Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

KREW


MARIUSZ KAWA

Rekomendowane odpowiedzi

W zwi¹zku z ostatnimi artyku³ami w prasie na nasz temat przyszed³ mi do g³owy pomys³ aby coœ zrobiÌ w celu zmiany naszego wizerunku w spo³eczeùstwie . A gdyby tak na któryœ ze zlotów sci¹gn¹Ì z PCK ambulans stacji krwiodawstwa ?Myœlê , ¿e wœród nas znalaz³oby siê wielu chêtnych do oddania krwi .Proszê , napiszcie co o tym s¹dzicie !Bojê siê tylko , ¿e znowu jakiœ szmat³awiec typu fakt napisze , ¿e oddajemy krew bo sami bêdziemy jej najbardziej potrzebowaÌ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JeÂżeli chodzi o mnie to jestem jaknajbardziej za,bo przecieÂż takich Âżeczy nierobi siĂŞ dla jakiegoÂś szmatÂławca tylko dla ludzi ktĂłrzy tej krwi potrzebujÂą,a przecieÂż nie wszyscy majÂą takie zdanie o nas-w koĂącu niejednej osobie moÂże to uratowaĂŚ ÂŻYCIE-a to jest przecieÂż najwaÂżniejsze. 8) PodejÂżewam Âże jeÂżeli jakiÂś J.E.ÂŁ.O.P ktĂłry wypisuje takie bzdury o motocyklistach potrzebowaÂł by naszej krwi to napewno by niÂą niepogardziÂł,a po takim zdarzeniu moÂże zmieniÂł by zdanie o nas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mojej szkoÂły regularnieprzyjezdza ambulans i uczniowie sami oddaja krew...ZastanawiaÂłam sie nad tym wielokrotnie juz. Ale mam pytania, jesli ktos sie w tym orientuje.Jestem alergikiem, i czy ludzie moga dostac moja krew? Dodatkowo biore zastrzyki z alergenami wiec jest sens sie kluc ? I rodzice mnie nastraszyli, ze skoro waze ile waze ( znacznie mniej niz 50 kilo ) to jak mi pobiora krew to zemdleje i nie bedzie czego ze mnie zbierac... Zna sie ktos na tym? A wszyscy ktorzy sa zdrowi to ludzie, oddajcie krew! To cenne zycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MARIUSZ KAWA, Âświetny pomysÂł :!: ja myÂślaÂłem kiedyÂś o oddawaniu krwi, ale bojĂŞ siĂŞ zastrzyki niezbyt dobrze na mnie dziaÂłajÂą, ale na jakimÂś zlocie gdyby juÂż byÂło coÂś takiego organizowane to moÂże wtedy zmotywowalibyÂście mnie jakoÂś i zdecydowaÂłbym siĂŞ na ten krok :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze zamiast zwolywania autobusu na zlot, umowic sie kiedys i wspolnie w kilkanascie-kilkadziesiat maszyn podjechac do takiego punktu w jakims centrum miasta i wszyscy ladnie pokolei oddamy. Na zlocie ciezko bo zazwyczaj piwo sie leje strumieniami wiec zanim by ktos oddal to juz by "byl w stanie niezdolnym do oddania" ;-)Pisze sie jesli maszyne bede mial do tego czasu juz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anusha nie wiem ale my chyba nie mozemy;/ bo z amalutko wazymy;/ ale to i tka zawsz emozemy pojechac razem wszyscy do oddawania krewki i sie spytac cyz mzomey:) ja chyba nawte powinnam:P:P podobno sportowcom wskazane ale to kazdy mowi inaczje;) jak sie sama nie pojde nie spytam pana doktora to sie nie dowiem wiec spytam mojego wykÂładowce z anatomi:) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze na zlocie oddawanie krwi to troche zly pomysl. Nie dosc ze chyba trzeba byc naczczo a do tego zawsze slabo sie czulem po oddaniu krwi (w koncu troche tego bylo). Jak mialbym jeszcze wracac na motorze to chyba bym sie obalil... Jak ktos chce oddac krew to moze w kazdej chwili to zrobic, zlot do tego niepotrzebny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysl ok.W zeszlym roku na zlocie w swietochlowicach byl ambulans.Nie od kazdego biora krew.odbywa sie to nastepujaco-najpierw biora ci probke krwi do badania potem idziesz do lekarza ktory ma juz twoje wyniki bada cie i to on na podstawie wynikow decyduje czy i ile mozesz oddac max to 450ml i tyle biora.oczywiscie nie mozesz miec swiezych tatuazy itp. pozdrowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MoÂżesz oddaĂŚ krew, jeÂśli:• jesteÂś w wieku od 18 do 65 roku Âżycia i waÂżysz co najmniej 50 kilogramĂłw; • w ciÂągu ostatnich 12 miesiĂŞcy nie wykonano u ciebie akupunktury, tatuaÂżu, przekÂłucia uszu lub innych czĂŞÂści ciaÂła; • w ciÂągu ostatnich 12 miesiĂŞcy nie miaÂłeÂś wykonanych diagnostycznych badaĂą i zabiegĂłw endoskopowych (gastroskopii, panendoskopii, arthroskopii, laparoskopii); • w ciÂągu ostatnich 12 miesiĂŞcy nie byÂłeÂś leczony krwiÂą i preparatami krwiopochodnymi. Nie mogÂą oddawaĂŚ krwi osoby:• odbywajÂące karĂŞ pozbawienia wolnoÂści i w okresie 12 miesiĂŞcy po opuszczeniu zakÂładu karnego; • ktĂłre przebywaÂły w Afryce ÂŚrodkowej i Zachodniej oraz Tajlandii (mogÂą oddaĂŚ krew po 12 miesiÂącach od powrotu, jeÂżeli nie zauwaÂżyÂły u siebie Âżadnych objawĂłw chorobowych); • po porodzie przez tyle miesiĂŞcy, ile trwaÂła ci¹¿a i okres laktacji (po poronieniu moÂżna oddaĂŚ krew po 6 tygodniach); • w okresie miesiÂączkowania i 3 dni po zakoĂączeniu miesiÂączki. MoÂżesz oddaĂŚ krew po okresie:• 6 miesiĂŞcy po zabiegach chirurgicznych; • 4 tygodni od czasu wyzdrowienia po przebyciu choroby zakaÂźnej; • 2 tygodni po przebyciu grypy, zakaÂżenia grypopochodnego lub infekcji z gorÂączkÂą powyÂżej 38 °C od czasu ustÂąpienia objawĂłw i wyzdrowienia; • 2 tygodni po zakoĂączeniu leczenia antybiotykami;• 7 dni po usuniĂŞciu zĂŞba; • 48 godzin po leczeniu zachowawczym u stomatologa, po szczepieniu przeciwko grypie i ¿ó³taczce oraz anatoksynÂą przeciwtĂŞÂżcowÂą.Nie wolno Ci oddaĂŚ krwi w nastĂŞpujÂących przypadkach:• jeÂśli przebyÂłeÂś lub jesteÂś chory na ¿ó³taczkĂŞ zakaÂźnÂą; • jeÂśli jesteÂś nosicielem wirusa HIV lub/i chory na AIDS; • jeÂśli chorujesz na choroby weneryczne, gruÂźlicĂŞ, ÂłuszczycĂŞ, padaczkĂŞ, choroby nowotworowe czy cukrzycĂŞ, rĂłwnieÂż choroby ukÂładu kr¹¿enia (wady serca, choroba wieĂącowa, zawaÂł miĂŞÂśnia sercowego), oraz chorobĂŞ Creutzfeldta-Jakoba (CJD); • jeÂśli jesteÂś alkoholikiem lub narkomanem; • jeÂśli chorowaÂłeÂś na choroby tropikalne, w tym malariĂŞ (jeÂśli przyjmowaÂłeÂś leki przeciwmalaryczne);• jeÂśli przebywaÂłeÂś w okresie 01.01.1980 r. do 31.12.1996 r. ³¹cznie przez 6 miesiĂŞcy lub dÂłuÂżej w Wielkiej Brytanii, Francji, Irlandii; • jeÂśli jesteÂś leczony hormonem wzrostu; • jeÂśli jesteÂś po przeszczepie rogĂłwki, opony twardej lub komĂłrek oÂśrodkowego ukÂładu nerwowego, po resekcji Âżo³¹dka, po usuniĂŞciu tarczycy lub nerki • jeÂśli masz miaÂżdÂżycĂŞ, jesteÂś po udarach mĂłzgowych lub maszz rozlegÂłe Âżylaki. Przed oddaniem krwi nie zapomnij:• zjeœÌ lekkiego posiÂłku • mieĂŚ przy sobie dowĂłd osobisty lub inny dokument stwierdzajÂący toÂżsamoœÌ ze zdjĂŞciemMetody oddawania krwi:• Metoda konwencjonalna - dawca oddaje krew peÂłnÂą w iloÂści 450 ml, mĂŞÂżczyÂźni co 8 tygodni, kobiety co 12 tygodni; • Metoda plazmaferezy automatycznej - dawca oddaje tylko osocze (plazmĂŞ) w iloÂści 600 ml w odstĂŞpach nie krĂłtszych niÂż 4 tygodnie, jednak nie wiĂŞcej niÂż 15 l rocznie; • Metoda cytaferezy - dawca oddaje tylko wybrane elementy komĂłrkowe krwi (pÂłytki, krwinki biaÂłe) w odstĂŞpach nie krĂłtszych niÂż 4 tygodnie.Jaka krew jest najbardziej potrzebna?KaÂżda! NiezaleÂżnie od czĂŞstoÂści jej wystĂŞpowania. NajwiĂŞksze zapotrzebowanie jest oczywiÂście na najczĂŞÂściej wystĂŞpujÂącÂą, czyli A Rh+. Z drugiej jednak strony najrzadziej spotykana grupa AB Rh- pomimo najmniejszego na niÂą zapotrzebowania musi stanowiĂŚ bezpieczne rezerwy, aby nie zabrakÂło jej dla ratowania Âżycia.Informacje wzieÂłam ze strony www.krewniacy.pl oni co roku przyjeÂżdÂżajÂą do mojej szkoÂły i pobierajÂą krew. MoÂżna siĂŞ z nimi skontaktowaĂŚ i umĂłwiĂŚ na jakiÂś czas i miejsce, nie koniecznie na zlocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MoÂżesz oddaĂŚ krew, jeÂśli:• jesteÂś w wieku od 18 do 65 roku Âżycia i waÂżysz co najmniej 50 kilogramĂłw;  
PoniosÂłam klĂŞske..... odpadÂłam w przedbiegach... moje 47 kilo sie nie nadaje.... :? :x Ale moÂże mi sie uda jakos przeciznac przez selekcje ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 PoniosÂłam klĂŞske..... odpadÂłam w przedbiegach... moje 47 kilo sie nie nadaje....  :?  :x  
Nie masz siĂŞ czym przejmowaĂŚ, ja waÂże 10kg wiĂŞcej od Ciebie, z tym Âże jestem wyÂższa, ale powiem Ci ze chciaÂłabym byĂŚ na Twoim miejscu. MoÂże siĂŞ zamienimy :?: :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maisha, odrobi³aœ zadanie domowe :mrgreen: ja raczej nie mam przeciwskazaù do tego ¿eby oddaÌ krew, ale nie wiem czy cieszyÌ siê z tego czy tez nie zastanowi³ mnie ten punkt:"jeœli przebywa³eœ w okresie 01.01.1980 r. do 31.12.1996 r. ³¹cznie przez 6 miesiêcy lub d³u¿ej w Wielkiej Brytanii, Francji, Irlandii; "ciekawe co to ma do rzeczy :?: nie wiedzia³em ¿e mamy takie chudziutkie (czyt. zgrabniutkie) dziewczyny w klubie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maisha, odrobiÂłaÂś zadanie domowe :mrgreen:  ja raczej nie mam przeciwskazaĂą do tego Âżeby oddaĂŚ krew, ale nie wiem czy cieszyĂŚ siĂŞ z tego czy tez nie zastanowiÂł mnie ten punkt:"jeÂśli przebywaÂłeÂś w okresie 01.01.1980 r. do 31.12.1996 r. ³¹cznie przez 6 miesiĂŞcy lub dÂłuÂżej w Wielkiej Brytanii, Francji, Irlandii; "ciekawe co to ma do rzeczy :?:  nie wiedziaÂłem Âże mamy takie chudziutkie (czyt. zgrabniutkie) dziewczyny w klubie
Bodaj¿e chodzi po mo¿liwoœÌ przeniesienia wirusa wywolujacego chorobe wscieklych krow. Czlowiek nie choruje na to ale moze przeniesc to badziewie. Jak sie myle prosze mnie poprawic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba te¿ pamiêtaÌ,¿e g³upia opryszczka na ustach te¿ eliminuje chêtnego do oddania "barszczu".(bo to wirus).A co do podjechania do ambulansu na moto nale¿y pamiêtaÌ ¿e po oddaniu krwi organizm mo¿e ró¿nie reagowaÌ i w ró¿nym czasie.Wiêc mo¿e siê tak zdarzyÌ ¿e jakiœ "niezbyt t³usty" cz³ek mo¿e zas³abn¹Ìakurat wtedy, kiedy bêdzie pomykaÌ na moto.Ró¿nie bywa....Ale generalnie pomys³ w dechê!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PomysÂł suuper! Jestem ZA :!: Jak pisaÂł Ros proponujĂŞ zebraĂŚ siĂŞ i poszukaĂŚ takiego busa (np. Rynek w Katowicach czy Bytomiu) i oddaĂŚ conieco Nie bĂŞdzie to wtedy oddawanie krwi na zlocie, bo tam to kaÂżdy zalany w trupa Âłazi, a gdyby to przed imprezÂą zrobiĂŚ, to po 3 - 4 piwach kaÂżdy bĂŞdzie tout i po co.A tak przynajmniej bĂŞdzie to fajnie wyglÂądaÂło jak podjedziemy i powiemy, Âże krwio-bus jest nasz A teraz pytanie: Po jakim upÂływie czasu od oddania krwi bĂŞdziemy mogli prowadziĂŚ motocykl :?: Ja nie chcĂŞ siĂŞ wyÂłoÂżyĂŚ z braku smarowania w mĂłzgu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.