Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Zjazd z autostrady , swiatla a moto


Bronx

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec tak jak leci sie od gliwice do rydy slaskiej zjezdzamy z autobanu i sa swiatelka , niewiem jak sa sterowane ale niedzialaja na motor.... juz 4 raz na czerwoanym tam walilem:)za pierwszym razem stalem jak debil chyba ze 3 min ... az zajazylem co jest grane , heheA ktory to zjazd... wiec tak wali sie od gliwic , jest ring-sosnica i za tym pierwszy lub drugi zjazd.A tak zeby niebylo ze to na honde niedziala to na suzuki i yamahe tez niewiem jak z kawa:)za to na wszystkie kaszlaki uwage zwraca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W³aœnie , ja kiedyœ jecha³em z Wis³y i tam jest taki radar na ulic¹ co pokazuje predkoœÌ , i jak jecha³em w noramlnej pozycji na motorku (by³a to Honda NSR) to radar nic nie pokaza³ , jakby wcale nie jecha³em:), za 2 dni znowu jecha³em pod tym radarem i dla testu wyprostowa³em sie na motorze i zacz³em machac rekami i wtedy radar pokaza³ mi prêdkoœÌ, mo¿e do tych œwiate³ te¿ trzeba pomachaÌKwaqP.s.Wiem ¿e g³upio wygl¹a³em na tym moto jak tak sobie macha³em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalem gdzies, ze przy takich swiatlach instalowane sa pod nimi w nawierzchni czujniki masy, ktore po prostu nie reaguja na motocykle, bo sa za lekkie... ale czy tak jest w przypadku kazdych swiatel "czujnikowych", to pojecia nie mam, moze jakies inne kosmiczne technologie juz nasze zmodernizowane panstwo wprowadzilo :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czujniki wyposarzone s¹ takze swiat³a przy Bumerangu w Paniówkach. Pamietam ze kiedys wieczoram koleœ na moto czeka³ chyba z 10 min zanim z drugiej strony skrzy¿owania stan¹³ samochód i "zaktywowa³" œwiate³ka. Nie wiem czy dalej tak to dzia³a, no ale jakby ktos po zlocie nie móg³ sie doczekaÌ to niech wali na czerwonym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no poprostu niestawac przy samych swiatlach tylko nieco dalej ,wtedy powinn zadzialac.
Przerabiane tam niedziala....Jak jest fotokomora to to sie sprawdzi a jak jest indukcyjny , a zle dobrane parametry to dupa zbita...JEdyny wyjscie doczepic po dwa wozki boczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz sie pochwale troche bo kiedys widzialem jak to robili i tak przypuszczam ze jest to tak jak powiedzial Pchela na zasadzie pola elektromagnetycznego a dokladnie na zasadzie zachwiania go. Zauwazcie ze przed kazdymi swiatlami ktore tak niby inteligentnie zapalaja sie przed samochodem na zielone (notabene wkurwiaja mnie ale o tym pozniej) jest wyciety/naciety w asfalcie prostokat taki bardzo duzy jak TIR do tego nacietego prostokata ukladaja kabel (jaki juz nie widzialem) i robia jezeli dobrze pamietam 3, 4 petle czyli mala cewke. Przepuszczajac przez cos takiego prad otrzymamy male pole elektromagnetyczne kazdy przejezdzajacy pojazd nad petla jako ze sam wytwarza pole elektromagnetyczne zaburza wczesniejsze pole a co za tym idzie w kablu bedzie zmienial sie prad a komputer z swiatel wie ze cos nadjezdza lub stoi w polu. Poprawcie mnie jezeli gdzies zrobilem blad, z fizyki mialem straszna nauczycielke A teraz o tym co mnie wkyrza w tych swiatlach: nierzadko zdarza sie ze wracam z pracy pozno czyli 21, 22 kiedy na drogach jest mniej samochodow (przyklad z Ul. Bochenskiego, Katowice) jade i z daleka widze ze jest zielone SUPER przyspieszam do 80km/h no i kurna przed samymi swiatlami komputer zmienia swiatla na czerwone i praktycznie zaraz na zielone, nosz jaka mam piane jak musze wyhamowac i znowu sie rozpedzac, a przeciez 80km/h nie jest predkoscia nadswietlna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danielos , przypuszczam ze nic to nieda , ale naskrobac maila i wyslac to 3 min roboty a jakies lepsze samopoczucie wtedy.Najlepsze to ze panowie z lizaczkami moge se tam stanac i d.u.p.a bedzie trza czekac na samochodzik , hehe - > polskie realia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sa tez takie KoÂło Geanta!(kto z S-c to wie )I jak biore malucha od siostry to tez czasem nie dziala Kiedys wycofaÂłem i jeszcze raz wjechaÂłem i dopiero zadzialaly ale i tak jak widze ze nikogo poza mna prawie nie ma na skrzyzowaniu to jade [ Dodano: 2005-05-04, 17:17 ]Bardzo nowoczense rozwiazanie tylko ze na male pojazdy sie nieprawdza, a trza by tam bylo sprobowac z rowerem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak jak leci sie od gliwice do rydy slaskiej zjezdzamy z autobanu i sa swiatelka , niewiem jak sa sterowane ale niedzialaja na motor.... juz 4 raz na czerwoanym tam walilem:)za pierwszym razem stalem jak debil chyba ze 3 min ... az zajazylem co jest grane , heheA ktory to zjazd... wiec tak wali sie od gliwic , jest ring-sosnica i za tym pierwszy lub drugi zjazd.A tak zeby niebylo ze to na honde niedziala to na suzuki i yamahe tez niewiem jak z kawa:)za to na wszystkie kaszlaki uwage zwraca
A ja odkryÂłem takie w KobiĂłrze przy przejÂściu dla pieszych-staÂłem z 5 min, potem sie wk... i zÂłapaÂłem przepisy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sdmc, u nas w rybcu tez sa takie wycwanione swiatla z tym ze na przejsciu dla pieszych jak zasuwasz powyzej 60km/h no to od razu psssiiittttttt i juz sie zapala czerwone tylko po to zeby za 2 sek zapalic sie na zielone jest to tylko po to zeby dac po heblach i zwolnic. jak sie jedzie ponizej 60-tki to zwyczajnie nic sie nie dzieje. przetestowalem to i teraz sobie zasuwam i nie zwalniam zawsze pstryknie spowrotem na zielone no chyba ze jacys ludzie stoja na przejsciu to trzeba sie zatrzymac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.