradary bĂŞdÂą ustawiane tak, aby rejestrowaĂŚ numerey motocykli, ktĂłre jak wiemy widoczne sÂą tylko z tyÂłu"No no, bĂŞda nas "skrzĂŞtnie wyÂłapywac"... hi hi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony taka akcja jest potrzebna Dlatego, ¿e faktycznie wy³api¹ tych, co mysl¹, ¿e sa na drodze bezkarni Ja nie twierdzê, ¿e jak jest 50 km/h, to trzeba tyle jechaÌ, przecie¿ wiadomo jak jest Nie zawsze ograniczenia prêdkoœci, s¹ stawiane tam gdzie trzeba i zazwyczaj nijak siê maj¹ do panuj¹cych w danym miejscu warunków drogowych.Jak w takim miejscu zatrzyma Nas policja, kiedy to przekroczymy limit o 10 a nawet 20 km/h, to zazwyczaj skoùczy siê to na mi³ej pogawêdce o osi¹gach motocykla i upomnienu s³ownym. Przecie¿ policjant, to te¿ cz³owiek i jak siê z Nim grzecznie i kulturalnie porozmawia, to Nasz wystêpek, moze byÌ nam podarowany i odejdzie w zapomnienie Jednak, jak jakiœ "kierowca motocykla" (czyt. niemotocyklista), pogina w terenie zabudowanym grubo ponad 100km/h albo i jeszcze wiecej, to chyba nie jest zdrowy ani na ciele, ani na umyœle i nie kreuje pozytywnego wizerunku motocyklisty w oczach spo³eczeùstwa, o którym to tak namiêtnie pisz¹ niektóre periodyki, typu FAKT, czy MOTOR PóŸniej taki "lansiarz" opowiada, jaka to policja jest z³a, jakie mandaty wysokie, ze on to w sumie za wiele tej prêdkoœci nie przekroczy³ i grzeczny jest ogólnie itd Koledzy siê buzuj¹, bo namiêtnie wierz¹ w t¹ historyjkê i chca siê jakoœ odegrac na panach policjantach Ja nie jestem po niczyjej stronie, w³aœciwie to jestem po swojej Niech ka¿dy robi wedle uznania. Jak umie siê wymigac od ³apniêcia na radar, proszê bardzo, chwa³¹ mu za to Gabryœ stawia na ko³o i dobrze robi, bo przypuszczam,¿e nie przekracza np. prêdkoœci w miejscach "szczególnie niebezpiecznych" - jego sprawa Ktoœ siê nie zatrzymuje do kontroli, prosze bardzo, jego sprawa, je¿eli umie siê wymigaÌ od 100 czy 200 z³otych Inny znowu zatrzyma siê do kontroli, spoko, oka¿ê skruchê, przyzna siê, ¿e go ponios³o, zap³¹ci "setê", no trudno sta³o siê Bardzo podoba mi siê ta dyskusja, ale spróbujcie tez ca³¹ t¹ historykê obróciÌ do góry nogami Niektózy pisz¹ tutaj naprawdê piêknie i mam wra¿enie, ze ju¿ nic nie jest w stanie ich zaskoczyÌ i powstrzymaÌ.Oby tym hamulcem nie okaza³a siê niewinna osoba lub dziecko, ewentualnie Nasz kalectwo wtedy diametralnie zmienia siê sposób myœlenia na drodze i pogl¹d na motocykl Nie bez powodu, ktoœ napisa³, ¿e przepisy s¹ po to aby je ³amaÌ Z tym siê zgadzam, ale róbcie to z g³ow¹ Moi kochani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nudzi mi siê przyznajê, ale czesto tego typu akcje traktowane s¹ przez "interesantów" jako swego rodzaju nagonkê na ich "wolnoœÌ" Wiadomo, ludzie wyje¿d¿aj¹ na d³ugi weekend, wiêc natezenie ruchu bedzie bardzo du¿e i generalnie rzecz bior¹c nie bedzie na drogach zbyt bezpiecznie Policja ma za zadanie zajaÌ siê poprostu utrzymaniem porz¹dku, a nie biczowaniem biednych motocyklistów Tak jest co roku, wiêc trzeba siê z tym pogodziÌ i zeby unikn¹Ì niemi³ych spotkaù ze stró¿ami prawa, trzeba nieco popuscic manetkê w "obszarach podejrzanych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.