Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Thundercat


giemul

Rekomendowane odpowiedzi

ByÂło kilka postĂłw skierowanych do mnie ,dlaczego niby tak narzekam na YZF 600 R. WiĂŞc Âże by mieĂŚ z gÂłowy raz na zawsze zakÂładam nowy temat.Opisze moje subiektywne opinie i jako takie naleÂży je traktowaĂŚ. :!: TO NAPEWNO NIE JEST ZÂŁY MOTOCYKL :!: Ale ma kilka "cech" ktĂłre mi przeszkadzajÂą . To jest motorek dla troche szybszego turysty i do normalnego ciupania . Nie jestem Âżaden Rossi ale lubiĂŞ dawaĂŚ w rure ,a tu Thundercat niestety zawodzi . Wiem Âże nie moÂżna tego porĂłwnywaĂŚ ,ale poÂśmigaÂłem trochĂŞ na R1 i R6 i poczuÂłem innÂą bajke .Od tamtej pory kocur przestaÂł mnie jaraĂŚ.1.Zawiechy. Jest peÂłna regulacja ,ale nie moÂżna jakoÂś tak tego ustrojstwa ustawiĂŚ Âżeby byÂło dobrze .Motorek niezbyt ciekawie chodzi po szybkich Âłukach w mocnych pochyleniach ,jest taki jakiÂś niepewny ,nosi go.Niema moÂżliwoÂści zaÂłoÂżenia amortyzatora skrĂŞtu a schimmy ÂłapaÂłem tyle razy ,Âże juÂż dawno przestaÂłem to liczyĂŚ . Przy mocnym hamowaniu ( kotwica z przodu jest super ) zawiechy siĂŞ zamykajÂą i siĂŞ robi ruletka. 2.Waga.Jest ciĂŞÂżki jak bela (stalowa rama ) i to siĂŞ czuje caÂły czas.3.Skrzynia biegĂłw.Nie jeÂżdze 1000 metrĂłw na gumie, ale coÂś tam mi wychodzi . PrĂłbowaÂłem z gazu ,ale mi nie pasiÂło , wiĂŞc wale ze sprzĂŞgÂła ( jest juÂż nadpalone).Tylko dwa razy przebiÂłem na 2 gi bieg na gumie i od tamtej pory kilka razy ten bieg mi wyskoczyÂł podczas mocnego przyspieszania . Nie wiem co jest tego powodem , ale daÂłem sobie spokĂłj z jazdÂą na kole . Tam czasami tak na jedyneczce jeszcze pociÂągne .4 .Moc.MAÂŁO !!! MAÂŁO !!! MAÂŁO !!!MĂłj sprzĂŞcik ma zrobione 25 000 km i ma 3 lata .Gdy miaÂł 15-16 000 zauwaÂżyÂłem Âże spadÂła mu moc ( moÂże to subiektywne jest odczucie , trzeba by pomierzyĂŚ ).7.Tylny hebel.Po zrobieniu 1500 kilometrĂłw od wyjazdu z salonu wciĂŞÂło klocki i zdziobaÂło tarcze .Co mnie zaskoczyÂło bo ja tylnego hamulca praktycznie nie uÂżywam ,tylko podczas deszczu .RozebraÂłem caÂły ukÂład nic nie znalazÂłem, zÂłoÂżyÂłem do kupy i dziaÂłaÂło jakiÂś czas .W zeszÂłym roku zaÂś to samo .Nagle klocki wyparowaÂły. 6.OgĂłlnie delikatny.Problemy z zegarami i ich podÂświetleniem ( uderzanie przedniego koÂła o ziemie)Wypada tÂłumik z kolektora bo dupiato jest rozwiÂązane mocowanie (uderzanie tylnego koÂła o ziemie) Powtarzam ,to nie jest zÂły sprzĂŞt .Ma mnĂłstwo zalet .Ale mi po prostu juÂż nie pasi i tyle . Moja rada -Masz kocura ,nie bierz od kumpli rund na lepszych sprzĂŞtach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego ze musisz czym predzej zmienic motocykl na mocniejszy i nowszy technologicznie, trzeba sobie powiedziec szczerze ze Thundercat to stara konstrukcja. Zastanawia mnie ten tylni hamulec jakos wczesniej nie slyszalem o takiej przypadlosci. Co do skrzyni to powodem jest probowanie przebijania biegow na sile pod duzym obciazeniem (czytaj na gumie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He He !!! Gixer, a dlaczego nie pochwalisz sie co sie dzieje z GSX-erami ???W ilu GSXR na zawodach i podczas normalengo uzytkowania "wybuchly" silniki ze w srodku sieczka tylko zostala ??? Na pewno odpowiesz ze oczywiscie nic takiego nie ma miejsca. Czy Suzuki juz wie co jest przyczyna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,wybuchly jak nie mialy oleju Znam takiego jednego pacjenta ktoremu ktos poradzil zeby upuscil oleju to bedzie lepiej chodzil...No i upuscil i silnik sila rzeczy wybuchnal A wiesz Sdmc w ilu Yamahach widzialem wybuchniete silniki? :wink: Jak ktos nie dba to we wszystkich markach mozna zajechac silnik.Ale nie zaprzeczysz ze Yamahy maja problemy ze skrzyniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy sie totalnie nie znacie Ja nie wiem sk¹d sie biora tacy "motorzyœci" jak Wy Najwiêcej koni daje super neon kupiony za 20,99 na Allegro Potwierdzone jest to licznymi badaniami oraz testami na hamowniach Oprócz wrostu mocy, poprawia samopoczucie kierowcy poprzez generacje promieni X, na kadym festynie nie pozostaniesz niezauwazony, ka¿da laska w z ciemnym odcieniem skóry,w³osami blond i ró¿owym odzieniem bêdzie Twoja (czyt.bzykanko), zdobêdziesz szacunek kolegów :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.