Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Sprowadzanie moto


Power01

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wlasnie sprowadzam motocykl z Niemiec. Sprowadza mi go pewien czlowiek (znany w Polsce), ktĂłry ma swĂłj serwis w Krakowie. Wczesniej chcialem jechac po motocykl sam, ale z tym tez jest troche zachodu i wydatkow. No i nie znam sie na motocyklach tak jak on. Wczesniej dostalem zdjecia tego motocykla jeszcze na niemieckich blachach. Poza tym gosc daje na uzywane motocykle gwarancje co sie rzadko zdaza. Na pewno jednak nie kupilbym motocykla sprowadzonego nie wiedzac w jakim stanie zostal sprowadzony. Niemiec rozbity motocykl sprzedaje za bezcen bo za drogo mu wychodzi naprawa. Polak kupuje, remontuje i sprzedaje dodajac, ze bezwypadkowy i stan igla. Mozna tez kupic motocykl w Polsce ale zdecydowana wiekszosc jest juz z trzeciej reki. Jesli chodzi o cene to najczesciej wychodzi nieco drozej ale mozna trafic na takie egzemplarze, ze moze wyjsc nawet taniej. Moim zdaniem nie ma tutaj reguly. A zdecydowalem sie sprowadzac wlasnie z tych powodow o ktorych piszecie. Sa w lepszym stanie i najczesciej od pierwszego wlasciciela. [ Dodano: 2005-06-23, 23:20 ]zapomnialem dodac, ze jesli sprowadzasz przez kogos to najlepiej jakby ten ktos zostal polecony przez innego motocykliste, ktorem tamten sprowadzil motocykl. Oczywiscie nie ma gwarancji, ze sie nie wtopi ale ryzyko maleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto Christo, czy namiary na tego "sprowadzacza" sÂą tajne, czy mogÂłbys mi je podac ??I jak to w ogĂłle u niego wyglÂąda ??MĂłwiĂŞ mu, Âże chce taka a taka bryke do takiej kasy, i mi przywozi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sprowadzi³em moto pod koniec kwietnia. pojecha³em sam ale tylko dlatego ze mialem jak dojechaÌ do niemic, gdzie spac, co jeœÌ i transport na szukanie oraz transport do polski, a wszystko za darmo.oplacalo sie ale jesli mialbym za to wszystko placic to nie wiem czy bym sie zdecydowa³ na samodzielna wyprawe.przede wszystkim na pewno motocykle sa w lepszym stanie (ale nie jest to regula) i teoretycznie jest wiekszy wybor, ale i tak uwazam ze to wszystko jest kwestia szczescai i odrobina wiedzy, bo jak jezdzisz namoto i ogolnie wiesz co w tym jest najwazniejsze to branie mechanikow i fachowcow nie jest wcale gwarancja ze bedzie OK.kiedys mechanik (dobry) jak jechalem kupic moto powiedzial mi tak : "Jak bedzie chodzil spokojnie, ladnie i dobrze sie wkrecal i jezdzil prosto to ja wiele wiecej tez nie zobacze" :| i taka jest prawda. jak moto ma byc dobre to bedzie a jak masz miec pecha to zaden mechanik ci nie pomoze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ze mna bylo to tak znalazlem moto w internecie, zadzwonilem do goscia i dowiedzialem sie wszystkiego ÂłamanÂą angielszczyzna, potem jeszcze pare namiarow w okolicy gdybym sie rozczarowal co do upatrzonego moto, do katowic wypozyczyc fachowa przyczepke na moto i w droge, motor byl super tak jak mowil wlasciciel przez telefon, koszta nie duze auto na gaz, kimalismy z kumplem w aucie takze kosztow dodatkowych nie bylo.OPÂŁACA siĂŞ na 100% moto w lepszym stanie niÂż w polsce i jak dobrze poszukasz taniej. jechaĂŚ samemu to zaden wyczyn naprawde a jak ktos ci sprowadza zawsze moze byc cos nie tak,Ja nie ÂżaÂłuje wyjechaÂłem w piÂątek wieczorem a w niedziele rano bylem juz w domu z motorkiem a bylem po niego az pod astryjacka granica!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra a jak jest z papierami?? trzeba przez granice przewieŸÌ motor na niemieckich blachach i dopiero potem w polsce je zmieniÌ? czy wogle bez tabliÌ siê go wywozi? i czy wogle nie ma du¿o zachodu z formalnoœciami?bo tak mówicie pojechaÌ i wróciÌ ale mo¿e trzeba po³aziÌ po jakichœ instytucjach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadnych instytucji nie musisz odwiedzaÌ, chyba ze moto nie jest wymeldowane, to wtedy tylko tzw. KFZ gdzie na szybko w pare (z rególy) minut za³atwisz taki œwistek. Ale z regó³y robi to sprzedaj¹cy. Po za tym kupujesz moto, bierzesz umowe, wymeldowanie, brief (karte pojazdu) i jesli nie jedziesz moto osobiscie (;-)) tylko bierzesz go na przyczepke, busa itp. to mozesz smialo jechac do kraju i dopiero w Polsce za³atwiasz sobie w Urzêdzie skarbowym op³¹te 150z³, tlumaczenia i reszta w urzedzie miasta (zarejestrowanie). To by by³o w skrocie na tyle. pozdro [ Dodano: 27-06-05, 17:18 ]aha. jesli chodzi o blachy to raczej nie zdarza sie zeby przy sprzedawaniu ktos zostawil bo przy wymeldowaniu moto kasuja blachy (staja sie nie wazne). chyba ze ktos zaufa ci na przyklad i pozwoli ci pojechac do Polski na jego blachach a ty mu potem odeœlesz i on wymelduje i wysle ci papier z wymeldowania (zamieszalem hehe) ale to sie zadko zdarza a jesli juz to raczej przy samochodach a nie moto.pozdro [ Dodano: 27-06-05, 17:19 ]aha. jesli chodzi o blachy to raczej nie zdarza sie zeby przy sprzedawaniu ktos zostawil bo przy wymeldowaniu moto kasuja blachy (staja sie nie wazne). chyba ze ktos zaufa ci na przyklad i pozwoli ci pojechac do Polski na jego blachach a ty mu potem odeœlesz i on wymelduje i wysle ci papier z wymeldowania (zamieszalem hehe) ale to sie zadko zdarza a jesli juz to raczej przy samochodach a nie moto.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i czy wogle nie ma duÂżo zachodu z formalnoÂściami?
sÂą bo....zyjemy w Polsce a tak powaÂżnie to Âżadnych problemĂłw nie ma tylko troche ÂłaÂżenia...
chyba ze ktos zaufa ci na przyklad i pozwoli ci pojechac do Polski na jego blachach a ty mu potem odeÂślesz i on wymelduje i wysle ci papier z wymeldowania
wÂątpie ze jakiÂś szwab Ci tak zaufa :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wÂątpie ze jakiÂś szwab Ci tak zaufa
No powiem Ci ze tez sie zdziwilem, ale za symboliczna (przy kwocie auta 4000) kaucje 200euro (kaucje zwrotnÂą !!) facet daÂł mi blachy na 2 tygodnie i nie dosc ze mialem czym jezdzic po niemcach szukac motocykla to jeszcze do polski przyjechalem i wyslalem mu blaszki a on mi odeslal kwit z wymeldowania i 200 euro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.