Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

2005 - sa ofiary .... :(


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj popo³udniu postanowi³em troszeczkê pojeŸdziÌ! moto w gara¿u, przygotowane w zasadzie do sezonu! czasu ciagle ma³o.... jad¹c drog¹ nr 4 do gliwic odkrêci³em manetkê, mo¿e nie na maxa ale szybko! jedna pani która jecha³a w³aœnie w stronê gliwic swoim focus-em nie chcia³a mnie zauwa¿yÌ ¿e siê zbli¿am... dobrze ¿e nic nie jecha³o z przeciwnej strony bo pewnie bym tego teraz nie pisa³! nieŸle mi siê przeszczepy trzês³y jak siê zatrzyma³em! zaznaczam ¿e nie by³o z mojej strony ¿adnego szaleùstwa! tam s¹ 2 pasy w 1 stronê i bardzo dobra widocznoœÌ! kurde uwa¿ajcie na siebie! co dzien jad¹c czy to samochodem czy motocyklem spotykamy siê z ca³¹ mas¹ kompletnej bezmyœlnoœci kierowców- ale jad¹c na motocyklu mo¿na jedynie zakl¹Ì pod kaskiem i bo starcie z katamaranem niestety mo¿e siê dla nas skoùczyÌ tylko w jeden sposób- przegrywaj¹c! Warto o tym pamietaÌ... tak nie tylko przy okazji linków dotycz¹cych czyjejœ œmierci Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam te w¹tki :? Czêsto siedzê na forum Gazety Wyborczej.To bardzo przykre, ¿e ju¿ na pocz¹tku sezonu, czytamy o tak smutnych i niemi³ych wydarzeniach :| "Gdy emocje ju¿ opadn¹, jak po wielkiej bitwie kurz. Gdy nie mo¿na mocn¹ ¿adn¹, wykrzyczanych cofn¹Ì s³ów. Czy w milczeniu bia³ych haniebnych flag, zejœÌ z barykady. Czy podobnym byÌ do ska³y, posypuj¹c sol¹ ból, jak pos¹g pychy samotnie staÌ. Gdy ktoœ, kto mi jest œwiate³kiem, gaœnie nagle w bia³y dzieù. Gdy na drodze za zakrêtem, przeznaczenie spotka mnie. Czy w bezsilnej z³oœci ³ykaj¹c ¿al, daÌ sie powaliÌ. Chciej siê ka¿d¹ chwil¹ bawiÌ, a¿ do koùca wierz¹c ¿e, los inny mi pisany jest..." ['] ['] [']

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K.u.r.w.a. wydaje mi sie ze poczatki sa najgorsze... Motocyklista, ktory odpoczywal w zime myslac wciaz o swojej maszynie wkoncy wyjezdza...I co sie dzieje...odbija w palnik chce poczuc moc i daje w pizde...wiekszosc wychodzi po tej probnej jezdzie bez dzwona i po nabiciu troche kilomentor... znow jezdzi swobodnie czyli spokojniej i co najwazniejsze przyzwyczail sie (po dlugiej przerwie) do jazdy motocyklem.... W poprzednim sezonie gosc kupil piekna cbr f3 czarna, swiecila sie jak psu jaja...ale co ten gosc wyprawial to poprostu szok... jak szybko zaczol tak skonczyl tylko szkoda ze zabral na ta przejazdzke kolege [ * ] [ * ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pocz¹tku sezonu jesteœmy dodatkowo nara¿eni bo kierowcy przez zime o nas zapomnieli. Myœl¹ ¿e jak z daleka widaÌ jedn¹ œwiec¹c¹ siê lampê to napewno ktos w malaczu ma spalon¹ ¿arówkê. a tu siê okazuje ¿e 2 sekundy póŸniej zaje¿d¿a taki palant nam droge. Smutne takie rozpoczêcie sezonu, miejmy tylko nadziejê ¿e nie bêdzie on tak tragiczny jak rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera ! coÂś jakby sÂłoĂące przygasÂło! Piloci szybowcĂłw pierwsze loty w sezonie wykonujÂą na tak zwane "wznowienie nawykĂłw" SÂą to loty z instruktorem , w czasie ktĂłrych sprawdza siĂŞ czy pilot w czasie "nielotnej zimy" nie zapomniaÂł podstawowych umiejĂŞtnoÂści. MoÂże kaÂżdy z nas powinien wykonaĂŚ parĂŞ takich jazd , aby samemu siĂŞ przekonaĂŚ co do swoich umiejĂŞtnoÂści np. hamowania awaryjnego.Pozdrawiam i ÂżyczĂŞ wszystkim i sobie bezpiecznych powrotĂłw.mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pocz¹tku sezonu jesteœmy dodatkowo nara¿eni bo kierowcy przez zime o nas zapomnieli. Myœl¹ ¿e jak z daleka widaÌ jedn¹ œwiec¹c¹ siê lampê to napewno ktos w malaczu ma spalon¹ ¿arówkê. a tu siê okazuje ¿e 2 sekundy póŸniej zaje¿d¿a taki palant nam droge. Smutne takie rozpoczêcie sezonu, miejmy tylko nadziejê ¿e nie bêdzie on tak tragiczny jak rok temu.
mnie dzisiaj mijalo jakies gsxr, chyba zolte, na Korfantego w Katowicach w strone ronda, ja jechalem autem... troche tak malo bezpiecznie... cala Korf. to takie male wzniesienie, wiec w lusterkach mniej widac, napewno na odleglosc za kierowca mniej... w sekundzie sie rozmyslilem, ze jednak nie zmienie pasa na lewy (pusty), bo kolumna przede mna zaczela przyspieszac - odkrecilem kierownice z powrotem w strone srodka mojego pasa, a w tym dokladnie momencie uslyszalem swist i zobaczylem juz lekko przed soba ow motocykliste, ktory jechal moze kolo 100, moze 120, ja jakies 50-60... az mnie dreszcz przechodzi na mysl co by bylo, gdybym na jego nieszczescie pojawil sie jednak wtedy na tym pasie - ja mialbym zgnieciona dupe Golfa, on glowe miedzy moimi przednimi fotelami... i to wszystko w czasie nie dluzszym, niz moze 2 sekundy w scislym centrum miasta.Jezdzijmy z glowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak jest lepiej niz w zeszlym roku.O tej porze w samych Czechowicach zginelo juz wtedy 2 motocyklistow (w tym jeden moj kumpel,Damian ['] )A drobnych dzwonkow bylo bardzo duzo.Najwiecej wypadkow jest na poczatku sezonu (ludzie odzwyczajeni od motocyklistow a motocyklisci od motocykli) i na jesien (zbyt pewni motocyklisci).Oby tych wypadkow w tym roku bylo mniej niz w zeszlym....Jak na razie tylko jeden moj znajomy skasowal sprzeta:roczna ZX10R ale jemu na szczescie nic sie nie stalo ale moto kasacja....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wracalem sobie z wycieczki po gorach....dwupasem z Bielska do Czechowic. Predkosc jakies 150km/h, lewym pasem. Na prawym widze leniwie wlecze sie maluch. Nagle z bocznego wjazdu na prawy pas wypada stary, rdzewiejacy bus, laduje sie za malucha, po czym w ostatniej chwili zmienia pas na lewy :x Tak ostrego hamowania to jeszcze nigdy nie mialem! A koles jakby nigdy nic, wyprzedzil sobie maluszka, i spokojnie na prawy pas :x Cholera, byla prosta droga, musial mnie widziec , no chyba ze nie chcial Uwazajcie na kierowcow busĂłw :!: ja juz teraz bede....Bezpiecznego sezonu Wam zycze, i jak najmniej takich stresowych sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kij do beasebolla przy siedzeniu i kilka duÂżych Âśrub w kieszeni  :lol:  Jak dasz radĂŞ, to dogoniĂŚ go i kijem w okno    A jak nie, to ÂśrubÂą go  :D  
Wiesz, tyle ze taka agresja w wiekszosci ciezkich przypadkow jakimi sa niektorzy polscy kierowcy niewiele da- no chyba ze trafisz gostka sruba przez otwarte okno Po prostu nastepnym razem bedzie juz wiedzial ze motocyklista=agresor, i wytnie Ci taki sam albo gorszy numer :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.