Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kask enduro z szybką ?


kajetan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !!Mam pytanie co sÂądzicie o kaskach typu enduro tyle ,Âże z szybkÂą ?Mam straszny dylemat jaki kask kupiĂŚ :czy takowy enduro z szybkÂą np.firmy AIROH TIGER, czy zwykÂły po¿¹dny enduro i do tego gogle ?Dodam jescze ,Âże Âśmigam na africe twin i w 70% drogi ktĂłrymi jeÂżdzĂŞ to asfalty a reszta to szutry i leÂśne dukty.Z gĂłry wielkie dziĂŞki za info......POZDRAWIAM WSZYSTKICH POZYTYWNIE ZAKRĂCONYCH I DO ZOBACZENIA NA DRODZE (MOZE W KONCU TEN ÂŚNIEG STOPNIEJE )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Moim zdaniem rozsÂądnym wyjÂściem jest zakup kasku z szyba,jeÂżeli nie jezdzisz w terenie gdzie jest kupa kamieni,kurz,bÂłoto,nie ma sensu uÂżywanie kaskĂłw bez szyby.Trapi osiaga przyzwoite predkoÂści,w kasku z goglami jest wtedy dosyĂŚ gÂłosno i nieprzyjemnie.Sam jeÂżdzĂŞ w Nolanie N70,dobry,w miarĂŞ tani kask,przeznaczony na tego typu moto,oczywiÂście na rynku jest szeroki wybĂłr,ale polecam ci kask z szybÂą!Pozdrawiam,Jaro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziêki Chris, w³aœnie pomog³eœ mi podj¹Ì decyzjê ,aczkolwiek mam jeszcze kilka pytan: powiedz mi jak wygl¹da sprawa wyciszenia tego kasku (czy jest cicho),i czy bardzo paruje szybka, ?Z góry wielkie dziêki.... 8) Aha jeszcze jedno, jak byœ móg³ to napisz mi gdzie go kupi³eœ i ile daleœ $$$$POZDRO....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kasku generalnie jest cicho ( dokuczaÌ zaczyna przy 160-170 w wyprostowanej pozycji na œcigaczu ), szybka jak to szybka paruje ( w temp. oko³o 0 C ). kask mo¿esz dostaÌ w ró¿nych rozmiarach i kolorach w Katowicach w Wariant 2 www.wariant2.com.pl (autoryzowany dealer Kawasaki) przy ul. Siemianowickiej 5a. koszt to oko³o 600 zl (choc trudno mi powiedziec jaka jest teraz cena). jak chcesz to mogê sprzedaÌ do tego kasku czarn¹ szybkê za grosze. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam kask enduro z goglami i musze przyznac, ze w ruchu miejskim i szosowym nie jest mi w nim najlepiej. czasami za glosno, czuc wiatr na twarzy, czasami jakas mucha zmiesci sie miedzy brzegiem samego kasku i gogli... no i gogle po dluzszym czasie zaczyanaj byc niewygodne osobiscie wybralbym opcje z szybka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

hehe Arch, mucha jak mucha, a osa to dopiero jazz:).SÂłuchaj Kajetan, ja teÂż mykam na Transalpku i mam dwa kaski(enduro oraz szczĂŞkowy) i to jest super sprawa.W mieÂście niezbyt wygodnie jeÂździ siĂŞ w "szczĂŞce"a dodatkowo upaÂł...Ale na trasie znowu "enduro" nie polecam.Co prawda moÂżna kupiĂŚ gogle wraz z osÂłonÂą twarzy(np scott www.louis.de) ale jest gÂłoÂśno i mokro w deszczyku.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tez posiadam Airoha Tyger'a wiec podziele sie spostrzezeniami.Kask ma fajna wysciolke i ogolnie jest przyzwoicie wykonany, nie jezdzilem w podobnym kasku ale uwazam ze jest w nim za glosno, turbulencje powstaja chyba przez daszek. Pozatym przy niskich temperaturach zimne powietrze wpada przez otwor w szczece prosto w twarz, jest zimno i powstaje para w srodku. Otworu w szczece nie da sie zamknac, nie ma tez specjalnych nawiewow na szybe, miejsce przylegania szyby jest lipne i nie szczelne co tez powoduje szumy. Pozatym szyba kosztuje ok 150zl. Ja kupilem kask uzywany za polowe ceny, nowy moim zdaniem nie jest wart tych pieniedzy, i gdybym mial wybierac to kupilbym inny gdyby byl wybor. Niestety nie ma wyboru a wyglad kasku mi sie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.