Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

poradnik dla początkujących


Kegriz

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem poczÂątkujÂącym motocyklistÂą (o ile mogĂŞ siĂŞ tak wogle nazywaĂŚ) i chciaÂłbym abyÂście siĂŞ podzieli ze mnÂą i z innymi poczÂątkujÂącymi doÂświadczeniami i opowiedzieli o rzeczach ktĂłre mogÂą siĂŞ przytrafiĂŚ na drodze...sÂłyszaÂłem na przykÂład o:-Âśliskich pasach podczas deszczu-zasysaniu motorĂłw przez ciĂŞÂżarĂłwki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Âśliskie pasy to prawda, jednak coraz czĂŞÂściej stosujÂą nowoczesne masy barwione do tych celĂłw aby nie byÂły Âśliskie, jednak lepiej ich unikaĂŚ tak czy tak a 'zasysanie' to teÂż prawda, normalne zjawisko aerodynamicznemoze jechaÂłeÂś kiedyÂś samochodem i miaÂłeÂś takÂą sytuacjĂŞ, ze przejeÂżdÂżajaca ciĂŞÂżarĂłwka 'zarzuciÂła' autkiem - motocykl jest lÂżejszy, co tu duÂżo mĂłwiĂŚ, ale nie ma problemĂłw, zÂłap mocniej kierownik i siĂŞ pochyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej zajrzyj na "inne" forum do dziaÂłu "szkoÂła jazdy, stunt, wypadki".Tam moÂżesz sie dowiedzieĂŚ wielu ciekawych rzeczy, przydatnych pczatkujÂącym i nie tylko www.forum.motocyklistow.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arczi ale propo tego Âżwiru to chodzi o to, Âże jest podobnie jak na piasku? czy coÂś innego?a smoÂła??? jak to ma dziaÂłaĂŚ? przylepiasz siĂŞ do tego?  :P
Smo³a jak nie jest roztopiona dzia³a jak lód. A najgorsze jak popada deszcz, mozna na niej wyr¿n¹Ì or³a. Mnie kiedys zarzuci³o na prostej drodze, w³asnie w miejscu gdzie by³a za³atana i osmo³owana dooko³a dziura w jezdni. Wiec lepie uwazaj na to i pasy oczywiœcie tez (tak jak pisa³ kud³aty)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeœ³i chodzi o deszcz, to nale¿y siê ustrzegaÌ w mieœcie szyn tramwajowych pod ukosem ju¿ raz mia³em 'zachwianie' ale na szczêœcie utrzyma³em siê blisko pionu i pojecha³em dalejpoprostu trzeba uwa¿aÌ
No, a na to co jeÂździ po torach...to trzeba uwaÂżaĂŚ , na dzikie zwierzĂŞta tj. psy, kury, koty, teÂż trzeba uwaÂżaĂŚ...O tirĂłwkach nie wspomnajÂąc _
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z mojego doswiadczenia wynika ze najwiekszym zagrozeniem jest psycha motocyklisty tzn.nie daj sie podpuscic,nie rob sztuczek na ktorych kumple polamali kilka moto (i kosci) i taka stara prawda,jak w pierwszym roku przestajesz sie bac to mozesz juz zaczac sie bac bo motocyklisci to"psychole w kaskach"i dziela sie na tych co sa po glebie lub przedPozdrawiam i uwazaj na siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym jeszcze dodaÂła - uwaga przy wyprzedzaniu katamaranĂłw w korkach, stoja takie d.... i siĂŞ wkurzÂą, Âże za dÂługo stojÂą, wiĂŞc w zaleÂżnoÂści od drogi, bez kierunkowskazĂłw a co gorsze nawet bez popatrzenia w lusterka, machnÂą sobie skrĂŞt w tÂą czy innÂą stronĂŞ i nieszczĂŞÂście gotowe.poza tymi "technicznymi" sprawami jak smoÂła, olej, pasy itp. i zakÂładajÂąc Âże nie jest siĂŞ "psycholem w kasku" :? jest jeszcze jedna sprawa, KATAMARANIARZE :!: , bezmĂłzgowi, bezmyÂślini, myÂślÂący, Âże caÂła droga naleÂży do nich niedzielni kierowcy, ktĂłry o zgrozo nie sÂą juÂż tylko niedzielnymi, wszĂŞdzie ich peÂłno grrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwa¿aj na starszych panów w czapkach z nutrii poruszaj¹cych siê pojazdami ze stajni DAJEWO (Tico, Matiz i inne cuda koreaùskiej mysli technicznej)...Zaznaczam, i¿ nie dyskryminujê ludzi starszych ani poruszaj¹cych siê skoœnookimi samochodami (sam takim je¿d¿ê :mrgreen: ), poprostu wy¿ej wymienieni panowie, maj¹ wszystko inne na drodze (oczywiœcie z wyj¹tkiem siebie) g³eboko w pupie, nie patrz¹ w lusterka i zazwyczaj wyje¿d¿aja swoimi bolidami tylko w niedzielê do koœcio³a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moÂże troche nie na temat... ale...ZDAÂŁEM PRAWKO NA MOTOR! jupi! teraz zostaje mi co prawda samochĂłd do zaliczenia...ale juÂż muszĂŞ siĂŞ rozglÂądaĂŚ za moto tzn bede szukaÂł czegoÂś w granicach 2K pewnie ale zobaczymy pozdrawiam i dziĂŞkujĂŞ za odpowidzi na temat zagroÂżeĂą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RESO, nie muszê narazie, bo biorê udzia³ w konkursie o t¹ ksi¹¿kê jak ni wygram, to kupiê chyba, a przynajmniej polecê poogl¹daÌ co tam jest, a moze bêdê codziennie godzinê czyta³ w ksiêgarni a¿ skoùczê po co kupowaÌ 8) [ Dodano: 2005-06-25, 23:48 ]no i nie wygra³em tej ksiazki :? co za pech, a w ksiêgarniach ponad 50 z³ kosztuje, trzeba bêdzie uzbieraÌ i kiedyœ kupiÌ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.